Reis tarafından ar-ge yapılan yer | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Reis tarafından ar-ge yapılan yer

Kader25

Admin
Sevgili ve değerli ustalarım ,hepinizi seviyorum Allah razı olsun bana bu konuda yazdığınız için .
bu benim belkide 10 cu argem en küçük dedim dikkat ederseniz .
buraya istanbuldan profösyönel para ile çubukcular geldi , bizdede 2 cubukcu ekibte cubuğun hertürlüsü mevcut .
gelelim makinaya mala ile bakıldı tekerlekli .yer analizi yapıldı alete takıyorlar uzun kaploları sonra tokmakla vuruyorlar 3 kere yere taş
üstünden görüntülü makina var onlada baktılar . uydudanda bakıldı metre metre her yer defalarca tarandı ve bakıldı .
GPS VE GPR Olarakta bakıldı hepsi 10 *10 yeri verdi .
bizde kepçe ile başladık ar-geye baktık derin dedik sonra kato tuttuk adam 4 gün çalıştı ve sonlandırdık . ve kapaması 1 gün sürdü
toprağın yarısı dışarda kaldı .bu toprağı ne yapıcaz diye düşündük , ve traktörlerle taşımak geldi aklımıza 1 günde bu tuttu .
AR-GE Sonlandı .
şimdi gelelim sonuçlara cubukcular 7 metre dedi .
mala ile bakanlar 7.30 m dedi .
analizciler 7.50 m dedi
bizim cubukcular 7.50 dedi .
görüntülü makina 4 m den sonrasını almıyor markasını söylemek istemiyorum baş harfi A ,
Dedektör var elimizde 4 adet bu kadar derinden almıyor zaten .
pulse var yerli vlf var avrupa varda var .
100 milyarlık makina var elimizde .
karot aldık 15m borusu ile sulu otamatik,
şimdi gelelim işin sonuna .
ya biz bu işi bilmiyoruz yada biz kendimizi profosyonel biliyorduk .
meğerse bir mineral bizi herşeyimizle bizi pert etti . bizi boşa çıkardı 8 kişilik ekip şu an pisikolojik sorunla baş başa .
durum bu değerli ustalarım .
şimdi söz sizde buyrun . sevgi ve saygılarımla.
Reisim,
Kendimi oveyim biraz :)
Bu bahsettiginiz olaya neredeyse birebir bende muhatap oldum. Ayni makinalar ve sistemlerle bakilan bir yere bende baktim. Dedimki burada birsey yok.
Beni cagiran arkadasa sitem etmisler, birsey bilmeyen adami getirip moralimizi bozdun diye.
Neticede 2 adet ismakinasi ile tapulu arazide 11 metre inmisler. 9 metrede yumruk buyuklugunde ucgen yapmis 3 tane mineral yogunluklu tastan baska birsey cikmamis. Bana o taslarin fotosunu atmislardi.
Malesef cihaz da cubukcu da yanilabiliyor.
Bende cok yaniliyorum. Lakin daha once tecrube ettigim bir mesele tekrar karsima cikinca iste o zaman yanilmiyorum.

Minerale dost olmak onemliymis. Biz yillarca minerali gormeyelim diye ugrastik. Halbuki minerali taniyip selam verip gecmemiz gerektigini yeni ogrendik.
Bu cok onemliymiş.
Zamanla bu konuda yazar cizeriz insallah.

