Uydudan Tespit Mümkünmü... | Sayfa 10 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan Tespit Mümkünmü...

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
nasa define avcılığı yapıyormuş (kahkaha)(kahkaha)(kahkaha)
Nasa onu yapmıyor ama zamanın en iyi makinasını yapandan kaç para istedi NASA acaba? Çok okumalıyız çok incelemeliyiz!
Geleceğim uydu ile bakıyor mevzuuna amedli usta yakınız, görüşelim!
Unutmayın askeri 1/25000 haritalardan cps yardımı ile.... Vs aklını basından alırım adamın...
Yazmakla bitmez çoook.

aliömer

Kullanıcı
PATRİOT usta kişinin bilgisi kendisine burada arkadaşlara cahil ve küstahlıkla suçlama gibi bir hakkınız yok. Belki bir şeyler öğrenirim diye arayış içine giren bir çok kişi siteden siteye arayış içindeler. Dolayısıyla merak ettiklerini sorup öğrenmek isteyecekler. Elbette bu işin içine art niyetle girenlerde olacaktır. Lakin amaç ne olursa olsun burası pir paylaşım ve bilgi alış veriş platformu.
Şahsen uyduda yada adı her neyse yer tespiti yapa bilecek bir bilgiye sahip olsaydım başkalarının inanıp yada inanmaması çokta umurumda olmazdı. Bende şunu ifade edeyim uydu yoluyla yer yüzündeki özelikle yüzeye yakın boşlukları tespit etmek mümkün ama metal tespiti kesinlikle yapılamaz. Boşlukların görülme nedeni ısı farklılığından kaynaklı bir durum yani toprağın içindeki oda Mahsen vb boşlukların içindeki ısı ile duvarın dışındaki ısı farklılığı + yapılmış duvarın ısı farkı bir birinden ayrı derecede Isı farklılığı vermektedir. Buda uydudaki görüntülere yansıtmaktadır. Şimdi ben böyle olduğunu düşünüyorum diye bir başkasının bana inanmasımı gerekir. Yada böyle bir şeye inanmıyorum diyen birine cahil ve küstahlıklamı itham edeyim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
patriot kardeşim ,konu hakkında belli bir
araştırma yaptığınız belli oluyor.
lakin,bir birimizi rencide etmeden yorumlarımızı yapmak ,birinci önceliğimiz olursa,nahoş bir durum doğmasına vesile olmayacağımız gibi,karşımızdakine de sataşma hakkı vermemiş oluruz.
üslubunuz biraz ağır olmuş. katkılarıımızı bilgilerimiz doğrultusunda yaparsak ,hem konuya katkı yapmış oluruz kimseyide inciltmemiş oluruz. yorumunuzun özünü bozmadan bazı yazılarınızı sildim.
A21 MEDLİ ustamızın bizim korumamıza veya aklımıza ihtiyacı olmadığını da bilelim.

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
Yok siz beni yanlış anladınız, bir kişi birşeyleri başardığını söylemiş, buna istinaden de bazı kişiler olayı takdir etmek veya sizin dediğiniz gibi sormak, araştırmak anlamak ve öğrenmek için uygun, mütevazi bir üslupla saygı duyarak bu kişiye sorular yöneltmişler. Fakat bazı insanlar tezgahçılık, yalan dolancılık vb lekeleme, suçlama gibi cümleler kurmuşlar, hani sanki provoke edelim, kışkırtalım gaza gelsin de bişileri açıklamak zorunda hissetsin kendini gibisinden. Ben o tarz tavır takınanları kast ettim kaldı ki kimseyi nickiyle ismiyle hedef de göstermedim. Tabiki dediğiniz gibi sorup ögrenmek istemek en güzeli ve doğalı ama şimdi siz bişiler bilseniz ve ben sizden bilgi destek istesem ama bunu şu dille yapsam "ya sen ne biliosun ki yalan dolan atıosun, hadi yiyyosa ispatlada görelim, kanıtla hadi" gibi seviyesi düşük bir küstahlık ve ucuz numarayla yapsam siz bunu hangi cümlelerle adlandırırdınız? İşte sözüm bu tavıraydı.

