sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun?

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun?

Degerli kardesim bahsi gecen yerler ayri ayri birbirine cok uzak olan yerler arkacik degirmeninin bilgilerini biraz olsun verdim yeride yaziyor ama yazmadim herzaman derim adres olacak olmazsa olmaz izmitten sasma birde sebinkarahisardan elimdeki haritalari belgeleri yayinlasam beni ipe cekerler suanda memleketteyim donunce gerekli yardimi yaparim

KANAS_USTA

Admin
Cevap: sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun?

incelikli bilgi olmadan bu yerleri bulsan bile para alamassın

Evet bu belgelerle ancak yer teyid'i yapılır,para yerleride yazmıyor zaten!
Evet kim bulursa bulsun zaten bir şey alamaz bu bilinen ,,,,belki sistemi bilen alır diyelim.

degerlı galatasaraylı :) abımız cok yerınde konusmus,

konu sahıbı arkadasım ılgılı belgeden bır kac kelam et gereken yardımı yaparız ınsallah.

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

çalkaya kardeş bu değirmenlerden şeytan derede olanları sırasıyla zirvede yel değirmeni, alibey değirmeni, şeytan değirmeni şelalede kapalıda, yanık değirmen, uzun ali bey değirmeni, kazan derede olanları üç değirmenler yani baş değirmen, kumpanya birlik, arkacık, ve son olarak henüz görmüş olmadığım emin ağa değirmeni, toplam dokuz değirmen, bunlar sana komşu illerin sınırları içinde, yani bthinyanın üçüncü şehri ile ordu arasında, ben burayı bulalı 4 sene oldu ama sistemi bilmeden neyin ne olduğunu ne anlamak mümkün nede parasını toplamak. kanas usta değirmenlerin etrafını inceleyecek eski durumları kalmamış, zaten bunlar şifreli değirmenler öyle sizin bildiğiniz değirmenler değiller, şelalenin gölünün içinde değirmen olurmu? şeytan değirmeni böyle birşey ve som maket değirmendir hala çalışıyor... saygılar

KANAS_USTA

Admin

hele sen belgeyı yazım hatası olmadan bir çıtlat bakarsın yıkık degırmenler yenıden calısır.

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

kanas usta bende belge yok, belge çalkaya arkadaşta olsa gerek, ben sistemin nasıl işlediğini öğrenmeye çalışıyorum, bu değirmenler yıkılmaz yani doğanın gücü depremlerle sellerle vs bu değirmenleri tahrip edemez insan oğlu hariç tabii, sen neyi merak ediyorsun bu işi 40 senedir kovalayanı gördüm bir sonuç alamamış vezir hanı bulmak için, yüz küsür milyar harcayıp bulamayanları tanırım, adanın maaşlı elemanları vardır yıllardır aratırlar bu maaşlı elemanlarına nafile, arkacık değirmeninde kaç yerde civcivli tavuk resimleri var biliyormusun, nerelerde olmaları gerekiyor sarı papazın kazan gölünün kıyısındaki maket mezar duvarında kaç adet som tuğla örgünün içinde boyalı şekilde örülmüştür bu tür detayları arıyorum, sarı papazın kafasını okşayacakmıyım mesela, tam karşısında çerçeve içinde oturan kız resmini ıslatıp tamı görebileceğim, değirmene yakın yarım kalmış penti bulduğumda incelikleri nelerdir bu detayları arıyorum, şelaledeki balık, kazan gölleri, sofra kaya, vs vs vs. saygılar

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

sayın değirmenci,

sanırım bilgi almak istediğiniz konularda yeterince bilginiz var.konuşma uslubunuzdan bunu anladım.

mesajlarınızdan bir kaç alıntı ekliyorum, eğer yanlış anladıysam tavrınızı,bunu belirtin.yok yazdıklarımın arkasındayım diyorsanız, sizi dikkate davet ederim.

ustalara
sen neyi merak ediyorsun bu işi 40 senedir kovalayanı gördüm bir sonuç alamamış vezir hanı bulmak için, yüz küsür milyar harcayıp bulamayanları tanırım,
sen neyi merak ediyorsun ? : senin merak ettiğin şeyi cevaplayacak bilgileri merak ediyor. !!! (ayrıca 40 yıldır kimler kimler bulamadı diyorsun,şuan bir mucizemi bekliyoruz bulmak için ) sen bildiklerini paylaşda belki 40 yıldır bulunmayan 40 dakikada bulunur.

kanas usta değirmenlerin etrafını inceleyecek eski durumları kalmamış, zaten bunlar şifreli değirmenler öyle sizin bildiğiniz değirmenler değiller, şelalenin gölünün içinde değirmen olurmu?
senin bildiğin değirmenlerden değil derken,: sen zaten, siz bu işten anlamıyorsunuz vurgusunu yapmışsın.bilmediğimiz değirmenleride sizden öğrenmek isteriz.

kolay gelsin,belki art niyetli değilsiniz ben yanlış seziyorum ama,ricamdır yorumlara dikkat edelim.

