Resim vb. üzerinde radyestezi | Define işaretleri ve anlamları

Resim vb. üzerinde radyestezi

El-Ensari

Kullanıcı
Radyestezi ilmini bir yere kadar sorgulamak, anlamak mümkündür.
Ancak işin bu boyutlarda olduğunu espri konusu olarak bile düşünemezdim.
Kimseyi incitmeden kendi fikrimi, inandığımı söylemek istiyorum,
Arazi yapısı, işaretler, çevresel faktörler vs. hariç,
Resim üzerinde sarkaç vb. ile bakarak, yer belirlemenin ilim, bilim, akıl ve mantıkla yapıla bilecek hiç bir izahı yoktur.
*Cinler ile irtibatlı olanlar var, O cinler de hep yaniltirlar, milyonda bir doğru yu söylemezler.
* Yok inssnda şu özellikler var yok, insan en iyi makinadir vs....
Evet, insan henüz tam keşfedilememiş muazzam ve mükemmel bir fabrikadir.
İnsan Mükerrem ve şerefli bir varlık olarak yaratılmış tır.
Bir çok yetenekler ile donatılmış, yerde, gökte sayısız nimetler bahşedilmiştir.
Hatta insan, Allah'ın yeryüzünde ki halifesi olarak yaratmıştır.
Ama yaratan tarafından bahşedilen bütün bu nimetler, üstünlükler, meziyetler her halde define aramak için verilmemiştir.
* Evet göklerde ve yer üstünde olduğu gibi, yerin altında ki çeşitli maddeler, defineler vs. bunlar da birer nimettir, ve yüce Allah, kullarının bunlara ulaşması için de çeşitli yollar, ilimler, vesileler yaratmıştır.
*Hatta ,yine kitabımız Kuran'dan öğreniyoruz ki, Cinlerden daha kısa bir sürede ( göz kapayıp, açınca ya kadar) Yemen Melikesi Belkısın tahtını yüce Allah'ın verdiği bir ilim ile, Hz Süleymana getiren de , Onun emri altında ki bir insandı.
*Ama Hz Süleymana bahşedilen , azgın cinlere, şeytanlara, hayvanlara ve rüzgarlara hükmetme saltanatı ,insandaki bir gayretin çabası değil, tamamen ilahi bir lütuftu
dersem doğru olmaz,
Çünkü çünkü bu saltanat bile kabul edilmiş bir duanın neticesiydi.
* Hatta Karun da bir ilme ulaşmıştı, avucunda tuttuğu toprağı altına çevirecek bir ilim...
70 deve Karunun hazinelerinin Sadece anahtarlarını taşıyordu...
Ama halkın gözleri önünde, hazineleriyle birlikte yerin dibine batarak helak oldu.
** Bakın kardeşlerim dikkat ederseniz hep uç örnekler verdim ve bu örnekler tarihi mal olmuş,
Sonraki nesillerin ibret alması için ilahi kitaplara konu olmuş önemli olaylardır.
*Radyestezi, sarkaç ve benzeri konularda konuşan bazı kardeşlerimiz diyorlar ki, belki kendisinin bile anlamlandıramadığı bir şekilde ,ama bir sır, bir ilim ile,buluyor işte , gibi yorumlar oluyor...
* Şimdi bir düşününüz lütfen! resim üzerinde bir şeyler sallayarak defne'nin yerini tespit etmek , en az yukarıda verdiğim bu örnekler kadar önemli bir olay değil midir ???
Evet, insan çok azı keşfedilebilmiş sırlarla dolu mükemmel ve muazzam bir fabrikadır. Ama her isteyenin, istediği sırra ulaşabileceği gibi bir durum da yok ortada.

* Kısmet ise eğer, yürürken ayağın bir küpe takılır yine bulursun.
Değilse de,
Padişahın , "vermezse mahbup, neylesin Mahmud" hikayesini bilirsiniz...
***Allah , zenginliği (imtihan için)istediğime veririm , ilmi ise isteyene veririm buyurmuştur.
*Ama beşer için,
ilmin de ,elime talip olmanın da bir sınırı ve bir ahlakı vardır.
* Sözün özü,
Resim üzerinde sarkaç parmak ve benzeri şeyler sallayanlar, beyhude bir çaba içerisindeler.
Eğer kendilerine Allah'tan verilmiş bir ilim var ise sarkaç, parmak vs. sallamaya gerek yok.
Ve Allah'tan gelen bir ilim ise, Haşa yanılma ihtimali de yok.
Kimse alınmasın ama,
Ya sallıyorlar,
Yada beyhude Sallanıyorlar.
Biraz uzun oldu, hakkınızı helal ediniz.
Allah'a emanet olunuz.

AhdeVefa

Kullanıcı
Merhaba Kardeşim,
Radyestezinin pratiği ve prensipleri kitabını okumanı tavsiye ederim, belki de okumuş olabilirsin bilmiyorum. Bu kitapta yazılanlar senin yazdıklarının bazılarına cevabını veriyor.Okumak isteyenler Arama moturuna radyestezinin pratiği ve prensipleri pdf olarak aratın indirin okumanızı tavsiye ederim.

Dikkatimi en çok çeken yer mesala ;Hans Wolff'un çalışma tekniğini şöyle anlatıyordu: «[Hans Wolff,] ellerini birbirine yapıştırdı ve kollarını aşağıya doğru sarkıtarak, tarlaları dolaştı. Bir maden damarının yakınına gelir gelmez, kolları titremeye başladı. Damarın tam üzerindeyken, tepkileri özellikle şiddetli oluyor ve bu, sonra kendisini öylesine halsiz bırakıyordu ki, bir süre için dinlenmesi gerekiyordu»

El-Ensari

Kullanıcı
Merhaba Kardeşim,
Radyestezinin pratiği ve prensipleri kitabını okumanı tavsiye ederim, belki de okumuş olabilirsin bilmiyorum. Bu kitapta yazılanlar senin yazdıklarının bazılarına cevabını veriyor.Okumak isteyenler Arama moturuna radyestezinin pratiği ve prensipleri pdf olarak aratın indirin okumanızı tavsiye ederim.

Dikkatimi en çok çeken yer mesala ;Hans Wolff'un çalışma tekniğini şöyle anlatıyordu: «[Hans Wolff,] ellerini birbirine yapıştırdı ve kollarını aşağıya doğru sarkıtarak, tarlaları dolaştı. Bir maden damarının yakınına gelir gelmez, kolları titremeye başladı. Damarın tam üzerindeyken, tepkileri özellikle şiddetli oluyor ve bu, sonra kendisini öylesine halsiz bırakıyordu ki, bir süre için dinlenmesi gerekiyordu»
Teşekkür ederim kardeşim, Merhaba.
Arazi üzerinde dolaşırken, bir takım şeylerle karşılaşmak mümkündür, mesela bir maden yatağı üzerinden geçen birinin kalp atişları değişebilir, ya da boşluk üzerinden geçen birinin nabzında, ya da bedeninin başka bir yerinde değişik faktörler ortaya çıkabilir.
Bunlar kimilerinde hiç olmayabilir kimilerinde de az veya çok olabilir.
Ama benim eleştirdiğim, resim üzerinde sarkaç parmak oynatarak yer tespit etmek.

AhdeVefa

Kullanıcı
Ama benim eleştirdiğim, resim üzerinde sarkaç parmak oynatarak yer tespit etmek.
bahsettiğim kitapta hepsi yazıyor. Akla mantığa ters geliyor biliyorum ancak ilim ve bilimi araştırarak test ederek, tüm sadelikle anlatmışlar. Benimde aklım almıyor ,hatta bir ustamız hiç bir şey kullanmıyorum demişti. Şahsi denemelerim ,Şüphelendiğim bir yer vardı çubuk tuttum,1,5 m de değerli ve küp işareti verdi. İşlem yapmadan önce arama motorundan yerin resmini çıktı yaptım. Şakül olarak kullandığım tesbihi resim üzerinde burada küp var mı ? burada değerli var mı ? diye sorular sordum.Her ikisini de var cevabı verdi.Toprağın havalanması için ilk önce 20 cm işlem yaptık ,1 hafta sonra tekrar çubuk tuttum küp,boşluk ve değerli sinyali veriyor.50 cm işlem yaptık,küp kırıkları çıkmaya başladı.50 cm den sonra sert tabakaya denk geldik,şimdilik bekliyoruz bakalım.Sonuca ulaşmadık.

El-Ensari

Kullanıcı
bahsettiğim kitapta hepsi yazıyor. Akla mantığa ters geliyor biliyorum ancak ilim ve bilimi araştırarak test ederek, tüm sadelikle anlatmışlar. Benimde aklım almıyor ,hatta bir ustamız hiç bir şey kullanmıyorum demişti. Şahsi denemelerim ,Şüphelendiğim bir yer vardı çubuk tuttum,1,5 m de değerli ve küp işareti verdi. İşlem yapmadan önce arama motorundan yerin resmini çıktı yaptım. Şakül olarak kullandığım tesbihi resim üzerinde burada küp var mı ? burada değerli var mı ? diye sorular sordum.Her ikisini de var cevabı verdi.Toprağın havalanması için ilk önce 20 cm işlem yaptık ,1 hafta sonra tekrar çubuk tuttum küp,boşluk ve değerli sinyali veriyor.50 cm işlem yaptık,küp kırıkları çıkmaya başladı.50 cm den sonra sert tabakaya denk geldik,şimdilik bekliyoruz bakalım.Sonuca ulaşmadık.
Rabbim hayırlı sonuçlar versin inşaallah.
🙂

demreli

Kullanıcı
Resim üzerinde sarkaç vb. ile bakarak, yer belirlemenin ilim, bilim, akıl ve mantıkla yapıla bilecek hiç bir izahı yoktur.
*Cinler ile irtibatlı olanlar var, O cinler de hep yaniltirlar, milyonda bir doğru yu söylemezler.

