LL Çubuk İle Metal Tespiti @BulursamKader25 | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

El-Ensari

Kullanıcı
Ustam eliye sağlık, Allah razı olsun.
Ustam, poşet veya plastik bir kapta ki numuneleri kendimiz toprağın içine sakladığımız da, metallerin toprağa temas etmesi gerekmiyor mu?
*Ayrıca, bu bakır çiviyi boşluk arama ve tesbitinde de kullana bilirmiyiz?

Deyse çok iyi olur.
Amma yanında kimse yoksa dediğim şekilde koymanız tespitinizde sorun çıkarmaz.

En önemli husus olan zihinsel yönlendirmeden kurtulmak için böyle yapacağız.
Misal yürüyüş yolunda bakır sinyali aldın.
Üzerine gidip bakır işareti aldın, açtın poşeti kağıdı içindeki bakır ise mesele tamam olmuş olur.
Bir meseleyi bilenlere anlatmak zordur. Sizin eski bilgi ve tecrübeleriniz hemen devreye girer. :))
Neticede bildiğiniz ve duyduğunuz birçok bilgiyi teyit edeceğiniz gibi yanlış olanları da bu vesile ile anlamış olursunuz. Yani demek istediğim şu: Her duyduğumuz birebir doğru olmayabilir. Doğrular Test Sahanızda ve Arazide netleşir.

Elbette, bu sistemde boşluk sinyali alınıp bulunur.
Ancak benim öğretim ve anlatım sisteminde bunun sırası ileride.

Önce çorba içeceğiz. İçmeside hazmetmeside kolay. Sonra ana yemeklere başlayacağız. Gelsin kebaplar gitsin ayran bardakları. :)

Çubukçuluk Eğitimi Askerlikdeki Atış Eğitimi ile çok büyük benzerlik taşımaktadır. Çok büyük şirketlerde de çalıştım. Gördüm ki en kurumsal firma bizim TSK mızdır. Her mesele orada sıfırdan başlatılıyor. Doğrusu da budur.

Acemi birliğinde tüfek verilince önce onu nasıl tutacağız, tüfekle nasıl yürüyeceğiz, sökmesi takması vs.vs. tüm bunlar bilindikten sonra 25 metreden atış eğitimi. İlk mermiler manevra mermisi. Burada başarılı olana 200 metreden atış. Sonra 1 km 7 dakika koş gel atış yap şeklindeydi bizim zamanımızda. İşte bizim yöntemde buna benziyor kardaşım.

Bu zamana kadar yapılanlar ise şuna benziyor:
Al tüfeği (çubuğu), git atış alanına (araziye), 3 mermi at (metali boşluğu bul). Başarı..? Sıfır. Mermiler karavana olduğu gibi birde tüfeği iyi tutamadığından tüfek suratına çarpmış. Bu işin böyle olamayacağını bildiğimizden, bu işin çok ciddi çalışma gerektiğini bildiğimizden sadakayı cari hükmünce imkan ölçüsünde birşeyle yapma gayretimiz devam ediyor.
Herkese çalıştığının karşılığı vardır.
Abi Çok güzel örneklerle açıkladın.
Hemde okadar güzel anlattın ki, bu işi hayırlısıyla halledelim.
Bize birde Askeri eğitim ver diyesim geliyor inan😊
ve Allah kimsenin emeğini zayi etmez.
Teşekkür ederiz.

Kader25

Admin
Abi Çok güzel örneklerle açıkladın.
Hemde okadar güzel anlattın ki, bu işi hayırlısıyla halledelim.
Bize birde Askeri eğitim ver diyesim geliyor inan😊
ve Allah kimsenin emeğini zayi etmez.
Teşekkür ederiz.
Yaş olmuş 53.
Biz bu saatten sonra hanımların emrindeyiz.
Eğitimi onlar yaptırıyorlar.
Bu nedenle hanımı ölmeyen kimse asla emekli olmasın :)))

İşimiz ise torun sevmek.

Eyvallah.

El-Ensari

Kullanıcı
Yaş olmuş 53.
Biz bu saatten sonra hanımların emrindeyiz.
Eğitimi onlar yaptırıyorlar.
Bu nedenle hanımı ölmeyen kimse asla emekli olmasın :)))

İşimiz ise torun sevmek.

Eyvallah.
Bilmiyorum devir mi değişti,bizler mi değiştik
Değerlerimizden uzaklaştıkça,Değersizleştik.

Allah sağlıklı, hayırlı ömürler versin.

El-Ensari

Kullanıcı
Değerli ustam merhaba.
Test sahasını hazırladım, ancak zemin çok sert olduğu için 5lt.lik Su kaplarını yerleştiremedim.
*Bu kaplar şart mı Ustam?
Ve bugünlük bakır çubuğu da evde onutmuştum.
Ama yine de sonuçları arz edeyim.
25cm derinlikte çukurlar kazıp,içini ince toprakla doldurup,numuneleri sakladım.
Merkezin etrafından 2metre çember ile döneceğim için , numune yerlerini merkeze 7m. mesafe hazırladım.
Tabi numuneleri toprağa gömmeden önce , toprak üstü denemeler yaptım.
#Toprak üstü denemeler de,
*Çubuklar genel de tam metalin üstüne geldiğinde işaret veriyor. *Bazende numune tam topuklarımın arasında iken veriyor.
*Çok nadiren de metalin üstünden geçip gidiyorum ama çubuklar metali hiç görmüyor.
#Toprak altı denemeler de ise.
Numuneleri enaz 15cm toprağın altına koydum.10dk. bekledim.
Çubuklar bütün metalleri görüyor ancak, sinyale doğru gittiğimde
*** metale ya iki karış kala, yada iki karış geçtikten sonra çubuklar işaret ini veriyor.
***Ayrıca toprak altındaki küp parçası, altın ile aynı işaret i veriyor.toprak üstün de farklı.
* Saat yönünde dönerken sinyalleri daha iyi alıyorum.
* Daha yavaş yürüdüğüm de daha iyi oluyor.
Son olarak ta kurşunun işaretini netleştirdim.
Sol çubuk dik iken, sağ çubuk ,sol çubuğun üstünden gelip, kapanmaya 10cm kala duruyor.
Değerli ustam, el ve bileklerime çok dikkat ediyorum, farklı açılardan, farklı hızlarla metalin üzerine yürüdüğüm halde , metal toprak altında iken tam noktalayamiyorum.
Ve toprak üstü denemede (gerçek küp parçası) sağ çubuk dik, sol çubuk ucu sağ çubuğun ucuna değecek kadar yaklaşıyor.
ama toprak altında iken, altın ile aynı işareti veriyor?
tavsiyeleriniz ne olur Ustam?
Allah'a emanet olunuz.

Kader25

Admin
Değerli ustam merhaba.
Test sahasını hazırladım, ancak zemin çok sert olduğu için 5lt.lik Su kaplarını yerleştiremedim.
*Bu kaplar şart mı Ustam?

Bu kaplar illa şart değil.
Çalışmada kolaylık, hizalamada avantaj sağlar.
Ve bugünlük bakır çubuğu da evde onutmuştum.
Ama yine de sonuçları arz edeyim.

Bakır çivi önemli.
Çalışma mantalitemiz; yeraltındaki metalin saldırması üzerine kurulu. Mağaranın dibinde kış uykusuna yatan kocaoğlanı ayağa kaldırmakla, uyandırmakla işe başlayacağız. Arazide bu bizim için çok önemli. Tüm saldırılar merkeze gelecek. Bizde inşallah sizi gördük, eşkaliniz ve özellikle yeriniz belli oldu diyeceğiz.
25cm derinlikte çukurlar kazıp,içini ince toprakla doldurup,numuneleri sakladım.

Numuneleri göre göre mi sakladın?
Yani nereye hangi metali koydun gördün mü?

Bu soruya cevaba göre aşağıdaki yazdıklarına cevap yazacağım inşallah.

Merkezin etrafından 2metre çember ile döneceğim için , numune yerlerini merkeze 7m. mesafe hazırladım.
Tabi numuneleri toprağa gömmeden önce , toprak üstü denemeler yaptım.
#Toprak üstü denemeler de,
*Çubuklar genel de tam metalin üstüne geldiğinde işaret veriyor. *Bazende numune tam topuklarımın arasında iken veriyor.
*Çok nadiren de metalin üstünden geçip gidiyorum ama çubuklar metali hiç görmüyor.
#Toprak altı denemeler de ise.
Numuneleri enaz 15cm toprağın altına koydum.10dk. bekledim.
Çubuklar bütün metalleri görüyor ancak, sinyale doğru gittiğimde
*** metale ya iki karış kala, yada iki karış geçtikten sonra çubuklar işaret ini veriyor.
***Ayrıca toprak altındaki küp parçası, altın ile aynı işaret i veriyor.toprak üstün de farklı.
* Saat yönünde dönerken sinyalleri daha iyi alıyorum.
* Daha yavaş yürüdüğüm de daha iyi oluyor.
Son olarak ta kurşunun işaretini netleştirdim.
Sol çubuk dik iken, sağ çubuk ,sol çubuğun üstünden gelip, kapanmaya 10cm kala duruyor.
Değerli ustam, el ve bileklerime çok dikkat ediyorum, farklı açılardan, farklı hızlarla metalin üzerine yürüdüğüm halde , metal toprak altında iken tam noktalayamiyorum.
Ve toprak üstü denemede (gerçek küp parçası) sağ çubuk dik, sol çubuk ucu sağ çubuğun ucuna değecek kadar yaklaşıyor.
ama toprak altında iken, altın ile aynı işareti veriyor?
tavsiyeleriniz ne olur Ustam?
Allah'a emanet olunuz.

El-Ensari

Kullanıcı
Bu kaplar illa şart değil.
Çalışmada kolaylık, hizalamada avantaj sağlar.

Bakır çivi önemli.
Çalışma mantalitemiz; yeraltındaki metalin saldırması üzerine kurulu. Mağaranın dibinde kış uykusuna yatan kocaoğlanı ayağa kaldırmakla, uyandırmakla işe başlayacağız. Arazide bu bizim için çok önemli. Tüm saldırılar merkeze gelecek. Bizde inşallah sizi gördük, eşkaliniz ve özellikle yeriniz belli oldu diyeceğiz.

