Yer altı kilise örnekleri hakkında ... | Define işaretleri ve anlamları

Yer altı kilise örnekleri hakkında ...

Kaangirgin

Kullanıcı
Cümleten hayırlı akşamlar üstadlar

Merak ettiğim konu yer altı kilise örnekleri hristiyanlık dininin yasak olduğu dönemlerde korunma ve ibadet amaçı ile özellikle yer altına yapılan kiliselere rastgelmiş incelemiş üstadlarımız mutlaka vardır diye düşünüyorum
Böyle kilise halkında genel anlamda kelam edecek üstadımız varmı dır acaba ?

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm
Öncelikle foruma hoş geldiniz
Aradığınız konu ile ilgili mekanda bayagi bir yazilar var siz neye göre böyle bir bilgi istediniz onuda belirtirseniz ustalarimiz size yardımcı olacaktır
Bilgilerinize
Teşekkür ediyorum

Kaangirgin

Kullanıcı
Ustaoklit ustam hoşbulduk

Sitede detaylı kiliseler üzerine arama araştırma yaptım genelde yerüstündeki yıkılmış viran olmuş yada ayakta turizm görevi gören kiliseler hakkında yorumlar ve bilgiler bulabildim
Benim araştırman daha çok özellikle yer altına yapılmış kilise örnekleri ile karşılaşan üstad varmıdır ???

Diğer konu ise genelde kilise konusundan herkes haklı olarak uzak duruyor nedeni ise kiliseler genelde uzun yıllarda defalarca istila soygun bozgun gördükleri için
İkinci nedeni ise zorlu ve karmaşık yapıları ile fiziksel ve tekniksel uğraş gerektirdiği için
Ve en önemlisi kültür varlığı olarak geçtikleri için

Ben şimdi şöyle bir soru sorayım
Daha önce istila bozgun soygun yememiş yeraltı kilisesi örneklerine rast gelmiş üstad varmıdır

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Necat. Ustam bizim gorseler vardi siz
Bu gorselleri duzenleme yapacaktiniz arkadaşın aradiklari orda fazlası ile vardi biliyorum yogunsunuz
Üç ay oldu haberiniz olsun
🤔🤔🤔

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
sorunuzla ilgili bilen ustalarımız yazınızı görünce cevap verirler

Kaangirgin

Kullanıcı
Selamün aleyküm
Öncelikle foruma hoş geldiniz
Aradığınız konu ile ilgili mekanda bayagi bir yazilar var siz neye göre böyle bir bilgi istediniz onuda belirtirseniz ustalarimiz size yardımcı olacaktır
Bilgilerinize
Teşekkür ediyorum
Üstad aleyküm selam

Biraz önce selamı almamışım
Kusura kalma