Bu arada, anlattığınız katı yüzeylerin–yapıların ısı farklılığının değişik renklerle görsele yansıması düşüncesine şu detayı da katsak : değerlilerin oksit yayılımı da o bahsettiğiniz ısı farklılığını verir fakat bu ısı farklılığını görebileceğiniz en doğru zaman yeryüzünün en soğuk olduğu zamandır mesela sabah 4–5 gibi :) ne dersiniz mantıksızmı ? :)

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
patriot kardeşim ,konu hakkında belli bir
araştırma yaptığınız belli oluyor.
lakin,bir birimizi rencide etmeden yorumlarımızı yapmak ,birinci önceliğimiz olursa,nahoş bir durum doğmasına vesile olmayacağımız gibi,karşımızdakine de sataşma hakkı vermemiş oluruz.
üslubunuz biraz ağır olmuş. katkılarıımızı bilgilerimiz doğrultusunda yaparsak ,hem konuya katkı yapmış oluruz kimseyide inciltmemiş oluruz. yorumunuzun özünü bozmadan bazı yazılarınızı sildim.
A21 MEDLİ ustamızın bizim korumamıza veya aklımıza ihtiyacı olmadığını da bilelim.
Farkında olmadan tepki doğuracak cümleler yazdıysam kusuruma bakmayın. Ama son sözünüzü bana hitaben mi söylediniz onu merak ettim ?

memati43

Kullanıcı
Ustalarımızdan Allah(c.c)razı olsun.A21MEDLİ ve Delicebey ustam sağolsunlar ne zaman birşey sorsam cevap verdiler.A21MEDLİ ustam eski konularında silinen fotolardan dolayı inceleyemediğim konularında bile yardımcı oldu,Delicebey ustam ne sorduysam bütün samimiyetiyle cevapladı öyle baştan savma değil ayrıntılı bildiklerini anlattı.Ben onların yaptım dediklerine inananlardanım.

ikizceli

Vip Üye
İsrail onun için sürekli filistinliler tünel kazıyor diye şikayetleniyor. Şu uydu programıyla neden bulamıyorlar ki ? Hani o hayran olduğun ingiliz profesörün pdf dosyasını eklede, insanlara az umut olsun..

Lafımın arkasındayım ne nasıl yapılıyor , oluyormu olmuyor mu herkes görecek sadece uygun zamanı bekliyorum şimdilik
yönetim tecvit pilavı gibi derken,bu konun insanların zihninde oluşan ist
istifamları gideren kaç tane konu var.
bizlere ara ara bu konu hakkında üyelerden bilgi talebi geliyor. ne söyleyelim. kendimiz yeterli bilgiye sahip değilizki. yeterince açık olmayan tatmin etmeyen yorumlarının sahibinimi refarans verelim.
istedikki bu işlerde emek verenler konuya müdahil olsun ve işin özü anlaşılır bir lisanla paylaşılsın. mümkünsede olabilirliği herkesce bilinsin.
şimdi sen olsan uygun zamanı bekliyorum diyenemi,yoksa sistemine kadar anlatanamı inanırsın.
ALLAH aşkına ,insanların kafasını bulandırmak yerine ,herkes tecrübelerini açık açık yazsın.bizlerde ,doğru gördüğümüze inanalım. bunada herkesin hakkı da var,doğruyu görecek zekasıda. ya da benim gibi bilmiyorsa dinlemesini bilsin.
konuyu rica ediyorum merciinden çıkarmayalım. sağlıcakla kalınız.

ikizceli

Vip Üye
Yok siz beni yanlış anladınız, bir kişi birşeyleri başardığını söylemiş, buna istinaden de bazı kişiler olayı takdir etmek veya sizin dediğiniz gibi sormak, araştırmak anlamak ve öğrenmek için uygun, mütevazi bir üslupla saygı duyarak bu kişiye sorular yöneltmişler. Fakat bazı insanlar tezgahçılık, yalan dolancılık vb lekeleme, suçlama gibi cümleler kurmuşlar, hani sanki provoke edelim, kışkırtalım gaza gelsin de bişileri açıklamak zorunda hissetsin kendini gibisinden. Ben o tarz tavır takınanları kast ettim kaldı ki kimseyi nickiyle ismiyle hedef de göstermedim. Tabiki dediğiniz gibi sorup ögrenmek istemek en güzeli ve doğalı ama şimdi siz bişiler bilseniz ve ben sizden bilgi destek istesem ama bunu şu dille yapsam "ya sen ne biliosun ki yalan dolan atıosun, hadi yiyyosa ispatlada görelim, kanıtla hadi" gibi seviyesi düşük bir küstahlık ve ucuz numarayla yapsam siz bunu hangi cümlelerle adlandırırdınız? İşte sözüm bu tavıraydı.

Bu arada, anlattığınız katı yüzeylerin–yapıların ısı farklılığının değişik renklerle görsele yansıması düşüncesine şu detayı da katsak : değerlilerin oksit yayılımı da o bahsettiğiniz ısı farklılığını verir fakat bu ısı farklılığını görebileceğiniz en doğru zaman yeryüzünün en soğuk olduğu zamandır mesela sabah 4–5 gibi :) ne dersiniz mantıksızmı ? :)
güzel kardeşim işte en son cümlelerinde ,aradığımız bizleri aydınlatacak bilgiler. hissiyatınızı anlıyorum. onun içinde bu tür yorumların olmamasını diliyorum.

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
güzel kardeşim işte en son cümlelerinde ,aradığımız bizleri aydınlatacak bilgiler. hissiyatınızı anlıyorum. onun içinde bu tür yorumların olmamasını diliyorum.
Eyvallah hocam. Fakat ben sadece emeğine, dürüstlüğü ve karakterine saygı duyduğum bir kişinin hakettiği saygıyı gösterdim, amacım kesinlikle koruma akıl verme gibi birşey değildi tövbe haşa aklımın ucundan bile geçmedi

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
yönetim tecvit pilavı gibi derken,bu konun insanların zihninde oluşan ist
istifamları gideren kaç tane konu var.
bizlere ara ara bu konu hakkında üyelerden bilgi talebi geliyor. ne söyleyelim. kendimiz yeterli bilgiye sahip değilizki. yeterince açık olmayan tatmin etmeyen yorumlarının sahibinimi refarans verelim.
istedikki bu işlerde emek verenler konuya müdahil olsun ve işin özü anlaşılır bir lisanla paylaşılsın. mümkünsede olabilirliği herkesce bilinsin.
şimdi sen olsan uygun zamanı bekliyorum diyenemi,yoksa sistemine kadar anlatanamı inanırsın.
ALLAH aşkına ,insanların kafasını bulandırmak yerine ,herkes tecrübelerini açık açık yazsın.bizlerde ,doğru gördüğümüze inanalım. bunada herkesin hakkı da var,doğruyu görecek zekasıda. ya da benim gibi bilmiyorsa dinlemesini bilsin.
konuyu rica ediyorum merciinden çıkarmayalım. sağlıcakla kalınız.

Usta konuyu açarken paylaştığın şahsın bilgi ve tecrübeleriyle ters düştün konu sonunda.
Varmış ama gizliymiş .... vs vs
Hem neden mesajım editleniyor onu anlamış değilim, küfür yada hakaret mi vardı ki ?
Herkes kendi bilgi birikim tecrübelerini yazıyor, var diyenlere alkış, benim yok diyenlerinde mesajı editlenip, el altından konuşmalarına dikkat et mesajı veriliyor. Başkasına hakaret etmeden istediğimi söyleyemeyeceksem neden konu açıyorsunuz ?