Yer altı kilise örnekleri hakkında ... | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Yer altı kilise örnekleri hakkında ...

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Gardaşım öncelikle hoş geldin iyi forumlar dilerim sakıncası yoksa şehir değil bölgeyi yazarımısın teknik olarak yer altı şehirleri mevcuttur böyle bir mekandamısın onu anlayalım ha gizli tapınak olarak mağara ve türevlerini gördük senin mekânı merak ettik şimdi olurya zamanında bir depremle yerle bir olmuş bir şehrin üzerinde olabilirsin 🤔

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Roni abi

Şimdi arazi geniş emareler değişik noktalarda dağınık halde çıkıyor
Bendeniz acemi
Böyle geniş bir bölgede teknik olarak neye nerden nasıl başlanılmalı 1. Soru bu
2.soru bu tür arazilerde hangi teknik kullanılması pratik olur çubuk mu cihaz mı ve en önemlisi tecrübeli bir göz mü
Dediğim gibi arazi kendi tapulu arazim olmasa ve yetkili mercilere gerekli bilgiler verilip olumsuz cevap alınmasa hiç merak heves edeceğim iş değil ama içime bu aşk düştü artık bi yerden bi şekilde başlayacağım daha önce başladım ama tembellik edip vazcaydım ( tebbel birisiyimdir)
Konu bundan ibaret saygılar
Böyle bir bölgede teknik olarak toprak yüzeyinde bulacağın işaret neredeyse sıfır derecesindedir. Bulsan dahi bu mezara delalettir. Gördüğün her mezarlıkta bu kilise olacak diye bir kaide yok. Çünkü bu tür kiliseler genelde mezar bölgelerinde olur. Sebebi ise mezarlığın azgın romalılar zamanında kontrol kontası dışında kalan genelde akla gelmeyen yer olmasıdır. Romalıların burayı deşifre etmesi dahi uzun zaman almıştır. Öyleki deşifrelerinin üzerinden 2 asır geçmesi sonrası roma hristiyanlığı kabul ermiştir. Heraklius dönemi de tam olarak bu dönemdir. Romanın ilk en büyük darbeside bu dönemde olmuştur. Bu kısmı bi aklınıza not edin. Bir diğer husus @Necat. ustanın dediği gibi bitki konusudur. Bu bitki konusunda alacağınız bitkiler orayla eşleşmeli. Bitkiler konusunda olmayıp size yarayan ise Defne, Hayıt otu ve Menengiç (Sakız ağacı) en önemlileri arasındadır. Bu işlemi dron veya yüksek görüntü alanından yardım alarak bulma ihtimalinizde yüksek. Şöyleki ömrünü yitiren bir yapı çatlama çökme veya yıkılmaya tabi kaldığında iz bırakır. Buda sizi şüphe üzere doğruluk noktasına götürür.

Kaangirgin

Kullanıcı
Sorulara cevap vermeye çalışayım

Delifırat abi ; bölge iç Ege Balıkesir Bursa taraflarında ama deprem toprak kayması altında kalmış bir yapı değil ona kesin kanaat getirdim çünkü bende ilk zaman bunu düşündüm ama yaptıgım araştırma incelemeler sonucu bu yapıların özellikle görünmemesi için yapıldığını anladım nedenlerini çok uzun şimdi bu saatte uzatmayayım ...

Roni abi
Evet paylaştığın çiçeklerin bazıları bu arazide Fazlasıyla var bende daha önceki araştırmamda bunları not ettim onların yönlendirmesi ile biraz yol aldım
Dronn ile yukarıdan bakılıp görülecek bir yapı kalıntı emaresi yok çünkü biz yıllarca bu arazide tarım yaptık şimdide meyve ağaçları diktik tüm eMareler dağınık olarak geniş alandan ve toprak altından çıkıyor

En önemli konu şuki yüzeyde yerlatını işaret edicek en ufak bir iz işaret yok biz bu arazide 50 yıldır tarım yapıyoruz mutlaka eskiler görürdü yada ben şimdi bu gözle bakmama rağmen göremiyor bulamıyorum

Selametle

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Gardaşım hakkında hayırlısı olsun inşallah gücün kuvvetin yerinde ise araştır bizide haberdar et takipteyim ha imkan varsa araziyi kuş bakışı görmek isterim

