LL Çubuk İle Metal Tespiti @BulursamKader25 | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

El-Ensari

Kullanıcı
Yok ben verdiğim kebablara yanarım 😂
Degerli Abim.
Bel ki konuşturmasinin bir yolu olabilir.
O ihtiyara de ki
bildiklerini söylemezsen, ve bizden önce toprağa girersen , mezarının konumunu Definecilere dağıtır, güzel de bir hikaye buluruz.
sonra ortada ne mezarın,
nede kemiklerin kalır haaa. 😂 😂😂
buna inandirirsan yola gelecektir.

El-Ensari

Kullanıcı
Selamun Aleyküm.
Ustam, 2lt.lik petlerin de ağız ve alt kısmını kesecekmiyiz?
Ve resimde ki gibi, birini 5lt.olanin yanına 5cm.
Diğerini de 1m. Olacak şekilde yerleştireceğiz?
Ayrıca merkeze çakılan bakır çubuk ne işe yarayacak?, etrafından dönerken, çubuklar kar bakır çubuğa gitmeyecek mi?
Teşekkürler

Kader25

Admin
Selamun Aleyküm.
Aleyküm Selam.
Ustam, 2lt.lik petlerin de ağız ve alt kısmını kesecekmiyiz?
Evet keseceğiz. Bunu yazdım diye aklımda kalmış, yazmadıysam hemen düzeltmesini yapayım inşallah.
Ve resimde ki gibi, birini 5lt.olanin yanına 5cm.
Diğerini de 1m. Olacak şekilde yerleştireceğiz?
Aynen bu ölçülerde olacak.
Amma çizimde belirttiğim yerler illa olacak değil.
Test sahanızın neresi daha müsaitse olur.
Amma araları çizimdeki gibi uzak olsun.

Ayrıca merkeze çakılan bakır çubuk ne işe yarayacak?, etrafından dönerken, çubuklar kar bakır çubuğa gitmeyecek mi?
Teşekkürler
Bakır çubuğa gidip gitmeyeceğini yapınca göreceksiniz. :)
Bu çalışma size öyle bilgiler ve tecrübeler kazandıracak ki, meselenin bam telini yakalamış olacaksınız.
Belki bu zamana kadar bildiğiniz ve inandığınız tüm doğruları silip atacak :)
Zamanında biliyoruz dediğimiz doğrular sonradan bize de hayal oldu.

Belki bir zaman birisi tekrar bu konuda yeni bir başlık açacak; bizim şu an doğru dediklerimizi yıkıp gidecek.
İşte o güne kadar, benim açımdan geldiğim son noktayı size yazmaya, anlatmaya çalışıyorum.
Benim geldiğim bugünkü seviye; ASLA SON SEVİYE değildir. Şu an bile benden çok ileride olan ustalar vardır ben inanıyorum.
Bunların bir kısmı define sitelerine hiç uğramamışlar, belki bir kısmı uğramış, amma konuya hiç müdahil olmamıştır.
Ben sizi, tecrübelerimle ilerleteceğim. Meselelerle alakalı ilmi altyapım olmadığını her zeminde ifade ediyorum zaten.
Ve şunu çok iyi biliyorum;
En iyi usta olanın dahi her zaman %1 yanılma payı olacaktır. Aklına gelmeyen başına gelecektir.
Bu %1 lik ihtimal, yanlış tespite neden olacağından, işlem yapılan yerdeki başarı % 0 demek olacaktır.

El-Ensari

Kullanıcı
Aleyküm Selam.

Evet keseceğiz. Bunu yazdım diye aklımda kalmış, yazmadıysam hemen düzeltmesini yapayım inşallah.

Aynen bu ölçülerde olacak.
Amma çizimde belirttiğim yerler illa olacak değil.
Test sahanızın neresi daha müsaitse olur.
Amma araları çizimdeki gibi uzak olsun.

Bakır çubuğa gidip gitmeyeceğini yapınca göreceksiniz. :)
Bu çalışma size öyle bilgiler ve tecrübeler kazandıracak ki, meselenin bam telini yakalamış olacaksınız.
Belki bu zamana kadar bildiğiniz ve inandığınız tüm doğruları silip atacak :)
Zamanında biliyoruz dediğimiz doğrular sonradan bize de hayal oldu.

Belki bir zaman birisi tekrar bu konuda yeni bir başlık açacak; bizim şu an doğru dediklerimizi yıkıp gidecek.
İşte o güne kadar, benim açımdan geldiğim son noktayı size yazmaya, anlatmaya çalışıyorum.
Benim geldiğim bugünkü seviye; ASLA SON SEVİYE değildir. Şu an bile benden çok ileride olan ustalar vardır ben inanıyorum.
Bunların bir kısmı define sitelerine hiç uğramamışlar, belki bir kısmı uğramış, amma konuya hiç müdahil olmamıştır.
Ben sizi, tecrübelerimle ilerleteceğim. Meselelerle alakalı ilmi altyapım olmadığını her zeminde ifade ediyorum zaten.
Ve şunu çok iyi biliyorum;
En iyi usta olanın dahi her zaman %1 yanılma payı olacaktır. Aklına gelmeyen başına gelecektir.
Bu %1 lik ihtimal, yanlış tespite neden olacağından, işlem yapılan yerdeki başarı % 0 demek olacaktır.
Anladım Ustam,
Kimin ne kadar bildiği değil,bildikleriyle neler yaptığı, insanlara ne fayda sağladığı önemli.
Tuttuğunuz Altın olsun.
Allah sizden razı olsun. Teşekkür ederiz.