Numuneleri göre göre mi sakladın?
Yani nereye hangi metali koydun gördün mü?

Bu soruya cevaba göre aşağıdaki yazdıklarına cevap yazacağım inşallah.
Evet Ustam, numuneleri göre göre sakladım.
Ve herbirinin yerini yazdım,not ettim.
Herbiri merkeze tam 7m. Uzaklıkta. Tam noktasını bildiğim halde, çubuklar ya iki karış kala, yada bu kadar geçtikten sonra işaretini veriyor.
Ama Toprak üstü denemelerde, çubuklar tam metalin üzerine geldiğinde işaret veriyor, nadiren de topuklarımın arasında iken veriyor.
Ayrıca çubuklar, toprak altındaki bazı metaller le aynı hizaya girdiğinde, çubuklar ikisi birden 90 derece sağ a itiliyor, ben çubukların itildiği yöne dönmeden yerimde sabit durduğum da, çubuklar bu sefer yavaş yavaş tekrar metale dönüyor.
*Numuneleri test sahasında , toprak altında bıraktım.
İnşaallah en kısa zamanda merkeze bakır çubuk saplayip, test sonuçlarını yeniden paylaşırım.

Son düzenleme:

Kader25

Admin
Evet Ustam, numuneleri göre göre sakladım.
Ve herbirinin yerini yazdım,not ettim.
Herbiri merkeze tam 7m. Uzaklıkta. Tam noktasını bildiğim halde, çubuklar ya iki karış kala, yada bu kadar geçtikten sonra işaretini veriyor.
Ama Toprak üstü denemelerde, çubuklar tam metalin üzerine geldiğinde işaret veriyor, nadiren de topuklarımın arasında iken veriyor.
Ayrıca çubuklar, toprak altındaki bazı metaller le aynı hizaya girdiğinde, çubuklar ikisi birden 90 derece sağ a itiliyor, ben çubukların itildiği yöne dönmeden yerimde sabit durduğum da, çubuklar bu sefer yavaş yavaş tekrar metale dönüyor.
*Numuneleri test sahasında , toprak altında bıraktım.
İnşaallah en kısa zamanda merkeze bakır çubuk saplayip, test sonuçlarını yeniden paylaşırım.
Bu aşamada gayemiz;
Zihinsel yönlendirmeden tamamen kurtulduğumuzu görmek ve sinyalini aldığımuz metalde %100 başarıya ulaşmak.

Numuneleri kendin sakladığında zihinsel yönlendirme olup olmadığını anlamak çok zor.

Ya bir yardımcınız olacak yanınızda yada içi gözükmez poşetelere konmalı.....

Tekrar gittiğinizde bakır çiviyi çakın.
Numunelerin yerlerini, nerede hangi metal var biliyorsan numuneleri çıkartıp başkasına gömdürün. 5-10 dakika sonra çalışmaya başlayın inşallah.

El-Ensari

Kullanıcı
Bu aşamada gayemiz;
Zihinsel yönlendirmeden tamamen kurtulduğumuzu görmek ve sinyalini aldığımuz metalde %100 başarıya ulaşmak.

Numuneleri kendin sakladığında zihinsel yönlendirme olup olmadığını anlamak çok zor.

Ya bir yardımcınız olacak yanınızda yada içi gözükmez poşetelere konmalı.....

Tekrar gittiğinizde bakır çiviyi çakın.
Numunelerin yerlerini, nerede hangi metal var biliyorsan numuneleri çıkartıp başkasına gömdürün. 5-10 dakika sonra çalışmaya başlayın inşallah.
Tamam inşaallah Ustam, en kısa zamanda uygulama yapacağım inşaallah

El-Ensari

Kullanıcı
Selamun aleyküm Değerli Abim.
Dünyevi işlerden dolayı bir müddettir yazamadım, sıhhat ve afiyettesiniz inşaallah.
Değerli Ustam bu arada test sahasında epeyce denemeler yaptım.
**bakır çubuk dikmem ile dikmemem arasında hiçbir fark olmuyor.**
Sadece sakladığım bakır numuneye doğru giderken yarı Yolda dönüp merkezdeki bakır çubuğu gösterip tekrar yoluna devam ediyor.
Ayrıca Sağdan veya soldan donmemde de fark olmuyor.
Ustam , numuneleri gerek kendim, gerek başkasına saklattiğim da ,hedefin tam üstüne gidiyorum, Altın ve gümüş te şaşmiyor, diğer metallerde ise hedefe tam varıyorum, ama çoğu kez metalin cinsini karıştırıyorum, bakır dediğim pirinç. Kurşun dediğim Demir çıkıyor... Zihinsel algidan emin olmak için,testsahasi dışında da numuneleri saklattim, sonuç aynı.
Ve son olarak, yeraltında çıkardığım,numune olarak kullandığım gerçek bir küp kapaği parça sı var, bütün denemelerde altın işareti veriyor.
...
Selam ve saygılarımla.