selam ustalar işaretler hakkında yorum | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

selam ustalar işaretler hakkında yorum

cantar

Vip Üye
Cevap: selam ustalar işaretler hakkında yorum

arkadaşım işaret olarak gözlemlediğin bütün herşeyi bir konuda açsaydın hepsi doğal diyen arkadaşlar yorum yaparken hepsi doğal demiyeceklerdi diye düşünüyorum o işaret olarak algıladığın her şey işaret başkası beni bağlamıyor pi sayısı dediğim işaret ayrıca oda mezarı da ifade eder.Manzarası güzel bir alanda o çıkarılan taşların ana kaynağını bulursan odayıda bulursun..Ben çok iyi yorum yaptığı halde gözünün önündeki yeri çözemeyen çok arkadaş tanıdım...

KOMAGENE

Vip Üye

arkadaşım işaret olarak gözlemlediğin bütün herşeyi bir konuda açsaydın hepsi doğal diyen arkadaşlar yorum yaparken hepsi doğal demiyeceklerdi diye düşünüyorum o işaret olarak algıladığın her şey işaret başkası beni bağlamıyor pi sayısı dediğim işaret ayrıca oda mezarı da ifade eder.Manzarası güzel bir alanda o çıkarılan taşların ana kaynağını bulursan odayıda bulursun..Ben çok iyi yorum yaptığı halde gözünün önündeki yeri çözemeyen çok arkadaş tanıdım...
Başta yazdığınıza tamamen katılırım sonda yazdığınız biraz sert olmuş siz istiyorsunuzki kayadaki bir çizikten 50 yıl önce bir çobanın can sıkıntısından çizdiği yazdığı birşeye haa evet bu şunun işaretidir şuradan başla kaz diyelim bu doğru mu:) sonra kardeşimiz gitsin günlerce haftalarca kazsın birşey bulmayınca bassın küfrü kul hakkıda cabası katıldığın nokta baştaki söylediğiniz güzel tesbit çünkü başta şu resmi atsaydı

bunun oda mezar olduğunu zaten muhakkak biri söylerdi ve kesinlikle %100 orjınal işaret ve kesinlikle oda mezar çarık falanda değil gelelim kalp işaretine

şurda soracağım şu bu zaten kalp şekli değil bu kayanın üzerindeki işaretle kayanın şekli arasında benzerlik var mı?

aydin-28

Kullanıcı

kayanın kendisi tamamen dogal sadece sag üst köşedeki oyma dogal degil.bide pi sayısına benzeyen işaret çok sade ve işcilik zayıf.çizgilerin bittigi noktalarda murç izi göremiyorum.sanki jiletle kesilmiş pürüssüz bi hale getirilmiş işaretin geneline bakıldıgında işcilik yok denecek kadar zayıf ama çizgilerin bittigi noktalarında bukadar incelik ve pürüssüz bitmesi beni şüpheye düşürüyor.diger fotoların tamamen elden çıkma işcilik var çevre fotolarıyla birlikte işaretlerin bulundukları taşları sıraya koyup birazda açıklama yapılırsa sanırım çok daha güzel yorumlar yapılacagı kanısındayım .saygılar.

cantar

Vip Üye

BESTEK kardeşim dostum sözlerimi yanlış algılama çok iyi yorum yaptığı halde gözünün önündeki yeri çözemeyen çok arkadaş tanıdım...
arkadaşlarımın içinde çok doğru çok yerinde yorum yaptığı halde sahaya çıktığımızda gözümüzün önündeki yerleri değerlendiremediğimiz baabında idi...
buna bende dahilim insan bazen basireti bağlanıyor gözünün önündeki ben buradayım diye bas bas bağıran bir işareti görmüyor aynı işaretin çözümünü yaptığı netice aldığı halde bir kopyasını çözemiyor..
burada amacımız gerginlik yaratmak ortalığı karıştırmak değil kardeşane biçimde dostça bilgi paylaşımı yapmak bazen yazdıklarımız ifade etmek istediklerimiz için kullandığımız kelimeler ağır olabiliyor o da Türkçemizin lastikli çok anlamlı bir dil olmasından.
yoksa kasıt kesinlikle yok.
Birde konu açan arkadaşlarımız tek bir fotograf ve resim ile konu açmazlar birden fazla fotograf ve resim ekliyerek konu açarlarsa hem konularına yapılan yorumlar daha kaliteli olur hemde kendilerinin sonuca ulaşmasında faydalı olur birde açılan konu ile ilgisi olmayan başka bir alanın fotografını resimlerini eklemek konu içinde konu açmak konuyu karıştırmak yanlışlığını yapmasınlar diye düşünüyorum.
sayğılarımla

Son düzenleme:

KOMAGENE

Vip Üye

cantar ustam siteye gelişinizden sonra gözlerimiz paylaştığınız resimlerle bayram ediyor aktardığınız bilgiler cabası sizin tüm konularınızı zevkle takip eden biri olarak konuştum sizin yadıklarımdan kırılmayacağınızı ve daha geniş açıklama yapacağınızı bildiğimden öyle yazma gereği duydum tadından yenmez başarılı paylaşımlarınızın devamı dileğiyle çünkü sizlerden öğreneceğimiz çok şey var

cantar

Vip Üye

SorkhDehRockgrave.jpg

illa bir tepenin bir dağın eteklerinde aradığımız bir yerin dağın veya tepenin orta yerlerindede olabileceği gerçeğine güzel bir örnek....

cantar

Vip Üye

SorkhDehRockgrave.jpg

az daha unutuyordum buranın işareti neydi diye sorarsanız yukarıda yatan aslan şeklinde düzenlenmiş kaya gurubu azcık gözüküyor benim metinim göremez ama bunu ..zira önündeki gidenin eğilmesi için ortalığa para saçıp duruuuuur....
ayrıca burada aynı kayalıkta başka oda mezarlar da var ama ya bulamamışlar yada bulmak istememişler...

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

jtr_2008__20080611_1446.jpg

becerememişler bir sürü örneği var ama gitmişler nereleri kırmışlar dökmüşler..........

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

20110420190614_3.jpg

gözlemci

Kullanıcı

ustalar ben şimdiye kadar diğer sitelerede üye idim ama sizi tanıdıktan sonra başka sitelerle işim olmaz kafa karıştırdığım için özürdilerim yeniden her şeyi şekillendirip atıyorum selam

Moderatör tarafında düzenlendi: