LL Çubuk İle Metal Tespiti @BulursamKader25 | Sayfa 23 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Burak5553

Kullanıcı
Selamun Aleykum.

Altin metalinin tespiti ile alakali
En öz sekilde nasil yazip cizeyim diye bir analiz yaptim, 3 sayfa ozetin ozetini yazip cizdim, su an hazir elhamdulillah.

Hatirladigim ustalarimiza DM den mesajla bildirecegim. Unuttugum, atladigim, bana da gonderecektin diyen ustalarimizda bana buradan yazsin, onlari da DM ye dahil edeyim.
Yeni uyelere simdilik gondermeyecegim. Buraz zaman gecsin, ,bilahare onlari da dahil ederiz.

Istirhamim şudur:
DM den bu bilgileri okuyan ustalarim lutfen bir baskasi ile paylasmasin. Ne zamana kadar paylasmasin? Hedefe ulasincaya kadar. Kim altini buldu paylasabilir kendi cevresiyle. Hedefe ulastiginizda konu anlasilmis olacak ve bu konuyu anlatacak tecrubeyi de yakalamis olacaksiniz. Konu anlasilmadan, tecrube edilmeden ve hedefe ulasilmadan paylasilirsa bize kizanlar ve sovenler cikabilir, buna gerek yok. Zira beklentiler her zaman cok kuvvetli oluyor.

Uç kağitçi cubuk saticilarinin bu yazilari gormesine rizamiz yoktur. Olsaydi zaten bu konuyu burada genelde işlerdik.

Bu cakallarin videolarini izledim, yazilarini okudum, inanin %70 kadari bizlerin yazilarindan okudugu bilgileri aktariyorlar. Bizim verdigimiz bilgilerle, bir sekilde insanlari ikna edip kandiriyorlar malesef.

Basta belirtigim sekilde en basit ve yalin halde, teferruata girmeden yazdim cizdim. Akliniza gelen her soruyu orada sorunuz. Konu iyice pekişsin, anlasilsin. Sorulari herkes gorecegi icin bosuna vakit kaybi da yasamamiş olacagiz.

Rizik Allahtan cc.
Hirsimiz yok, gayretimiz var.
Gerisi Rabbimizin takdiri.

Ve-s selâm.
Ve aleykun esselem ustam benide DM eklermisin .sunda belirteyim cubukta hic tecribem yok ama merakim cok eklemesende canin sag olsun selametle i

Abdullah313

Kullanıcı
Selamun Aleykum.

Altin metalinin tespiti ile alakali
En öz sekilde nasil yazip cizeyim diye bir analiz yaptim, 3 sayfa ozetin ozetini yazip cizdim, su an hazir elhamdulillah.

Hatirladigim ustalarimiza DM den mesajla bildirecegim. Unuttugum, atladigim, bana da gonderecektin diyen ustalarimizda bana buradan yazsin, onlari da DM ye dahil edeyim.
Yeni uyelere simdilik gondermeyecegim. Buraz zaman gecsin, ,bilahare onlari da dahil ederiz.

Istirhamim şudur:
DM den bu bilgileri okuyan ustalarim lutfen bir baskasi ile paylasmasin. Ne zamana kadar paylasmasin? Hedefe ulasincaya kadar. Kim altini buldu paylasabilir kendi cevresiyle. Hedefe ulastiginizda konu anlasilmis olacak ve bu konuyu anlatacak tecrubeyi de yakalamis olacaksiniz. Konu anlasilmadan, tecrube edilmeden ve hedefe ulasilmadan paylasilirsa bize kizanlar ve sovenler cikabilir, buna gerek yok. Zira beklentiler her zaman cok kuvvetli oluyor.

Uç kağitçi cubuk saticilarinin bu yazilari gormesine rizamiz yoktur. Olsaydi zaten bu konuyu burada genelde işlerdik.

Bu cakallarin videolarini izledim, yazilarini okudum, inanin %70 kadari bizlerin yazilarindan okudugu bilgileri aktariyorlar. Bizim verdigimiz bilgilerle, bir sekilde insanlari ikna edip kandiriyorlar malesef.

Basta belirtigim sekilde en basit ve yalin halde, teferruata girmeden yazdim cizdim. Akliniza gelen her soruyu orada sorunuz. Konu iyice pekişsin, anlasilsin. Sorulari herkes gorecegi icin bosuna vakit kaybi da yasamamiş olacagiz.

Rizik Allahtan cc.
Hirsimiz yok, gayretimiz var.
Gerisi Rabbimizin takdiri.

Ve-s selâm.
Selamün aleyküm ustam. Beni de dahil edersen sevinirim. Allah razı olsun. Hayırlı herkes için Emeğinin bereketi olur inşaallah.

