LL Çubuk İle Metal Tespiti @BulursamKader25 | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

ZİRVE

Kullanıcı

El-Ensari

Kullanıcı
Ustam merhaba.
Yeterli pet şişeler bulamadığından henüz dediğiniz şekilde test sahası hazırlayan adım.
Ama
Neredeyse gün boyu 316 krom çelik çubuklar ile ,Toprak üstü ve altı testler yaptım.
Kurşun hariç,diğer metallerin işaretlerin de sıkıntı yok.
Kurşun a , uzaktan, yakından, yavaş, hızlı üstüne doğru yürüdüğümde bir adım geçtikten sonra, çubuklar geriye dönüyor.
Sadece ,çok ama çok yavaş üstüne yürüdüğümde,bir iki karış geçince millim millim,çok hantal bir şekilde işaret veriyor.
Ki, bu şekilde Kurşunun işaretini de tam netleştiremiyorum.
Bu sorun sadece Kurşun da oluyor.

Ayrıca diğer metaller de ise, Toprak üstünde ,tam metalin üstünde işaret veriyor.
Toprak altında ki metaller de ise bir karış geçtikten sonra işaretini veriyor.
Defalarca denedim, sonuç aynı.
Ustam Ne önerirsiniz ?

Kader25

Admin
Ustam merhaba.
Yeterli pet şişeler bulamadığından henüz dediğiniz şekilde test sahası hazırlayan adım.
Ama
Neredeyse gün boyu 316 krom çelik çubuklar ile ,Toprak üstü ve altı testler yaptım.
Kurşun hariç,diğer metallerin işaretlerin de sıkıntı yok.
Kurşun a , uzaktan, yakından, yavaş, hızlı üstüne doğru yürüdüğümde bir adım geçtikten sonra, çubuklar geriye dönüyor.
Sadece ,çok ama çok yavaş üstüne yürüdüğümde,bir iki karış geçince millim millim,çok hantal bir şekilde işaret veriyor.
Ki, bu şekilde Kurşunun işaretini de tam netleştiremiyorum.
Bu sorun sadece Kurşun da oluyor.

Ayrıca diğer metaller de ise, Toprak üstünde ,tam metalin üstünde işaret veriyor.
Toprak altında ki metaller de ise bir karış geçtikten sonra işaretini veriyor.
Defalarca denedim, sonuç aynı.
Ustam Ne önerirsiniz ?
Kurşun numunenizi değiştirin.

Birde sadece kurşun için, altına bir yalıtkan koyup birde böyle deneyin, toprağa değmesin.

El-Ensari

Kullanıcı
Ustam eliye sağlık, Allah razı olsun.
Ustam, poşet veya plastik bir kapta ki numuneleri kendimiz toprağın içine sakladığımız da, metallerin toprağa temas etmesi gerekmiyor mu?
*Ayrıca, bu bakır çiviyi boşluk arama ve tesbitinde de kullana bilirmiyiz?

Kader25

Admin
Ustam eliye sağlık, Allah razı olsun.
Ustam, poşet veya plastik bir kapta ki numuneleri kendimiz toprağın içine sakladığımız da, metallerin toprağa temas etmesi gerekmiyor mu?

Deyse çok iyi olur.
Amma yanında kimse yoksa dediğim şekilde koymanız tespitinizde sorun çıkarmaz.

En önemli husus olan zihinsel yönlendirmeden kurtulmak için böyle yapacağız.
Misal yürüyüş yolunda bakır sinyali aldın.
Üzerine gidip bakır işareti aldın, açtın poşeti kağıdı içindeki bakır ise mesele tamam olmuş olur.
Bir meseleyi bilenlere anlatmak zordur. Sizin eski bilgi ve tecrübeleriniz hemen devreye girer. :))
Neticede bildiğiniz ve duyduğunuz birçok bilgiyi teyit edeceğiniz gibi yanlış olanları da bu vesile ile anlamış olursunuz. Yani demek istediğim şu: Her duyduğumuz birebir doğru olmayabilir. Doğrular Test Sahanızda ve Arazide netleşir.
*Ayrıca, bu bakır çiviyi boşluk arama ve tesbitinde de kullana bilirmiyiz?
Elbette, bu sistemde boşluk sinyali alınıp bulunur.
Ancak benim öğretim ve anlatım sisteminde bunun sırası ileride.

Önce çorba içeceğiz. İçmeside hazmetmeside kolay. Sonra ana yemeklere başlayacağız. Gelsin kebaplar gitsin ayran bardakları. :)

Çubukçuluk Eğitimi Askerlikdeki Atış Eğitimi ile çok büyük benzerlik taşımaktadır. Çok büyük şirketlerde de çalıştım. Gördüm ki en kurumsal firma bizim TSK mızdır. Her mesele orada sıfırdan başlatılıyor. Doğrusu da budur.

Acemi birliğinde tüfek verilince önce onu nasıl tutacağız, tüfekle nasıl yürüyeceğiz, sökmesi takması vs.vs. tüm bunlar bilindikten sonra 25 metreden atış eğitimi. İlk mermiler manevra mermisi. Burada başarılı olana 200 metreden atış. Sonra 1 km 7 dakika koş gel atış yap şeklindeydi bizim zamanımızda. İşte bizim yöntemde buna benziyor kardaşım.

Bu zamana kadar yapılanlar ise şuna benziyor:
Al tüfeği (çubuğu), git atış alanına (araziye), 3 mermi at (metali boşluğu bul). Başarı..? Sıfır. Mermiler karavana olduğu gibi birde tüfeği iyi tutamadığından tüfek suratına çarpmış. Bu işin böyle olamayacağını bildiğimizden, bu işin çok ciddi çalışma gerektiğini bildiğimizden sadakayı cari hükmünce imkan ölçüsünde birşeyle yapma gayretimiz devam ediyor.
Herkese çalıştığının karşılığı vardır.