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

bozkurt kardeş merhaba, ben sadece bu yerlerin aranmakla bulunamayacağını bulunduğunda ise incelikli sistem bilgisi olmadan paraların toplanamayacağını dile getirmeye çalışıyordum, ben bu işin inceliklerini öğrenmeye çalışıyorum ve kimseyi incitmek niyetinde değilim, kanas usta sen anlat diyor yıkık değirmenleri bile çalıştırırız demekle beni yeni hevesli arkadaşlarla karıştırdı, ben hiç usta olamadım çünkü öğrenmenin sınırı yok bu işte, ama hep öğretenin elini öpmek istemişimdir, bunlar değirmen değil şifreli yerler diyorum beni anlamak istemiyor, bu dokuz değirmenden üçü çalışabilir özelliklerini taşıyor diğer altısı şifreli değirmenler diyorum bunda bir yanlışmı var, doğru konuşanı dokuz köyden kovmuşlar bu köydede aynı muameleyi görmeyelim, benim övgüye ihtiyacım yok öven olursada ALLAH razı olsun derim, bir omega da bu köyde yoktur inşallah. saygılar

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

degerli ustalarim neden bulunamadi diyeyim nerede oldugu nasil oldugu bugdaymi madenmi ugutmus yazmiyor bulunsada bulan sifreleri bilmiyorsa bosuna kazio sahte deyip
birakmistir birde 7 bolge yalani var ben inanmiyorum cogu kilise isi imali yazilmis yeri bulup ustalardan vede teknolojiden yararlanacan omega ve kanas ustalarin bilgileri fazlasi ile bize yeterde artar bile kimse kolay kolay babasininhayrina bilgi vermez ustalarin degerini bilmek lazim birazda nasip isi ben derimki birbirimizi kirmadan yoladesm edelim rizik veren allah birde gezen tilki yatan aslandan iyidir

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

ben hiç usta olamadım çünkü öğrenmenin sınırı yok bu işte, ama hep öğretenin elini öpmek istemişimdir, bunlar değirmen değil şifreli yerler diyorum beni anlamak istemiyor, bu dokuz değirmenden üçü çalışabilir özelliklerini taşıyor diğer altısı şifreli değirmenler diyorum bunda bir yanlışmı var, doğru konuşanı dokuz köyden kovmuşlar bu köydede aynı muameleyi görmeyelim, benim övgüye ihtiyacım yok öven olursada ALLAH razı olsun derim, bir omega da bu köyde yoktur inşallah. saygılar

ben hiç usta olamadım demişsin,eyw öğrenmenin yaşı yok haklısın.ama sen bir araba tamirci ustasına gittiğinde tamirci beymi diyorsun,adamın adı ne ise falanca usta diyorsun,yaptıgı işe saygıdan ötürü.

sen merak etme heycanlı insan belli eder kendini.

bunlar değirmen değil şifre demişsin,acaba bir başkası farklı birşeymi söyledi,değirmen bu şifreleme için kullanılmış nişangahlardan değilmi ?

son olarak şunu belirtmek isterim, demogoji yapmıyorum,yanlış anlama.
bizim dostlara ihtiyacımız var,lütfen dost ol.bizim köylüler insanı sever insana değer verir konuştugu lafı dınler,doğru yanlış dinler,kovmaz kazanmaya çalışır.

ama doğruyu konuşuyorum derken elindeki iğneyi dürtüp durarsan bu köylülerde insan,canı acır seni kırarlar.omegayı orayı burayı karıştırma,herkez bilgisi ile yorum yapıyor.

hayırlı ramazanlar.bir hata etti isek kusurumuzada bakmayasın.

saygı bizden.

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

çalkaya iki araba yedim bu yerleri bulmak için, bir yalanın peşine takıldım samsunda 2004 te işte efendim 10 trilyon veren rum halamız var yalanı bende düştüm peşine ne ordu kaldı ne tokat nede samsun ara ara yok, çünkü ermeni bile arıyor bulamıyor benimkisi sadece ALLAH'ın takdiri işte bulmakla iş bitmiyorki sistemi bildiğimiz yok, 30 sene önce aha bu piyasadaki evraklardaki bilgiler dışında volçanın bilgisini ne duymuşum ne belgesini görmüşüm, senin geçen gün paranın incelikli şifrelerini biraz olsun bildiğini fark edince konuyu açtım, çünkü bu hikaye insanlarımızı çok yordu enerjisini tüketti, olaylar gerçek ama şifreli, bana halkayı kayayı buldurdular inan altından baktım baktım halka açıkta olsa görecektim ama görmek için karşısındaki tospağaya benzer kayanın üstüne çıkmam gerekiyormuş, en büyük olayların olduğu yer halkalı kaya civarı çünkü hemen üstü vezirin mezarı ve yel değirmen yeri, arkacık değirmenini görünce kafam şifreler yoğunluğundan karma karışık oldu, o zamanın holding icraatı gibi bir doğa mühendisliği, bu işlere hacı ağalar lazım, o teknolojiye bizim ulaşmamız çok zor, paralar suyun altında dereler üstünden akıyor, en güzel değirmen senin memleketin yaylasında biliyormusun emin ağanın yeraltı altın öğüten 41 basamaklı değirmeni, ama her basamak bir e bir metre ölçülerinde yani 41 metre üstünde dolgu ve bir kamyon iskelet vardı, iskeletler ve dokuz basamağı temizlenebildi gerisi duruyor çalkaya, saygılar