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Roni abi
Evet paylaştığın çiçeklerin bazıları bu arazide Fazlasıyla var bende daha önceki araştırmamda bunları not ettim onların yönlendirmesi ile biraz yol aldım
Dronn ile yukarıdan bakılıp görülecek bir yapı kalıntı emaresi yok çünkü biz yıllarca bu arazide tarım yaptık şimdide meyve ağaçları diktik tüm eMareler dağınık olarak geniş alandan ve toprak altından çıkıyor

En önemli konu şuki yüzeyde yerlatını işaret edicek en ufak bir iz işaret yok biz bu arazide 50 yıldır tarım yapıyoruz mutlaka eskiler görürdü yada ben şimdi bu gözle bakmama rağmen göremiyor bulamıyorum
Siz ne demek istediğimi anlamadımız. Drone ile işaret veya kalıntı aramayacaksınız. Üst taraftan toprak yapısı ve smetrikliğini inceleyeksiniz. Bir diğer önemli konu sakın olaki yer altı şehrini yeraltı kilisesi ile karıştırmayın. 5-10 kişilikten 50-100 bin kişilipe kadar çıkan yeraltı şehirleri var. Mesela Semud ve Ad kavmi dönemine ait yüzbinlerce kişilik veya 3-5 kişilik yer altı şehirleride var.

Kaangirgin

Kullanıcı
Gardaşım hakkında hayırlısı olsun inşallah gücün kuvvetin yerinde ise araştır bizide haberdar et takipteyim ha imkan varsa araziyi kuş bakışı görmek isterim
Saol delifırat abi

Biraz belim ağrıyor bel fıtığım var 😂

Bayramda bende tarlada kara demlikte çay yapıp içicem ağaçları budayacağım
Kuşlara söylerim senin için bir şipşak yapsınlar inşallah

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Saol delifırat abi

Biraz belim ağrıyor bel fıtığım var 😂

Bayramda bende tarlada kara demlikte çay yapıp içicem ağaçları budayacağım
Kuşlara söylerim senin için bir şipşak yapsınlar inşallah
Eyvallah gardaşım çay demlemek çok önemli mekanın tadı çıkar arkadaşlar hayırlı olsun aramıza bir deli daha katıldı bir haftaya kalmaz ocağa yeni çırak alacağım 🤣 gardaşım ciddi senin mekandaki gelişmeleri dört gözle bekliyorum dediğim gibi hakkında hayırlısı olsun inşallah

Kaangirgin

Kullanıcı
Siz ne demek istediğimi anlamadımız. Drone ile işaret veya kalıntı aramayacaksınız. Üst taraftan toprak yapısı ve smetrikliğini inceleyeksiniz. Bir diğer önemli konu sakın olaki yer altı şehrini yeraltı kilisesi ile karıştırmayın. 5-10 kişilikten 50-100 bin kişilipe kadar çıkan yeraltı şehirleri var. Mesela Semud ve Ad kavmi dönemine ait yüzbinlerce kişilik veya 3-5 kişilik yer altı şehirleride var.

Anladım roni abi

Evet dediğin gibi bir sıradışı yukarıdan aşağıya inen bir ivme eğim ve şekilleri var onunda farkındayım ama sadece farkındayım göz farkı bunun adıda
Gözden göze fark var
Gittiğimde kuşların çektiğinden attığımda sende bir bakarsın inşallah

Peki roni abi attığım resimler sana ne söylüyor özellikle haç işaretli olanlar

Kaangirgin

Kullanıcı
Eyvallah gardaşım çay demlemek çok önemli mekanın tadı çıkar arkadaşlar hayırlı olsun aramıza bir deli daha katıldı bir haftaya kalmaz ocağa yeni çırak alacağım 🤣 gardaşım ciddi senin mekandaki gelişmeleri dört gözle bekliyorum dediğim gibi hakkında hayırlısı olsun inşallah
Amin 🙏🏻

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Fotoğraf lara Bakarak gördüğümüz sutun başlığı ve haç işareti burda bir kilise oldugunu gösteriyor kilise yer altında değilmiş benim görüşümdur
Yikintilarin dan kalma kaç yüz yıl gecti üstünden bilemeyiz sizin arayacaginiz buranin mahsenini cubukla bosluk bakmaktir burasi yamacmidir dere yakinmidir