Kayadan yapma kuyruksuz yunus | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kayadan yapma kuyruksuz yunus

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: Kabartma balık.

Yorum yapan tum arkadaslara teşekkur ederım,Harbici ustam resım az olmasına ragmen konuya ilginden ve yardımından dolayı ayrıca teşekkur ederım,kayaların uzerındekı horosan parcalara pek takılma bu bolgede usta,cunkı horosan harcı burda hemen her kayada karsımıza cıkıyor,oydukları kayalardan cıkan molozları tekrar ezıp horosan harcında yok etmısler ve harcı kayaları sekıllendırmede,bu tur yerlerı kapatmada kullanmıslar,yanı gordugumuz buyuk kapatma kayalarını bır yerden getırmeyıp oldugu yerde molozlardan harcla bır butun yapmıslar,bu burdaa bır tek burası degıl ordan bılıyorum,son resımde lat kısımda işareetledıgın kabartma olabılır dıkkatımı cekmedı,bu kapatma dedıgımız yerın ayrıntılı resımlerı var usta ekleyım beraber tekrar degerlendırelım,3 kapama tasın arkasında ana kayada kare oyma kanalıyla var gıbı,diger 2.nolu gırıs olabılır deıgın yerde mıhrap gıbı traslı resımlerı ekleyım orasıda giriş verebılır,sagda 1o mtde ne var dedıgın yerınde resımlerı var,ıncelıyelım beraber karar verelım bakarsın balık ızgarayı beraber yaparız tepede saygılarımla..

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

bu üst üste olan taşlardan benim arazimde de var..merak ediyorum acaba arkasında neyi gizliyor? tünelmi,mahsenmi,mezarmı?

kervan arkasında kapatma olabılır,ama hedefte verebılır,yakınlarında,karsısında,yanında,arkasında,aynı anda senı sasırtır kapatma dıye ugrasır durursun,sahsi gorusum bu ınsanların onemlı girişlerini bu kadar acık etmıyeceklerıdır,sana bunu acıktan gosterıyorsa bır bıldıklerı vardır ozellıle bunun gıbı 3 kayaysa.(Bozkurt: bu grafık dogrulaması hıc guzel olmamıs her seferınde soruyor)

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Yorum yapan tum arkadaslara teşekkur ederım,Harbici ustam resım az olmasına ragmen konuya ilginden ve yardımından dolayı ayrıca teşekkur ederım,kayaların uzerındekı horosan parcalara pek takılma bu bolgede usta,cunkı horosan harcı burda hemen her kayada karsımıza cıkıyor,oydukları kayalardan cıkan molozları tekrar ezıp horosan harcında yok etmısler ve harcı kayaları sekıllendırmede,bu tur yerlerı kapatmada kullanmıslar,yanı gordugumuz buyuk kapatma kayalarını bır yerden getırmeyıp oldugu yerde molozlardan harcla bır butun yapmıslar,bu burdaa bır tek burası degıl ordan bılıyorum,son resımde lat kısımda işareetledıgın kabartma olabılır dıkkatımı cekmedı,bu kapatma dedıgımız yerın ayrıntılı resımlerı var usta ekleyım beraber tekrar degerlendırelım,3 kapama tasın arkasında ana kayada kare oyma kanalıyla var gıbı,diger 2.nolu gırıs olabılır deıgın yerde mıhrap gıbı traslı resımlerı ekleyım orasıda giriş verebılır,sagda 1o mtde ne var dedıgın yerınde resımlerı var,ıncelıyelım beraber karar verelım bakarsın balık ızgarayı beraber yaparız tepede saygılarımla..

marcus ustam. yer çok güzel. ben şahsen burdan güzelekmek yeneceğine inandım. nasip kısmet. ben size tam 1 yıl kadar önceden buluşup bir çay içelim ustam demiştim, lakin kısmet bir türlü olmadı. çıkıp dağda mekanı değerlendirmeden oturup bir çay içelim. ben elimden geldiğince yardımcı olabilmek isterim. inşallah sizin güzel balık mangallık yerlerinize de sonrasında gideriz. yerinizi çözmek çok zor görünmüyor. teknolojiylede yardım edelim. gerisi çözülür zaten

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Selamlar arkadaslar,balık dedıgın sanırım boyle olmalı,cızıklerden balık cıkaranlar bırde buna baksın,saygılar.

