Taş Örme Yapılar Yardımm

tuncers

Kullanıcı
ustam önceden bulduğum eski iki tane yerleşim yerleri vardı buraların duvarları taş örme iki yerin birbirine uzaklığı 1 km buaralın fotoğrafları elimde mevcut deyil ama bu iki yerde bakır çubuklarla altın tespiti yaptım birinin 3yerinde altın tespit ettim oralara sonra aliminyum çubuklarla baktım aliminyum çubuklarda bişey olduğunu doğruladı ama tespit yaptığım yerlerin birini keserle yarım metre kadar eşeleyebildim bişey çıkmadı ama benim kafama takılan bi soru var ustalarım aliminyum çubuklar minarele hiç bi tüürlü tepki vermez dimi küçük bi alanın 3 yerinde altın tespiti yapmam biraz kafamı karıştırdı benim sizce buraların dolu olma ihtimali % kaçtır.

DeLiCebey

Vip Üye
tuncers ustam bakın alüminyum olsun bakır olsun bunlar boşluk icin kullanılan çubuklardır , bu cubukların ilk gidecegi yer boşluk ikincisi metaller minerallerdir. özellikle bu çubuklar mineral hastasıdır. o mineral senin bu mineral benim gezdirir durur. o bakımdan gümüş çubuk kullanın derim.. birde boşluk tespiti yaptınız mı derinlik kaç mt veriyor.

tuncers

Kullanıcı
ustam tespit ettiğim yerden boşluk çıkma gibi bi drumu yok . bir de ustalarımdan öğrendiğime göre aliminyum çubuklar minareli çekmez .benim tespit yaptığım 3 yerden tek para felan çıkmazmıı..

metin77

Kullanıcı
Turcers usta merhaba. Bu tas orme dedigin yer ermeni evi mi? Sadece bir duvari mi var yoksa 4 duvar kapi ve merdiven seklinde hala ayakta mi? Ben bir evin ecinde 3 yerde ayri ayri altin olacagini dusunmuyorum. Bakir cubuklar x mi yapti burda altin var dedin. Curuf demire de ayni tepkiyi verir yada mineral de olabilir. Bakir cubukla tepki aldigin yere sade aluminyumla bakinca tepki almaman ve celik yuzuk degdirerek baktiginda tepki alman gerekir. Bu sekilde bir deneme yap oranin metal mi mineral mi oldugunu anlayabiliriz. Burada cubuktan dedektorle calisman senin daha saglikli olacaktir. Cubuklarda daha yenisin ve tepkilerini yanlis yorumlayabilirsin.

metin77

Kullanıcı
ustam tespit ettiğim yerden boşluk çıkma gibi bi drumu yok . bir de ustalarımdan öğrendiğime göre aliminyum çubuklar minareli çekmez .benim tespit yaptığım 3 yerden tek para felan çıkmazmıı..
Bir evin icinde bosluk olabilir. Evin temeli bosluk tepkisi verir sana. Birde daha derine bir para gomulurse de orada bosluk tepkisi alirsin. Ama eve para saklama genelde ocak icine merdiven altina saklandigi halde her ibtimali de dusunmekte fayda var.

tuncers

Kullanıcı
metin ustam taş örme dediğim şey ermeni evi deyil eskiden duvarları taşlarla örülmüş şimdi yıkılmış bi ev gibi bir şey. ama ustam çubuk işini baya bi çödüm bide altın tespiti yaptığım yerin biri evin içinde biri de evle bitişik kenarları 2 şer metre kare şeklinde bi oda var onun ortasından sinyal aldım bide evin giriş kapısın 4 metre felan karşısında taş brikintisi var bide ordan bi sinyal aldım ustam.. dediğim gibi evin içinde altın tespiti yaptığım yeri yarım metre eştim sonra çubuklar hala tepki veriyorduu...

denizliden20

Kullanıcı
metin ustam taş örme dediğim şey ermeni evi deyil eskiden duvarları taşlarla örülmüş şimdi yıkılmış bi ev gibi bir şey. ama ustam çubuk işini baya bi çödüm bide altın tespiti yaptığım yerin biri evin içinde biri de evle bitişik kenarları 2 şer metre kare şeklinde bi oda var onun ortasından sinyal aldım bide evin giriş kapısın 4 metre felan karşısında taş brikintisi var bide ordan bi sinyal aldım ustam.. dediğim gibi evin içinde altın tespiti yaptığım yeri yarım metre eştim sonra çubuklar hala tepki veriyorduu...
bana kalırsa burada araştırmanı derinleştir.bende bir zamanlar böyle örmeleri dikkate almaz idim.lakin bir gün üşenmedim bir çalışma yaptım akıllara zarar.bu tür taş örmeler hepsi olmasada bazıları muhteşem.güzellikler sunar

tuncers

Kullanıcı
@metin77 ustam mavran ustanın bakır çubukla deneme adlı konusunda paylaştığı vidyodakin aynısı oluyor benim tespit ettiğim yerlerde..

tuncers

Kullanıcı
bana kalırsa burada araştırmanı derinleştir.bende bir zamanlar böyle örmeleri dikkate almaz idim.lakin bir gün üşenmedim bir çalışma yaptım akıllara zarar.bu tür taş örmeler hepsi olmasada bazıları muhteşem.güzellikler sunar
ustam benim taş örme dediğim yeri adımladım büyük adımlarla 10 adıma 4 adım büyük bi oda var kilise olabilir diye düşünüyorum bende

Mirkut

Vip Üye
Aluminyum cubuklar minerale tepki verir tuncers ustam sadece mineralin buyuk cogunlugunu elemek icin celik temas ettirin. Birde uzerinde bekleme yapin acarsa cubuklar yine mineral olma olasiligi vardir. Yerinizde olsam miknatislamada yaparim. Minerali elemede etkili bir yontem konulu yazi var onuda ve ikizceli abinin konularinida okursaniz basari oraniniz artar