sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun? | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun?

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
Cevap: sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun?

ana derede horosan dökümlü tahta köprü ayakları birer abide gibi duruyorlardı, o horosan dökümlü ayakları derenin yolunu nasıl değiştirip yaptıklarını anlamadım, bu gün nasıl derivasyon tüneli yapıldığını hepimiz aç çok biliyoruz ama o dönem nasıl yaptıkları muamma, bu kadar gevezeliği niye yaptım derseniz olaylar armut toplar gibi beyinlerimize işlenmiş ya bu dandik belgelerde alakası olmadığını önünüze sermeye çalıştım saygılar.

Evet ustam burada bulunan ana dere ile köyden gelen dere birleşir,,,bundan sonra civivli tavuk,kartal,ayı,değirmen ve yığmaları burada görme şansınız vardı ama mutlaka acil bir işimiz vardır,zamanımız kısıtlıdır!! Onun için güzel bir iz sürücü ,,,,,,sorun iz sürücülerin teknololiye uzak olmaları bence ,,,,

impossibleman

Kullanıcı
Cevap: sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun?

imposibbleman bir senede epey tecrübe edinmişsin maşallah, arkacık tektir ve olağan üstü bir şifreleme tekniğiyle yapılmış muazzam işçilik görmüş bir değirmen, selimin parasının bir bölümü bu değirmendedir, bu tür yerlere resmi kazı baş vurusunda bulunsan farz etki müzeyi kafaya aldın zorluk çıkarmaması için nerden duyuyorlarsa adazadeler hemen sana adam gönderip masrafını fazlasıyla karşılayıp seni bu işlemden vaz geçiriyorlar, nasılmı tehditle,bu tür olaylar samsun ve orduda yaşandı, ben ilk kara tepeyi niksar akkuş bölgesinde 2005 te gördüm, adı kara tepe ama bin metre rakımlı bir dağ aslında, eteğinde çöreklenmiş yılanı kırmışlar ve çerkez eyerinin yerinde yeller esiyordu, yılan benim kategorime girdiğinden hemen ufak mezarını kırılmasına rağmen buldum onada parmak atmışlar bir iki metre yer değiştirmiş hedef işaret tamam dedim burası banko sonra uğraşırız dedim, çerkez eyerinin uzak bir noktasının peşine verdim ama patika belli belirsiz yanımdaki çocuklar oranın çobanları neyi nerde ne kadar mesafede aradığımı söyledim çocuklar beni kafadan aradığım yere götürdü ama orda bir işaret taşını bulmam gerekiyordu göremedim çünkü yerinden söküldüğü belliydi kızdım çocuklara kim söktü burda bir taş vardı dedim cevap vermediler büyük ihtimalle onların işiydi taşta bir kanal işareti olacaktı bu işaretten dolayı sökmüş altında para varmı diye yoklamışlardı, aslında işi doğru yapmışlardı ama öyle sök altında para olacak diye bir işlem yok giriş derinde mahsen vede çok zengin nerden biliyorsun diye sorsanız aşağıya indiğimde o nokta armut gibi sırıtan yüzü düzlenmiş bir büyük kaya olduğunu doğusundan 20 km mesafeden görülecek kadar bariz albeniliği vardı, oda kalsın dedim şimdilik,iki sene önce gittim zirvede türbe ve çöreklenmiş yılanın ortaklaştıkları hedefi bulmaya yine yardım aldım bölge insanından cephe ve ne aradığımı söyledim sağ olsunlar hedefi bulduk ama benim dudağım uçukladı yan ben iki üç kamyon kadar bir arada çakıl yığını hayal etmiştim ama önüme çıkan çakıl dağı oldu etrafında bile dönemedim ulan ben sizin a..... nasıl koydunuz bu kadar taşı üst üste diye söylendim, sonra düşündüm bu adamlar kara tepenin altına oda sayıları çok olan yerleşim ve yaşantı şehri yaptılar tabi şehir büyük olunca çıkacak harfiyat kaya olduğundan büyük çakıl yığını oluşturuldu, yapacak tek şey var dedim her zaman olduğu gibi enseyi kaşı yol al, ama kara tepenin doğu taraflarında ikiz tepeler yan yana çok güzel görünüyorlardı, kudret kalesi ise 6 km aşağıda çukur yerde olduğundan görünmüyordu ve görmek için yanına gittim, tabi kaleye çıkmadım zaten sit ilan edilmiş,kaleden aşağıda ana derede horosan dökümlü tahta köprü ayakları birer abide gibi duruyorlardı, o horosan dökümlü ayakları derenin yolunu nasıl değiştirip yaptıklarını anlamadım, bu gün nasıl derivasyon tüneli yapıldığını hepimiz aç çok biliyoruz ama o dönem nasıl yaptıkları muamma, bu kadar gevezeliği niye yaptım derseniz olaylar armut toplar gibi beyinlerimize işlenmiş ya bu dandik belgelerde alakası olmadığını önünüze sermeye çalıştım saygılar.

Üstad katılıyorum fikirlerinize ama bu bölgelerin aslı bir tane olsada sahteleride çok. Ve hemen hemen hepsi aynı sistemle yapılmış. Ama hala duymadım bu bölgelerden para alanı. İlk olmayı hayal ettim de olmadı tabi. yeraltı şehirlerinin kolay bir girişi olabileceğini düşünüyorum. Havalandırması yani. Bunu bulmak bana zor gelir ama öyle birini tanıyorum. Dedim ya 88 yaşına girdi dedem diye. Onunla ilk tanıştığımda anlatmıştı kendini. 60 sene at sırtında eşkiya gömülerini aramış. 4 sefer bulmuş ama yemek nasip olmamış işte. Ya yakalanmış yada yanındaki dalkavuklardan kazık yemiş. Söylediklerini araştırdım ve resmi kayıtlarda geçiyor dedenin ismi. Altın tepsiyi bulmuş müzeye vermiş. Sabah olunca altın tepsi olmuş bakır tepsi. Hatta konuyu açtım işaretleride attım bu sitedede Kanas ustam Sadece bir işaretten 1 km karelik alanı çizdi bana. Allah razı olsun. 2 adet para alınmış yeri de söyledi. 2 tanesi duruyor dedi ama gitmedik oralara. Rahatsızım bu aralar, gidemedik. Ha dede şöyle demişti bana " ben Çiftçiyim, Benim mesleğim Doğa mühendisliği. Ben toprağa baktımı burda kimler yaşamış, nasıl yaşamış sana ezbere anlatırım" Tabi dedeki bu kabiliyet bizde olsa Volçan Halt yemiş. Belgelerde geçen zeki osmanlı torunu aslında dedemiz ama devlet sağolsun, köstek olmuşlar hep. Devlete yazmış önceleri, bakanlığa yazmış cevap gelmemiş. Gelin bana vermesenizde ben bu volçanın parasını çıkartayım size diye.
Çıkartmışda 10 seneyi geçmiş kudret kaleye yakın sadrazamın parasını olacak yanılmıyorsam. O zamanın parası 7 trilyon eder para. Dede bakmış bürokratlar yamuk yapıyor ana parayı çıkarmamış oradan. O parada duruyor elbet. Bilen tek kişi dede. Gittiği yerdeki memura sormuş buraya kaç cihaz geldi diye. Para mahsendeymiş. Demişlerki 100 e yakın cihaz geldi. Hiçbiri bulamadılar bu parayı. Gazetelere çıkmış o zamanlar belki bilen hatırlar. Zabıtalar zehirlenmiş odaya girdiklerinde. Şimdi belediyerler kazıyor hep. Diyorki devlete gitmeyecek para neden çıkartalım. Doğruda diyor. Birçok sır ile bir büyüğümüz geçen sene rahmetli oldu. Bu insanların aç gözlülüğü yüznden dedemde heba olacak tabi. Belki ileride bizlerde Doğa mühendisi olabilirsek bizlerde heba olacaz belkide. Buradaki birçok ustamız gibi...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ben 3 adet arkacik kaydi biliyom biri trakyada kirklarelinde digeri izmit kandira da asil olanida giresunda hepsinin bilgileri farkli iki gun sonra topal ayiya gidecem 40 metreye yakin selala vede orada iple inilen magara orsya kadar bulduk inebiirsem magarada ayiyi bulurum birde at arabasi olacak mihrabli yer kucaginda ot olan kizds burada adres dogru basarirsak ne mutlu olmazsa yapscak bisi yok balik tutar gelirim once bu islere nerede baslanmis onu bilmek gerek bunu cozduk sonu hayirli olur insallah

impossibleman

Kullanıcı

ben 3 adet arkacik kaydi biliyom biri trakyada kirklarelinde digeri izmit kandira da asil olanida giresunda hepsinin bilgileri farkli iki gun sonra topal ayiya gidecem 40 metreye yakin selala vede orada iple inilen magara orsya kadar bulduk inebiirsem magarada ayiyi bulurum birde at arabasi olacak mihrabli yer kucaginda ot olan kizds burada adres dogru basarirsak ne mutlu olmazsa yapscak bisi yok balik tutar gelirim once bu islere nerede baslanmis onu bilmek gerek bunu cozduk sonu hayirli olur insallah

S.A. Ustam. Tam 42 metre olacak sanırım bu şelale. Samsunamı geleceksiniz yoksa :) Eğer Giderseniz üstte 2 adet koltuk olduğunu duydum. Yanlımıyorsam tabi. Dönmenizi dört gözle bekliyorum. Bende çok gitmek istemiştim. Nasip olmadı. Hayırlara vesile olur İnşaAllah.

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

ayı şelaleye yakın olanı ama mağaranın içinde değildir, bu ayının topal olması gerekiyor, şelalenin önünde kayadan kesme göl olacak çalkaya ayıyı bulursan haberim olsun bende detayları var ama hangi ayıyı bulduğunu bilmem gerek, bal yemiş olanımı yoksa balığın gazabına uğramış olanımı, saygılar

Brncetinbrn

Kullanıcı

Arkadaşlar selamın aleykum 15yıldır gezdiriyorlar sağa sola o kadar çok gittimki bayramda köyüme gittim.eğer taşının kırık parçalarını gözümle gördüm.fakat anlatılanlar ve elimize belge diye verilenler orada işe yaramadı şimdi gerçekten bunun bilgisini bilen birinden yardım istiyorum saygılar

samsun

Kullanıcı
selam ustam arkacık değirmenini ispat eden işaretler hangileridir bu değirmenini özellikleri nelerdir nasıl olmalı saygılar.

selam sayın ustalarım arkacık değirmenle sofra kaya bağlantısı varmıdır saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

selam ustam arkacık değirmenini ispat eden işaretler hangileridir bu değirmenini özellikleri nelerdir nasıl olmalı saygılar.

selam sayın ustalarım arkacık değirmenle sofra kaya bağlantısı varmıdır saygılar.

aleykumselam,

sayın samsun,

bu konu altında yazmıs oldugunuz konuları yenı baslıklar altında konu olarak ayarladım,acılan son konuları takıp edınız.

iy forumlar

[W]bundan sonra sormak ıstedıgınız yerlerı lutfen konu olarak uygun bölümlere acınız.[/W]
anlayısınız için tesekkur ederız.