Cemalettin

Kullanıcı
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için .
burada ben yakın zamanda başımdan geçen gercekleri yazdım .
özet olarak burada çubukta yanıldı cihazlarda yanıldı uydudan bakımda yanıldı ,büyük bir oda görmüştük
biz 7m de kalın kireç tabakasına denk geldik bembeyaz pamuk gibi ama çok sert bir tabaka
50 cm kalınlığında 2ve 3 m genişliğinde up uzun gidiyor ,
biz bunuda kırıp parçalayıp alta indik kile girdi ve öyle devam ediyor ,
karot vurduk 4 yerden aynı kil devam ediyor herhangi bir şeye denk gelmedik ,
yapıcamızı yaptık bütün düşündüklerimizi uyguladık ,
çıkan kireç parcaların içi parlak beyaz gelin teli gibi küçük parçacıklar halinde her yeri sarmış şekilde idi.
bu minarelli parçaları bizim dedektörlere tuttuk denemek için .bangır bangır bağırıyor ayırmada ise hepsi değerli veriyor .
demir hariç hepsini veriyor .sonra anladıkki mineral olan yer herşeyi yanıltıyor .
ve kafa kafaya verip çalışma sistemimizin yanlış olduğuna karar verdik .
şuna karar verdik önce cubukla bakılıcak kendi cubuklarımızla ve arkadan karot 4 köşeden ve ortadan işlem yapacak ,
ondan sonra cihazlar devreye girecek, fiziki analiz önce olucak . sora AR-GE çalışması en son aşamada yapılıcak .
sevgi ve saygılarımla.
@Reis ustam çubuklar kaç çeşit ve hangi metalden, içerik varmıydı.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Isde arıza burda usdadım , Çıplak elle tutulan çubuk tutanin beynini okuyor ,Yani bu şöyle, O çubuk çiblak el ile tutulunca ,Tutan kişinin parmagı ,gözü ,Kulagi nasılki bir insanin uzvuysa ,çubukda bir uzvu oluyor ,Ve beynini okuyor.
Birdefa 10×10 bir boşluk asla olmaz yani bu bosluk kendi sirtindaki yükü çekmez Çöker,,
Çubukcu eger kesin inanirsa asla ordan ayrilmaz ve masrafında çıkanada ortagım arkadaş der.
Yani izolası olmayan el.veya çubuk kalbini okur.
Gelelim MALA cihaza bu cihaz ya kabı mala ici mala degil ,Yok eger Gercekden Mala ise TAMİR görmüş ve hatali tesbit ediyor ,Aslina bakarsak orda suyu bulmuş ,mala suyu bulur ama metalide ayırır ,,
Şükret ALLAHA kazasız belasız olduguna , Artik maddi zararada takma kafanı En azından bir tecrübe kazandın...
Benim yerlerimin hepsi Eşkiya işi ,Isaretler üzerine çok yorumlar yapıldı şurasını kır ,Şurasını adimla, Uydudan bakiyim gelip yapalım gibi çok teklif ve tarifler aldım inan güvenemedim,
Kimbilir MEVLA görelim neyler ,Neylerse Güzel eyler.
Vermek isderse ayağına takılır.
Isdemezse ne kadar emek.verirsen ver boşa çıkar . Sizin bu kazınız benim yolumun dogru oldugunu gösterdi yani ben kendi düşüncemde haklıymışım kendimce.
ALLAH yar ve yardımcınız olsun ,,
Canın sag olsun
Kıymetli ustam çıplak elin hata verdiğini sizde fark etmişsiniz...
Tebrik ederim...
Toprak altında küçük bir metan gazı birikimi olsa onu dahi altın olarak algılıyor dikkat...

balkaya34

Kullanıcı
Kıymetli ustam çıplak elin hata verdiğini sizde fark etmişsiniz...
Tebrik ederim...
Toprak altında küçük bir metan gazı birikimi olsa onu dahi altın olarak algılıyor dikkat...
Selam arkadaslar ,, Çubuk tutmadan evdeki saksı ciceginden bir yaprak kopariyorum ve iki dudak arasinda tutuyorum , çubugu tutuyorum çiblak elile ,Çubuk Saksıdaki çiçeğe gidiyor , kopardıgım yere varıyor ,
Sonra çubukları suya batirip siliyorum ve plasdik poşetle tutuyorum bu sefer saksiya degil baska aramalara giriyor.
Yani çiblak el ile tutunca tutan kisinin beynini okuyor ,
Ben burda şunu anladım , yer altında maden ve minarel gibi maddelere cok duyarlı , asıl.olan bu cubukları iyi egitimle çok guzel.bir arama cihazı haline getire bilirsiniki bunu kullananlar var, Eger birileri ben sana geliyim 300 tl ver 500.tl ver senin yerindeki altını sana gösdereyim derse bu dogrudan dolandırıcır ,Ben şahsen böyle bir özelliğim .olsa niye 300 e 500 baskasina gidiyim ,Ordaki altını bırakıp gidermiyim ,Burda altın varsa bende masrafına ve çıkana ortagım derim,
Hatta ararim.tek başına çıkarırım , degilmiyani

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
@Cemalettin bey dışardan gelen çubukçu yerinize bakmaya gelmiş .
çubuklar kaç çeşit ve hangi metalden, içerik varmı diye, benim yerime olsan sorabilirmisin.
sorduğun anda cubuklarını çantasına koyar yerine bakmadan gider .
sen öyle soru sormuşunki bana ,bu iş yanlız çubukla olmuş gibi sormuşsun .
sen çubukçumusun bu kadar ayrıntılı soru sormuşsun bana .
bendede cubuk var .hemde kıralı .
Ferekanslı karışımlı bilyalı kırom ,bakır ,alümünyum, pirinç , gümüş , değiştirmeli ,
yere aynı frekansı veren frekansmetreli cihaz .