Çubuk kullanmasını bilmeyen çubukla birşey bulunmaz der.
Sarkaç kullanmasını bilmeyen sarkaçla birşey bulunamaz der.
Üstüne cinlerle bakıyorlar der. Öncelikle define cinleri hariç define yeri gösterecek cin yoktur. Olanlar da defineyi değil varsa onu sahiplenen yada tılsımla orada görevli olan cini görüp söyler.

Gönül ister ki ülkede serbest olsa suç unsuru içermese de sarkaçla uydu görüntüsü üzerinden tespit edip çubukla noktaladığım yerlerin fotoğrafını atayım. Ama bir sikke bulup paylaşsan suç bu ülkede. Şunu demek isterim inanmazsin sarkaça anlarım ama ama akıl bilim izahı yok demek yanlış. Çubuğun da yok ona bakılırsa.. Radyestezi ile ABD İsrail başta olmak üzere istihbarat yapıyor bizim ülkenin insanları bilim ilim de yeri yok diyor hâlâ .

El-Ensari

Kullanıcı

Çubuk kullanmasını bilmeyen çubukla birşey bulunmaz der.
Sarkaç kullanmasını bilmeyen sarkaçla birşey bulunamaz der.
Üstüne cinlerle bakıyorlar der. Öncelikle define cinleri hariç define yeri gösterecek cin yoktur. Olanlar da defineyi değil varsa onu sahiplenen yada tılsımla orada görevli olan cini görüp söyler.

Gönül ister ki ülkede serbest olsa suç unsuru içermese de sarkaçla uydu görüntüsü üzerinden tespit edip çubukla noktaladığım yerlerin fotoğrafını atayım. Ama bir sikke bulup paylaşsan suç bu ülkede. Şunu demek isterim inanmazsin sarkaça anlarım ama ama akıl bilim izahı yok demek yanlış. Çubuğun da yok ona bakılırsa.. Radyestezi ile ABD İsrail başta olmak üzere istihbarat yapıyor bizim ülkenin insanları bilim ilim de yeri yok diyor hâlâ .
Eyvallah gardaşım,
Madem bu kadar iddialı ve kendinizden Emin konuşuyorsunuz,
Uygun görürseniz şöyle bir test yapalım.
Köyde ki arazide çeşitli testler için sakladığım bir Cumhuriyet altını var.
Yarın köye gideceğim inşallah, oranın biraz uzaktan resmini çekeyim ve burada paylaşayım eğer gerçekten yerini tespit edebilirseniz, akla mantığa ilme bilme aykırı olduğunu kabul ettiğim halde size inanacağım ve dediklerinizi kabul edeceğim.
Not: eğer 1 cumhuriyet altını az derseniz, sayısını artırabilirim.isterseniz bilezik te ekleyebilirim.
Hazır sizin gibi bu ilme ve tecrübeye sahip bir kardeşimizi bulmuşken, bu işi bir neticeye vardıralım
Ne dersiniz?
@Necat. @BoZKurT @Kader25 @AhdeVefa @Deli Fırat @GÜLBAHÇELi ve sitedeki bütün dostlara da Şahitlik etmeleri için davetimdir

Son düzenleme:

demreli

Kullanıcı
Eyvallah gardaşım, Rabb'im ilminizi arttırsın.
Yarın köye gideceğim inşallah oranın biraz uzaktan resmini çekeyim ve burada paylaşayım eğer gerçekten yerini tespit edebilirseniz,
Olur benim için sorun değil

demreli

Kullanıcı
Eyvallah gardaşım,
Madem bu kadar iddialı ve kendinizden Emin konuşuyorsunuz,
Yarın köye gideceğim inşallah, oranın biraz uzaktan resmini çekeyim ve burada paylaşayım eğer gerçekten yerini tespit edebilirseniz, akla mantığa ilme bilme aykırı olduğunu kabul ettiğim halde size inanacağım ve dediklerinizi kabul edeceğim.
Not: eğer 1 cumhuriyet altını az derseniz, sayısını artırabilirim.isterseniz bilezik te ekleyebilirim.
Hazır sizin gibi bu ilme ve tecrübeye sahip bir kardeşimizi bulmuşken, bu işi bir neticeye vardıralım
Ne dersiniz?
@Necat. @BoZKurT @Kader25 @AhdeVefa @Deli Fırat @GÜLBAHÇELi ve sitedeki bütün dostlara da Şahitlik etmeleri için davetimdir
Fark etmez bir adet yad 100 adet benim için aynı. Ben bakarım sarkaç nereyi veriyor ise orası derim. Sarkaç başarı oranın %50 ise çubuk %100. Sarkaç kullanım amacım benjm uydu üzerinden nokta bulup o bölgede çubukla arama yapmak..