tarihi mezarlık ve kücük mağaraların bulunduğu yerdeki kaya | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

tarihi mezarlık ve kücük mağaraların bulunduğu yerdeki kaya

İRON

Kullanıcı
Cevap: tarihi mezarlık ve kücük mağaraların bulunduğu yerdeki kaya

çatlağı takip et muradına erersin inş..

cantar

Vip Üye

vgypx.jpg

sağ tarafta bir çatlak alan var ve akabinde üstünde bakan yüz var dikkat edersen eğer....iki kaya birleşmiş gibi gözüken yer.....

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

önemli bir yerdesin, hoş sende farkındasın. ama 1 tane resim atmışsın. devamını da yüklersen sevinirim. bol resim atarsan burayı ilerletebilirsin. bu 1 resimle umud ettiğin son noktana ulaşamazsın. burayı önemsiyorsan konuyu detaylandır. resim ve bilgi ver. saygılar.

drogon

Kullanıcı

Harbici ustamCANTAR ustam FAKİR BABA ustam diğer ustalar ALLAH sizlerden razı olsun benim gözlerim biraz rahatsız iyi göremiyorum burası çok önemli bir yer herçeşit mezar var yeraltı odaları mevcut bu kayada bile bir çok işret var sol üst tarafta bir suret var kabartma sağ üst tarafta o dikilitaşın üstünde uçları kıvrık U gibi yarısı görülmeyen bir işaret var kayanın yönü güneye bakıyor görülen yüzeyinde iyi göremediğim halde sanki mezarlar ve kasalar var gibime geliyor sizlerden ricam gördüklerinizi foto üzerinde açıklayarak işretlerseniz sevinirim çünkü ben gördüklerime inanamıyorum yani varı yok yok olanı da var görebiliyorum herşey için sağ olun hayırlara vesile olur İNŞALLAH

drogon

Kullanıcı

güncel

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

bak üstad bu tek resimle biz neye benzetmek istersek ona benzer şu an. yani farazi olur. sallamasyon yani. aslında var da olabilir yada biz açı farkıyla yanlış kurgu da yapabiliriz.

bende derimki sol arkada ayı var, aslında orda yatan bir adam var, adam sağ kolu ile bir şeyi kapama çabasında, kasaya benzer yerler var. sağ üstte bir tane kurt yada aslan var, ortada bir tane yüz var. sol tarafa doğru bir tane V kesmesi var. yani varda var. ama bence çoğu benzetmeden ileri gitmez bu dediklerimin.

ordaki şu an tek gerçek doğal çatlak. onu da medli ustam yazıversin.

ve gitsen baksan kayanın başına birçoğu yok olur. niye çünkü biz şu an 2 boyutlu olarak görüyoruz. resimlerin farklı açıdan ve detaylı olsa emin olur konuşurduk
.

drogon

Kullanıcı

HARBİCİ ustam seni anlıyor ve taktir ediyorum çok haklısın burranın etrafında açılmış kasalara rasladık bu kayanın ön tarafı çopul ve mağaramsı yanlız içine birşey saklanacak bir yer değil gibi geldi bana gidince detaylı fortolarım çevre resimlerini de yüklerim sende göreceksin ki çok enterasan yerler ve işaretler benim sizlerden ricam bu kayada işe yarar birşeyler var mı bizlere gaz vercek moral olacak kadar onu soruyorum şahsen bence olma olasılığı yüksek gibi duruyor sizlerinde fikirlerinizi soruyorum hem bu taşta ne dörünüyorsa inan vardır yanılmıyoruz rahat ol ustam

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

HARBİCİ ustam seni anlıyor ve taktir ediyorum çok haklısın burranın etrafında açılmış kasalara rasladık bu kayanın ön tarafı çopul ve mağaramsı yanlız içine birşey saklanacak bir yer değil gibi geldi bana gidince detaylı fortolarım çevre resimlerini de yüklerim sende göreceksin ki çok enterasan yerler ve işaretler benim sizlerden ricam bu kayada işe yarar birşeyler var mı bizlere gaz vercek moral olacak kadar onu soruyorum şahsen bence olma olasılığı yüksek gibi duruyor sizlerinde fikirlerinizi soruyorum hem bu taşta ne dörünüyorsa inan vardır yanılmıyoruz rahat ol ustam

peki dragon. yani eğer çizdiklerimi bulamazsan yada benzetemezsen artık vebali günahı benden gitti nasıl olsa. atış serbest :D

açılmış yerler ne kadar uzakta? hemen yakında bir tane varmı? onun ve bu kayanın hemen arka cephesinin resmi varsa lütfen.

Son düzenleme:

drogon

Kullanıcı

HARBİCİ ustam tabiki atış serbes ben sizi epeydir takip ediyorum buraya gidince fotoları çekeceğim burası çok karmaşık ve zor bir yer göreceksiniz yanii öyle ki hani derler ya AT İZİ İT İZİNE KARIŞMIŞ burası da aynen öyle buranın çevresi kasa olmaya müsayit çukurlarla dolu hangisi kasa hangisi değil anlamak zor lakin burası çok karışık mağaramsı çökükler çopul denilen göçükler dolu bu fotoda sen kasa görebiliyormusun veya hangileri kasa olabilir teyit edersen memnun olurum ziraa ben ağaçları da keserek fotolarını çekeceğim çevresiyle birlikte..Gözlerinize ve ellerinize sağlık yorum ve fotolar için teşekkür ederim ustam.

Kervan07

Admin

bak dragon34 kardeşim ben öyle her konuya yorum yapmam,yaparsamda bildiğimden ve tecrübe edindiğimden yazarım. bu yerin aynısı benim bölgede de var ve ben bizzat yerinde inceleme yaptım..
ben resmi görür görmez zemin altı oda mezarı olduğunu anladım...
keşke bu kayanın sağ duvarındaki kasa yerini görebilseydik.

şimdi bu kayaya bakan herkes,mezarı nerde arar? konyada aramaz herhalde dimi! demek istediğim aradığın oda bu kayanın sağ duvarının altında.başka yerde arama.belki açılmıştır ve içi su doludur..

tek resimde bu kadar yorum yazıyorsam sen anla!
ha bu arada mezarlara izin yok ve bende karşıyım tüm forum bilir..

kal sağlıcakla