sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun?

KANAS_USTA

Admin
Cevap: sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun?

Değirmenci biz bu saçları siz gibi değirmende ağırtmadık kardeş
Hayal peşinde hele hiç bir zaman koşmadık
Doğru ve gerçek bılılerle ulaşabılecegımız ne varsa hedefımızde o vardı
Hep bılgı peşinde gece gunduz koştuk bu ugurda genclıgımız gıttı desem yerıdır
Dolayısıyla senın belgen sana bızım bılgımız de bıze kalsın madem hakknda hayırlısı olsun

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: sarı papazın değirmeni (arkacık) hakkında bilgisi olan varmı, çalkaya 28 yardımcı olurmusun?

bozkurt kardeş ağzından bal dökülüyor sağ olasın yüreğine sağlık teşekkür ediyorum, ben yarım arkeoloğum sen sağol, bak yukarda iki kaya da iki yarım ay şeklinde oyma var onlara bir güzellik yaparmısın, eğer yarım ayların açık ağız aralığını ölçüp sırtlarını bu yarım aylara verip bayır aşağı arşınlar iseler kademe yapan yani set yapan yerde bir envare görecekler, ama bu tür işaretler zengin ama uğraştırıcıdır zira ordaki envare bulunduktan sonra bu para mezarı demektir, o mezardan tünel yolunu bulup geri yarım ayların altındaki medeniyet mezarlarına gelecekler, ehm kaçak kazı yapmamak kaydıyla, konuyu oraya taşırsan bu köye bir katkımızı sunmuş olursun, saygılar

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

kanas usta bende belge yok ki paylaşayım, ben de gerçek belgelerde incelikli sistem bilgilerini öğrenmeye çalışıyorum, seni kırdımsa özür dilerim, ama şunu unutma bir öğretenin yoksa 100 sene koştursan çeyreği yakalayamassın, o öğreticileri cumhuriyet öncesinde kazada kaybettik torunlarını allaya pullaya merhamet ve insancıl yönleri kullanarak biraz yola getirdik ve bir şeyler öğrendik, otuz senede yarım porsiyon kadar anca olduk, ama hacı ağalara ulaşamadık, saygılar

KANAS_USTA

Admin

Gucenecek bir şey yok kardeş beni ilgilendiren bağlayıcı bir durumda yok.
Her uyeye oldugu gıbı sızede sıcak bir karşılama ve yardımcı olabılm amacı ıle yazılmıs uc bes kelıme gectı aramızda o kadar.
Kalın sağlıcakla.

impossibleman

Kullanıcı

çalkaya iki araba yedim bu yerleri bulmak için, bir yalanın peşine takıldım samsunda 2004 te işte efendim 10 trilyon veren rum halamız var yalanı bende düştüm peşine ne ordu kaldı ne tokat nede samsun ara ara yok, çünkü ermeni bile arıyor bulamıyor benimkisi sadece ALLAH'ın takdiri işte bulmakla iş bitmiyorki sistemi bildiğimiz yok, 30 sene önce aha bu piyasadaki evraklardaki bilgiler dışında volçanın bilgisini ne duymuşum ne belgesini görmüşüm, senin geçen gün paranın incelikli şifrelerini biraz olsun bildiğini fark edince konuyu açtım, çünkü bu hikaye insanlarımızı çok yordu enerjisini tüketti, olaylar gerçek ama şifreli, bana halkayı kayayı buldurdular inan altından baktım baktım halka açıkta olsa görecektim ama görmek için karşısındaki tospağaya benzer kayanın üstüne çıkmam gerekiyormuş, en büyük olayların olduğu yer halkalı kaya civarı çünkü hemen üstü vezirin mezarı ve yel değirmen yeri, arkacık değirmenini görünce kafam şifreler yoğunluğundan karma karışık oldu, o zamanın holding icraatı gibi bir doğa mühendisliği, bu işlere hacı ağalar lazım, o teknolojiye bizim ulaşmamız çok zor, paralar suyun altında dereler üstünden akıyor, en güzel değirmen senin memleketin yaylasında biliyormusun emin ağanın yeraltı altın öğüten 41 basamaklı değirmeni, ama her basamak bir e bir metre ölçülerinde yani 41 metre üstünde dolgu ve bir kamyon iskelet vardı, iskeletler ve dokuz basamağı temizlenebildi gerisi duruyor çalkaya, saygılar

Ah kardeşim. Herkes bişeyler kaybetti bu yolda. Ama birşey öğrendik hep beraber. Eğer çok paran yoksa yada bürokrat dayın hiçbirşey çıkarmak nasip olmaz. Bizde kandık bu arada. Devlet için çıkarma kaygısı vardı içimizde. Ülkemiz için. olmadı izin vermediler. Verdiklerimizi kurtaralım dedik oda olmadı. Azcık bişeyleri belki yedirirler. Bende 8 ayda 5000 km yol teptim. Gezmediğim yer kalmadı. Baktık baktık geldik. İşareti, doğayı bilmeyince boş boş bakıyorsun. Saolsun ustalarımız gerçekleri gösterdiler burada bizlere. Sistemi anlattılar. Şimdide imkan yok tabiki. eskisi gibi. Yasalarda izin vermiyor bir yandan. Bir büyüğümün sözü çok aşikardır " Bu para 27 şekilde gömüldü. kafası çalışan bu parayı bulur"
1 sene gezdim bu yolda 12 milyar gitti. Düze çıkacağız derken. Ama nasipten ötesi olmuyor kardeşim. Allah c.c. nasip etmediyse tonlarca altının üstündede otursan alamazsın :) Ustaların söylediği çok doğru. Belgelere bakmayınız. Genelde yerleri buldurmak için çıkarılmış belgeler. Aslında birçok bölgede aynı yerler ve değirmenler var. Hepsinde azda olsa para bulunuyor. ama büyük hazineler hangi bölgede belli değil. Pa.. yerleri yanlış. Ha yokmu dersen var. Bu medeniyetlerin yaşayışları, gömüleri hep aynı yada birbirine yakın. Ustaların çözemediğide olmuyor genelde. Gezdiğin yerlerin fotolaını paylaşırsan hep bizlerde birşeyler öğrenmiş oluruz hemde siz faydalanmış olursunuz.

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

imposibbleman I would enjoy to take some picture of there, fakat bu yerler öyle turistik yer özelliklerini barındırmıyor, günde bir veya bir buçuk saat güneş tepedeyken fotoğraf çekme imkanı bulabilirsin, gelgelelim resim çekip sitede yayınlasan aha desen bu yanık değirmen veya aha işte arkacık değirmeni yani namı değer sarı papazın değirmeni veyahutta at inmez diye dillere düşmüş ya öyle lanse etsen yav bu merakı bizimle paylaşan defineciler beni hiç kaale almazlar sebebine gelince işin şifrelerden ibaret olduğunu bilenler bu tür sitelere uğramazlar ki beni teyit etsinler, şimdi sorsam desemki ey ustalar tavuk ve civcivleri bulduğumuzda orda ne bulmamız lazım desem kim cevap verecek, veyahutta topal ayıyı bulduğumuzda orda hangi kodları takip etmemiz gerek diye sorsam hemen çevre resimleri istenecek, iş resimde değilki o işin heves tarafı yani merakı işte acaba etrafında ne olabilir merakı, bu resimler ve işaretler ile şifreleme tekniklerini urartular icat etti, akabinde var olan tüm medeniyetler taklitlerini geliştirdi ama her medeniyetin taklidi kendi taktikleri çerçevesinde oluştu,yani örneklemeyi şöyle özetlersek hiç bir terzinin diktiği ceket bir birinin aynı olmayacağı varsayımıyla her terzi kendi tarzını belli etmeye çalışırya aynen medeniyelerde böylece sürece dahil oldu, vatandaş yılan işaretim var diyor hemen çevre resimleri isteniyor halbuki yılan konumu itibari ile kodlarını belli etmiş tabi konumdaki kodları okuya bilene, bu zanaat zor vesselam bir ömür yetmiyor öğrenmeye tabi birkaç öğreten yanında yoksa nafile hep varsayım hep patinaj ne takat bırakır adamda ne enerji nede para, laf kalabalığı ettim ise affola, saygılar