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
@balkaya34 Ustam sana hak veriyorum
çubuklarla temas ettiğin anda sen ne istiyorsan onu gösteriyor .
ve senin düşünceni okuyor .
ben burda hazine arıyorum dersen nala bile altın diyor .
çok nal topladım her çeşit manda öküz nallarını attık beygir at katır eşek nallarını topladık
makinalarda denema yapıp evlere boyayıp astık ve arkadaşlara dağıttık .
çubuk işi herkezin yapacağı iş değil .
adam iki tane internetten çubuk alıyor apartmanda ve balkonda ve küçük bahçede
gömdüğü metallerle deneme yapıp bu sitelerde çubukçuyum diye yazı yazıyorlar .
sonra kendileri çok şey biliyorlarya sana bana ona çubuk ustalarına ,
ders vermiye çalışıyorlar .
acaba bizim arazide yaşadığımızı yaşamışlarmı .mineralle kardeş olmuşlarmı .
şu AR-GEçalışmam bana 120 milyara patladı bana .
sitelerde Atıp tutan çubukcular bu parayı versinlerde bakalım bu yazıları ve soruları yazabilçekmi .
ben ono merak ediyorum .sevgi ve saygılarımla

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
@Lacivert24 Değerli ustam ,ben bu dediğinle bire bir yaşıyan biriyim .
ben hemen hemen her çubuğu görmüşümdür ,profösyonel , amatör ,el yapımı
çubuk işi en zor iştir iki teldir ama onun dilini çözmek herkişiye kısmet olmaz ,
100 kişi çubukcuyum dese içinden 3 kişi çıkar çubukcu .
bu iş ilim ve bilim işidir zaman ve tecrübe ister . sevgi ve saygılarımla.

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Reis işlem yaptığınız noktaya sizi direk götüren çubuk hangisi ise yani sağa sola zıplama dan en hızlı hangi çubuk götürdü ise elinde ki setin içinde en sağlıklı çalışan çubuk o. Diğerleri ile uğraşma o çubuk ile devam et.

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
@Turko Ustam bu yeri benim kendi yaptığım çubuklar buldu .
ama bizim ekip bana inanmadı dışardan çubukçu getirtti ,
aksine benim nokta yaptığım yere oda nokta yaptı ,
3 çubukçu birde ben aynı yere nokta koyduk ,
her işlem ondan sonra başlamış oldu .
bu mineral resmen herşeyi yanıltttı ,
3 m genişliğinde 50 cm kalınlığında 10 m uzunluğunda bir tabaka
çıktı karşımıza parçaladık içi altın tozu gümüş yoğunlukta çıktı
ben neden yazıyorum bunları bakın bu mineral bizi aldatıyor .
dikkat edin sizler bizim düştüğümüz hataya düşmeyin ondan yazıyorum .
benim başımdan geçti sizde hüsran yaşamayınız .

Kader25

Admin
@balkaya34 Ustam sana hak veriyorum
çubuklarla temas ettiğin anda sen ne istiyorsan onu gösteriyor .
ve senin düşünceni okuyor .
ben burda hazine arıyorum dersen nala bile altın diyor .
çok nal topladım her çeşit manda öküz nallarını attık beygir at katır eşek nallarını topladık
makinalarda denema yapıp evlere boyayıp astık ve arkadaşlara dağıttık .
çubuk işi herkezin yapacağı iş değil .
adam iki tane internetten çubuk alıyor apartmanda ve balkonda ve küçük bahçede
gömdüğü metallerle deneme yapıp bu sitelerde çubukçuyum diye yazı yazıyorlar .
sonra kendileri çok şey biliyorlarya sana bana ona çubuk ustalarına ,
ders vermiye çalışıyorlar .
acaba bizim arazide yaşadığımızı yaşamışlarmı .mineralle kardeş olmuşlarmı .
şu AR-GEçalışmam bana 120 milyara patladı bana .
sitelerde Atıp tutan çubukcular bu parayı versinlerde bakalım bu yazıları ve soruları yazabilçekmi .
ben ono merak ediyorum .sevgi ve saygılarımla

@Reis ustam merhaba,
Konya ya yolun duserse 3-4 saat misafirim ol ustam insallah.
Yalniz gelirken cubuklarini da getir.
Cok para harcamisiniz.
Ekipdeki cubukcularda gelse daha guzel olur. En azindan hatalari birbir tespit etme imkanimiz olur. Cubuk tutusundan, yurume hizina, zihinsel kontrol var mi? Cubuk cesidinin etkisi, vb.onlarca konuyu konusuruz.
Kisaca sunu soyleyeyim;
Beraber sohbet ettigimizden onceki doneminde arazide adim basi sinyal alan cubuk kullanicisi, sohbetimizden sonra hic altin sinyali alamiyorum sikayetinde bulunur. Dogrusu budur. Altin sinyali almak cok zordur, zira arazide altin olan yer cok cok azdir.
Altin nasil bulunur sorusuna da %100 net bilgi veremesemde işe yarayacak bilgileri de mutalaâ etmek mumkun olacaktir. Verecegimiz bilgilerin faydasi olacak, zarari olmayacaktir.
Herseyin hayirlisi...