Bu ilk resim'i arazi üzerinde kroki olarak düşün,,,
İkinci resimde üç tane üst üste özellikle "üç" mzr.giden giriş.
Büyük bir ihtimalle diğer ikinci biraz ileride,,,

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Harbici usta,en kısa surede insallah gorusuruz,ufak bır oprerasyon amelıyat gecırdım,yakında ayaklanırım o tarafa gecersem ben sıze ugrarım,bız gelırız dersen sızıde beklerım hark etmez benım ıcın onemlı olan dostluk ve durustluktur gerısı onemlı degıl,Fenerli usta yorumun ıcın teşekurler,ılk resım dedıgın gıbı mesafede kayayla uyumlu olaylar var,2.resıme yaptıgın yorumu bıraz acarmısın?

cantar

Vip Üye

şu balığın arka kısmıda olaydı iyiy di garanti metin yemiştir........

bu taşlar muntazam şekilde kesileek çıkarılacak ve üst üste dizilecek sonrada gidip başka yerde mezar hazırlanacak ve oraya son yolculuğuna uğurlanan konacak size inandırıcı geldi mi bana gelmedi yakınında han saray kilise ev olacak haliyle olacak insan yaşam alanı ise bunların tamamı veya bir kaçı muhakkak olacak dere muhakkak olacak niye yağmur yağacak kar yağacak yağmur suları eriyen kar sular muhakkak olacak dere çatal yapacak muhakkak yapacak önüne taş gelecek ağaç gelecek bunların hepsi olabilir ama hiç bir emanet asla işaretinden uzakta olamaz...
bence bu dizili taşların olduğu yerde araştırma yapmak lazım....

cantar

Vip Üye

işaret olarak addedilen şeyler çizgi çizik çizim şeklinde hazırlanırsa
asiavcı kardeşimizin açtığı son konuları örnek alırsak...

bu çizimdir çizgidir çizikdir oymadır yani asıl konu yüzey ile aynı seviyededir....
BALIK.jpg

mesela bu
fish_nadalian_04b.jpg

mesela bu

bu konuda ise konuya örnek olan şey kabartmadır işlenen konuya örnek taş zemininden yüksektedir şekillendirme kabarıktır....

ads%C4%B1za.JPG

mesela bu

sizin konunuzda ki şekillendirme benzetme heykelleştirme dir..

balık böyle olmalı çiziklerden çizgilerden balık benzetmesi yapanlar bir de buna baksın sözünüzde biraz ağır olmuş ....

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

CAntar usta,yorumun ıcın teşekkurler,orneklerdekıler olsa amenna hepsı cok guzel,benım anlatmak ıstedıgım o degıl,dere kenarında yosun tutmus ana kayalarda su cızıkler yapar,ne oyma nede kabartma cızık,adam tutuyor bunlardan benzeterek aklında balık yapıyor dere kenarı ya hanı,para harcıyor zaman ve emekte tabı,ben sahsım cızıklerle ugrasıcagıma deyım bu kaya balık olmasın yınede uzerındekı oymalarla ugrasmaya razıyım bılmem anlatabıldımmı,bana gore bu kaya yunus balıgıdır,baskasına gore dogal kaya onemlı degıl,konusulması gereken tek konuyu sen dıle getırdın,bu balıgın kuyrugu nerde?kaya orda bıtıyor kuyruk yok?luyruk yonunde 21mtde o 3 kaya kapatmaya benzer yer var,gidiş yonu benım ıcın bitmiştir,merak ettıgım o dızme tasların oldugu yer,konuyuda bu yuzden actım,konu baslıgımızı Kayadan yapma kuyruksuz yunus balıgı olarak degıstırırsek ıyı olur saygılarımla.