Son düzenleme:

KANAS_USTA

Admin

değirmenci biraz uzunca olmuş ama olsun önemli değil,
anlattıklarınızı ıkı baslık altında toparlayacak olur ısek
1.şifreler
2.resim istemeye gerek yok bu işi bilen tek resımle zaten halleder işi bilenin bu tur sıtelerde işi yok... şeklinde ıkı ıfade.

cevap;

1. şifrelere sahip olanda bellı olmayanda bu konuda için ferah olsun
2. burda işimiz ne ?: herkesın cevresı ve ımkanları bırbırınden farklı ALLAH herkesi bir hayat süreçten geçiriyor satranç taşları gıbı sureklı yerımız konumumuz ve cevremız degısıyor kımısı şah kımısı mat oluyor buna kımsenın manı olması beklenemez.
dolayısıyla bugun burada bulunan herkes farklı sosyal yasantısı ve MEVLA nın musade buyurdugu olcude buradadır... ben işi bılıyorum diyen herkesın sınıf atladıgı elınden koçların sabancıların para babalarının tuttugu nerede gorulmus.
bu iş bılıyorsun ulkemızde yasal degıl ha deyınce aklına esılen yere kazmada vuramıyorsun butun ıyılıkler bır anda senı bulmuyor kardeş. her şeyin vaktı saatı var nasıp olgusu.
yani şartlar elverdıgı olcude herkes yerınıde konumuda cok ıyı bılır kardeş bu konuda rahat ol.

resım isteme konusu; defalarca yazdık bır kez daha yazalım, tek resımle işi bıtırılecek ısaret olur olmaz dıyemeyız, cevre ıle gıdılebılecek mal olur.
sen degerlı malzemenı tek bır işarete mı baglarsın yoksa bırbırını kovalayan ve manasını yalnızca senın bılecegın bırı kaybolsa bıle dıgerıyle o sermayene ulasabılcegın bır kac olguyu mu olcu alırsın.
tek işaret bırakmak heralde buyuk bır kerızlık olur. cunku ya gıder bırısı kırarar keser dagıtır yahut dogal aşınıma ugrar yok olur.
bu sebeble işaret cevreyı anlatır her işaretın butun gereksınımlerı o cevrede olacak dıye bır kaıde yok oyle ıse ısaret sağlam alternatıfler butunudur dogada o esnada ne var ise adam o an onu şifreler ve oyle gomut yapar... bazen kendısı estra ozellıklerde katar belkı bır agaca cıvı cakar belkı bır maket kaya yapar bunu yapmasının nedenı dogada şifreye eşdeger bır numune goremedıgı ıcın yanı helva yapacak şeker eksık bunu telafı etmek ısın ekstra ozellıkler ekler kı şifreler butunu olan sıstem tam işlesin anlayabıldın degılmı. ne kadar anlatsak boş bılıyorum cunku bizim definecilerin her bırı bır yol tutturmuş gidiyor duyguları aklından baskın cıkıyor elde var sıfır. bu anlatımın sızede bır faydası oldugunu dusunmuyorum bızım ıcın hava hoş kardeş bal tutan parmağını yalar .

Moderatör tarafında düzenlendi:

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

kanas usta ermenilerin işaretleri kırdırmalarının bir sebebi var zira paralar müslümanın eline geçeceğine koy yerde kalsın mantığını güderler, ama onlarda her işaretin sigorta olarak bizim göremediğimiz ikinci hatta üçüncü işaretleri var, usta niye böyle bir konu açmıştım biliyormusun beni aforoz eden sitedeki çok bilmiş ustalar ermenilerden daha ermenice işaretleri kırdırıyorlardı içinde para var diye bende onlara kardeşler yalanlarla değirmen suyu dönmez bilmiyorsanız yanlış yönlendirmeyin insanlar bir ümit peşinde dağları taşları yardırmayın diye telkinde bulununca beni siteden attılar, o sitenin bir muhtarı var maşallah migros marketi bile öyle zengin donanımlı değil adamda yok yok at yalanı nasıl olsa muhalefet edecek kimse yok zannediyorlar, ben çocukken babam ingilizce konuşurdu vayyy be derdim babam ingilizceeee biliyor diye babamla iftihar ederdim ve banada ingilizce öğrenmek kısmet oldu ama ben kitaptan öğrendim öğretmenlerin desteğiyle elbette yav birde baktımki benim babam zavallı bir kaç kelimeyi tekerliyormuş meğerse, demek istediğim insan bilmeyince az bir kaç laf edeni ama lafıda gediğine sokacak bilgiden mahrum laf olsun teker dönsün birazda egolarını tatmin etme havası işte, kanas usta bu ülkede yasalar para aldırmamak için ne gerekiyorsa kanun maddelerinin içine koymuşlar, anlat anlat demesi kolay ama çok bilmek te iyi değil o kadar özgürlük yok anlatmaya, vel hasıl ne yapacağımızı şaşırmışız, hem dinliyorlar hem gözetliyorlar, hacı ağalara serbest yol yaparım baraj yaparım kaş yaparım göz yaparım hesabı götüren götürüyor bizede ALLAH kerim elbet. saygılar

impossibleman

Kullanıcı

Değirmenci kardeşim ben senden yeni sayılırım elbet bu işte. Türkiyede bu belgelerdeki parayı alabilecek çok usta yok tabi işaretten yola çıkarak. Elin parmak sayısı kadar az. Hatta her bölgede bir kişi var. Ben karadenizde tanıştığım ve geçen sene rahmetli olan büyük bir üstadı tanıdım. nerdeyse 70 yaşına kadar bu evraklardaki işaretleri aramış. İşaretler yok. Kırıldı bir çoğuda. Birde bu işi emin olduğu için haritaların emanet edildiği 87 yaşındaki dedemden gördüm. Haritaların birçoğunun orjinallerini görmüş ve kafasına yazmış dedem. Şimdi samsuna geldiğinde arkacık değirmenini bulursun ama at eğerine benziyen taşı bulamazsın. Peki bu bulduğun arkacık değirmenlerinden hangisi orjinal bu yüzden anlayamazsın. Çünkü artık başka bir yere atıldı. Şimdi ben diyeyimki İçi altın olan bu eğeri bul. İşte paran desemde bulamıyacaksınki. Tırmanan askerde çok uzak değil bu bölgeye ve ermenilerin toplandığı yere yakın. Peki bu askeri kırdıklarınıda bilirsin umarım. Ama askeri görmeden o kadar büyük bir bölgede mahsenin girişi nerede sence. 1 senelik defineciyim belki ama bu bölgedeki definecilerin büyükleriyle oturup kalkmak bir adap ve terbiyeden gelmeyi gerektiriyor bence. Ben Volçanı aramadım açıkcası ama bir Tavuk ve civciv görsem almak o kadar zorda olmasa gerek. Sitelerde birçok tavuk civciv var. Ama samsunda orjinalini gördüm. Anlaşmak zor tabi insanlarla. Parasınıda gördüm resimlerinde ve söyledimde yeri. Tabi inanmadılar ve korktular. yılanın parası zehirlidir diye. Şimdi beni bu volçan işinde körükleyen Vatan sevgisi, Milllet sevgisi. Evraklarda sözü edilen o zeki Osmanlı torunu olmak herkesin hayalidir elbet. Ama bir açıdanda bu kandırmacanın bir kısmı elbetteki büyük parayı verecek değiller belgelerde. Yeri öğrenmek bunların işi. Herkes bilirki çıkartılan herşey bir yere gidiyor. Ve çıkandan haberdar oluyorlar. Şimdi Okları üzerime çekeceğimi bilerek söylüyorum bunları. Volçanın parasını bulduğunda ne olacağın belli değil. Helikoppterle gelip mal alan adamlar var bu ülkede. Bu kadar profesyonelin içinde bizlere pek aş düşmüyor. O yüzden Mezar aramak kalıyor birçok defineciye. Demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım. Bölge ve haritalar verilmiş kişi bile olsan çevreyi incelemeden gerçek parayı bulma şansın olmayacak. Yerleri doğru değil yada tek para gibi ufak paraları bulabilirsin. Ağa babalara gitmen lazım bölgeyi bulduğunda çünkü. O yüzden ben uzak duruyorum bu volçan efendiden, Gerçek bir volçan işareti görmeme rağmen.. :) Bir kusurumuz oldu ise ustalarımızdan af ola...

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

imposibbleman bir senede epey tecrübe edinmişsin maşallah, arkacık tektir ve olağan üstü bir şifreleme tekniğiyle yapılmış muazzam işçilik görmüş bir değirmen, selimin parasının bir bölümü bu değirmendedir, bu tür yerlere resmi kazı baş vurusunda bulunsan farz etki müzeyi kafaya aldın zorluk çıkarmaması için nerden duyuyorlarsa adazadeler hemen sana adam gönderip masrafını fazlasıyla karşılayıp seni bu işlemden vaz geçiriyorlar, nasılmı tehditle,bu tür olaylar samsun ve orduda yaşandı, ben ilk kara tepeyi niksar akkuş bölgesinde 2005 te gördüm, adı kara tepe ama bin metre rakımlı bir dağ aslında, eteğinde çöreklenmiş yılanı kırmışlar ve çerkez eyerinin yerinde yeller esiyordu, yılan benim kategorime girdiğinden hemen ufak mezarını kırılmasına rağmen buldum onada parmak atmışlar bir iki metre yer değiştirmiş hedef işaret tamam dedim burası banko sonra uğraşırız dedim, çerkez eyerinin uzak bir noktasının peşine verdim ama patika belli belirsiz yanımdaki çocuklar oranın çobanları neyi nerde ne kadar mesafede aradığımı söyledim çocuklar beni kafadan aradığım yere götürdü ama orda bir işaret taşını bulmam gerekiyordu göremedim çünkü yerinden söküldüğü belliydi kızdım çocuklara kim söktü burda bir taş vardı dedim cevap vermediler büyük ihtimalle onların işiydi taşta bir kanal işareti olacaktı bu işaretten dolayı sökmüş altında para varmı diye yoklamışlardı, aslında işi doğru yapmışlardı ama öyle sök altında para olacak diye bir işlem yok giriş derinde mahsen vede çok zengin nerden biliyorsun diye sorsanız aşağıya indiğimde o nokta armut gibi sırıtan yüzü düzlenmiş bir büyük kaya olduğunu doğusundan 20 km mesafeden görülecek kadar bariz albeniliği vardı, oda kalsın dedim şimdilik,iki sene önce gittim zirvede türbe ve çöreklenmiş yılanın ortaklaştıkları hedefi bulmaya yine yardım aldım bölge insanından cephe ve ne aradığımı söyledim sağ olsunlar hedefi bulduk ama benim dudağım uçukladı yan ben iki üç kamyon kadar bir arada çakıl yığını hayal etmiştim ama önüme çıkan çakıl dağı oldu etrafında bile dönemedim ulan ben sizin a..... nasıl koydunuz bu kadar taşı üst üste diye söylendim, sonra düşündüm bu adamlar kara tepenin altına oda sayıları çok olan yerleşim ve yaşantı şehri yaptılar tabi şehir büyük olunca çıkacak harfiyat kaya olduğundan büyük çakıl yığını oluşturuldu, yapacak tek şey var dedim her zaman olduğu gibi enseyi kaşı yol al, ama kara tepenin doğu taraflarında ikiz tepeler yan yana çok güzel görünüyorlardı, kudret kalesi ise 6 km aşağıda çukur yerde olduğundan görünmüyordu ve görmek için yanına gittim, tabi kaleye çıkmadım zaten sit ilan edilmiş,kaleden aşağıda ana derede horosan dökümlü tahta köprü ayakları birer abide gibi duruyorlardı, o horosan dökümlü ayakları derenin yolunu nasıl değiştirip yaptıklarını anlamadım, bu gün nasıl derivasyon tüneli yapıldığını hepimiz aç çok biliyoruz ama o dönem nasıl yaptıkları muamma, bu kadar gevezeliği niye yaptım derseniz olaylar armut toplar gibi beyinlerimize işlenmiş ya bu dandik belgelerde alakası olmadığını önünüze sermeye çalıştım saygılar.