Kayadan yapma kuyruksuz yunus

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: Kabartma balık.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Burası 3 kapama kayanın tam arkası giriş diye suphelı yerın ustundekı kare yada baklava oyma ve kanal var,altta dogru traslama var.

cantar

Vip Üye

şimdi bu kayaların üst üste dizildiği yerde başka bir kayalık alan yoksa bu taşlarında piramitlerin inşaasındaki gibi bir yerden buraya taşınması olanağı yoksa bu kayalar yerin atından çıkarılmıştır.
Peki bu kadar taşın kayanın çıkarılmasının amacı nedir bir kale bir tapınak bir ikamet edilecek yer olarak değilse geriye sadece bir mezar yeri için çıkarıldığı akla gelir....
taşları açtıkları yere tekrar koymadıklarına göre dışarıda bıraktıklarına göre evrede çöküntü alan olan yerler ve bu taşların arasında içinde altında dahada altında aramak bence doğru olandır...
içerisine koydukları ölünün cesedin çıkmaması çıkarılmaması için bu gerek insanlar gerek diğer tabiat olaylarından yağmur kar ve vahşi hayvanlar dan korumak amaçlı üzerine ağırlık koymak hemen hemen tüm geleneklerde vardır.....

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

Bu balıgın kuyruk yonunde yanı gerısınde 20-30 mtde dıkkat ceken tek yer,dogusunda kalıyor,bu kadar acık sekılde kapatma olurmu sızce?
cümleten,selamün aleyküm,
öncelikle yaklaşımlardan rahatsız olduğumu belirtmek istiyorum.
konularımızı ve yorumlarımızı,insanlardan oluşan bir topluma sunduğumuz bilinciyle ,seviyeli bir üslubla yapmak hiçbirimize bir şey kaybettirmez.kalplerimizde taşıdığımız RABBİMİZİN ihsanı sevgidende bir tutam koymakta kaybettirmez.
ben değil biz düşüncesi ,bulunduğumuz camiaya bir sorumluluğumuz olduğu gibi,nahoş olgulardan uzaklaştırıp,saygı ve sevgiye ulaşan yolun başlangıcı olacak ve bizleri kenetleştirecektir.
kişi ayırmadan ve kastetmeden ,hepimiz için, lütfen ihtimam gösterelim.
işaretlerde ,özellikle canlı figürlere benzetmeler ,tıpa tıp olmayabilir. burada tek resim ve kayanın tamamının görülmemeside ,birebir gören gibi algılamayı vermiyor. ilk bakışta üzerindeki oymaları,üste doğru sağ tarafı düşük sırtlama bir yer ve birde pek yüksek olmayan bir yığma gördüm. üst tarafını markus kardeşim önemsiz görüyor nedense.
işaretin arkasında kalan üç kaya.
1.si , ön kısmı traşlanarak düşürülmüş,soldaki ana kayaya meylettirilmiş.
2,si,yine sola ana kaya tarafında ve ona meyilli hilalimsi kesim.
3.sünde ayni parelellikte oyma.
şimdi markus kardeşimizin giriş noktasında şüphesi artık kalmamıştır inşallah.
hepinize kalbi saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

şimdi bu kayaların üst üste dizildiği yerde başka bir kayalık alan yoksa bu taşlarında piramitlerin inşaasındaki gibi bir yerden buraya taşınması olanağı yoksa bu kayalar yerin atından çıkarılmıştır.
Peki bu kadar taşın kayanın çıkarılmasının amacı nedir bir kale bir tapınak bir ikamet edilecek yer olarak değilse geriye sadece bir mezar yeri için çıkarıldığı akla gelir....
taşları açtıkları yere tekrar koymadıklarına göre dışarıda bıraktıklarına göre evrede çöküntü alan olan yerler ve bu taşların arasında içinde altında dahada altında aramak bence doğru olandır...
içerisine koydukları ölünün cesedin çıkmaması çıkarılmaması için bu gerek insanlar gerek diğer tabiat olaylarından yağmur kar ve vahşi hayvanlar dan korumak amaçlı üzerine ağırlık koymak hemen hemen tüm geleneklerde vardır.....
Cantar usta,yorumun ıcın teşekkurler,tek dusunduren konu girişi bu kadar acık etmelerı .

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: Kayadan yapma kuyruksuz yunus

Aleykum selam ikizceli abi,yorumun ve katkıların ıcın cok teşekkur ederım,konulara yaptıgın yorumlar benım ıcın onemlı,ister isteemz ufak tartışmalar yasıyoruz,fıkır gorus ayrılıkları olucaktır olmalıdır da,oyle olursa sonuca ulasmak daha kolay,tabı bunu yaparken fazlada ılerı gıtmmek lazım,oz eledtırı yapmak hos degıl,konuya yorum olur ama sahsa oz elestırı yapmak abes kacıyor,ben kendı adıma senın bu yazdından sonra tum forum uyelerınden ozur dılıyoeum bır hatam uslupta bır kırıclık varsa affola,konu,kaya,para hıc onemlı degıl onemlı olan dostluk ve durustluktur saygılarımla.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: Kayadan yapma kuyruksuz yunus

Aleykum selam ikizceli abi,yorumun ve katkıların ıcın cok teşekkur ederım,konulara yaptıgın yorumlar benım ıcın onemlı,ister isteemz ufak tartışmalar yasıyoruz,fıkır gorus ayrılıkları olucaktır olmalıdır da,oyle olursa sonuca ulasmak daha kolay,tabı bunu yaparken fazlada ılerı gıtmmek lazım,oz eledtırı yapmak hos degıl,konuya yorum olur ama sahsa oz elestırı yapmak abes kacıyor,ben kendı adıma senın bu yazdından sonra tum forum uyelerınden ozur dılıyoeum bır hatam uslupta bır kırıclık varsa affola,konu,kaya,para hıc onemlı degıl onemlı olan dostluk ve durustluktur saygılarımla.

hepimizin örnek alması gereken ,arzuladığımız olgunluk ve güzellikte erdemli bir yaklaşım. seni gönülden alkışlıyor,gözlerinden öpüyorum.