tarihi mezarlık ve kücük mağaraların bulunduğu yerdeki kaya | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

tarihi mezarlık ve kücük mağaraların bulunduğu yerdeki kaya

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: tarihi mezarlık ve kücük mağaraların bulunduğu yerdeki kaya

şüphe duyduğum noktaları kırmızıya aldım. bu kırmızı yerlerde ya işaret ya kasa olabilir diye düşündüm. bunları da sen detaylıca resimle bize göster. sana zahmet vereceğiz ama bir gidiver de net konuşalım. ilk yorumumu da tekrar dikkatlice okursan sevinirim. saygılar.

ersan

Admin

merhaba DRAGON34 usta ,,ustalarimiz,,gerekeni yazmislar bu konu icin bu yeri git incele adamakili bitde cubuk tut yukardan bakalim bosluk nerede bilesinki uzakta deyildir ,,kervan ,,ustamin dedi yere de bi cubuk tut bilesinki isaretinden uzak olmaz mezari.

drogon

Kullanıcı

bak dragon34 kardeşim ben öyle her konuya yorum yapmam,yaparsamda bildiğimden ve tecrübe edindiğimden yazarım. bu yerin aynısı benim bölgede de var ve ben bizzat yerinde inceleme yaptım..
ben resmi görür görmez zemin altı oda mezarı olduğunu anladım...
keşke bu kayanın sağ duvarındaki kasa yerini görebilseydik.

şimdi bu kayaya bakan herkes,mezarı nerde arar? konyada aramaz herhalde dimi! demek istediğim aradığın oda bu kayanın sağ duvarının altında.başka yerde arama.belki açılmıştır ve içi su doludur..

tek resimde bu kadar yorum yazıyorsam sen anla!
ha bu arada mezarlara izin yok ve bende karşıyım tüm forum bilir..

kal sağlıcakla
Kervan ustam yorum için sağ ol ben de mezar işine karşıyım kasa sağ duvarda demişsin bu kasa sağ üst tarafta bir siyahlık var delik gibi orası olabilir mi yoksa daha aşağıda bir yerlerdemidir.. mezar sağ tarafta ki çatlağın altında olabilirmi?bir de HARBİCİ ustamın işaretlediği arka pilandaki yerin kayadaki dikili taşın tapesindeki işretle bir alakası olabilir mi?senin görüşün nedir dikili taşın üstündeki işretin ne olduğunu anlayabildiniz mi ?ben çalışan biriyim burası da yakın olmakla beraber bir günümü alıyor gidince sizlerin tavsiyelerini tabi ki dikkate alıcam bol resimli bir konu açarım İNŞALLAH herşey için sağolun

drogon

Kullanıcı

HARBİCİ ustanm ben bu kayayı ilk gördüğümde senin yatan adam dediğin yeri çok yadırgamıştım doğru atmışsın sanırım tutmuş birde merak ediyorum hep şu dikili taşın üzerinde ki işaret güzel işlenmiş çok ta bariz görünüyor bu işret nedir sen arka planı o işarete göre mi buldun bu işaret nedir bugüne kadar ben böyle bir işaret görmedim görene de raslamadım senin fikrin nedir herşey için sağol bir bulguya raslarsam seni de haberdar ederim

drogon

Kullanıcı

merhaba DRAGON34 usta ,,ustalarimiz,,gerekeni yazmislar bu konu icin bu yeri git incele adamakili bitde cubuk tut yukardan bakalim bosluk nerede bilesinki uzakta deyildir ,,kervan ,,ustamin dedi yere de bi cubuk tut bilesinki isaretinden uzak olmaz mezari.
ERSAN ustam konuma ilk yorumu yapanlardansın sağol varol sence ben nereleri bakayım doğru yerler nereler olabilir fikrin nedir emeğine sağlık

drogon

Kullanıcı

Ersan ustam senin çok merak edtiğim yorumunu bekliyorum sen anlat İNŞALLAH anlarım değerli ustam

en geri yukladim usta basetim yerler buralari buralarda horasan testi yap .

Moderatör tarafında düzenlendi:

A21MEDLi

Admin

cantar ustadın anlatmak istediği doğal görünümlü çatlak benim açtığım bir konuydu,O konuda insanların dikkatini doğal görünmlü çatlaklara dikkat çektirmiştim..bu doğal görünümlü çatlakları genelilkle Roma kullanmıştır.eğer burada çevrede roma izleri varsa? bu çatlağı değerlendir diyorum başkada bişi demiyorum.
sarı okun gösterdiği kısımda ters V var.bu ters V doğal değil bundan dolayı,3 kırmızı OK'un gösterdiği yeri araştır..

Son düzenleme:

drogon

Kullanıcı

A21MEDLİ ustam yorum için sağol kısmetse yakında gideceğim detaylı inceler sonucu sizlerle paylaşırım