KANAS_USTA

Admin

@Kader25 abi videoda da görüldüğü üzere malzeme bir noktada cubuk tepkisi farkli bir noktada, manyetik sıçrama ile ifade edilen bu durum eminim herkesi yanıltan bir husus. Yorumunuz ve çözüm öneriniz nedir bu hususta ? (Videonun sonuna doğru)

Son düzenleme:

Kader25

Admin

@Kader25 abi videoda da görüldüğü üzere malzeme bir noktada cubuk tepkisi farkli bir noktada, manyetik sıçrama ile ifade edilen bu durum eminim herkesi yanıltan bir husus. Yorumunuz ve çözüm öneriniz nedir bu hususta ? (Videonun sonuna doğru)
Kiymetli ustam,
Bu video civa celigi dedigi malzemenin tanitimi ve ileri safahatinda ticareti agirlikli bir viideo. Bu zan degil, yillar icindeki tecrubem. Git al yaptir derler, kendin yap derler. Sonrada benim vaktim yok deyene yardimci olup parasini alirlar. Videodaki " evet pahali bir malzeme" sozu ileri ki gunlere yatirim sozudur.
Videodaki arkadasin bahsettigi manyetik alan kör nokta ve diğerleri hakkinda bu isimde bu kavramlari ben bilmiyorum. Ilk kez duydum. Bunlara ilmi cevabi @Trakyali81 verebilir, onun alanina girer.
Gelelilim kavramlara takilmadan anlattigi hususa:
Bizim altin konusunda anlattigimizi tersten başa giderek anlatiyor cesitli kavramlarla. Ozetle bizde hemen hemen ayni seyden bahsediyoruz; altin oyle bir malzemedir ki tam uzerinde cubukla yurudugunuzde sizin elinizdeki cubuklar asla isaret vermez, hareket bile etmez. Yuzeysel calisma yaptigi icin iceriden disariya gidiyor. Bu saglikli bir deneme degil. Yerin altinda bulunan altin bu arkadasi asla yanina dahi yaklastirmaz. Illa bizim bahhsettigimiz sekilde bir usul bulmasi gerekmektedir. 4 cepheden ip cekmemizin sebebi bbu nedenledir. Hesaplama yaparak bulabilirsiniz diyor. Zeka dolu bir öngüru. Biz pratik gidiyoruz; iplerin cakistigi nokta bizim noktamiz. Ve devreye bu asamadan sonra derinlik mevzusu giriyor. Nasil derinlik alacaagini da anlattik insallah.

Gariban Gezgin

Kullanıcı
Herkese hoş sohbetler, iyi forumlar diliyorum.

Konu sahibine verdiği emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ciddi mesai harcanarak derlenmiş ve sunulmuş olduğu açıkça gözükmektedir. 99 kilo sarisina tez kavuşması temennisiyle..

Öncelikle gönül verdiğimiz sektör, nihayetinde bir tutku ve deneme/yanılma ile yol alabileceğimiz konuları içermektedir. Tecrübeyi edinmeden başarıya ulaşmayı hızlıca hedeflemek, kişinin yüzünden önce tebessümü, sonra da cebinden de parasını alacaktır.
Tecrübe, bir insanın yaptığı hataların bütünü olduğuna göre ve her tecrube edilmişi de bizatihi tecrübe edecek ömre de sahip olmadığımıza göre, başkalarının tecrübelerinden faydalanmak akıllıca olacaktır. Konu sahibi abimizin yol gösterici tutum ve davranışları ders niteliğindedir.

Konu paylaşım ve fikir telakkisi üzerine olduğundan ötürü,konu sahibinin müsadesiyle kitabın biraz başından biraz da ortasından fazlada catallandirmadan minik birkaç katkı yapmak istiyorum.

Amerikan yerli kabileleri, her ne kadar sarıkızın uzaydan geldiğine inansalar da, bilim adamlarının hipotezleri meteorlar yoluyla oluştuğu yönünde olsa da, sarikizin magmanın sogumasiyla birlikte değişik katmanlarda eriyik halden minik parçacıklar halinde kalması, akarsu yataklarında yine yeraltı katmanlarindan gelmesi, volkanik kayaclarda bulunabiliyor olması, bu elementin bizim dünyamızın sıradan elementlerinden bir tanesi olduğu konusu benim için çok daha ağır basıyor. En çok aradığımız ve arzuladigimiz maddeye çok farklı bir anlam yuklemenin bize fayda saglamayacagi kanaatindeyim.
Özellikle insanlar, bilmedikleri şeylerden çekinir ve korkarlar. Psikoloji böyle diyor.
Çok az bulunması, bulunduğu yerde ton başına birkaç gr olması, işlenebilir yumuşak metal olması, hacmi küçük yoğunluğu yüksek, ederi yüksek olması, sarıkıza olan bakış açısını değiştiriyor. Bizi ilgilendiren kısmı ise bizim aradiklarimiz içinde enerji/güç yönünden en güçlü olması ve en zorlanılan hedef olması yine bu bakış açısını farkli boyuta çekiyor.
Kişisel olarak kendi tecrubelerim, sarıkızın diğerlerinden olağanüstü bir farki olmadığı yönündedir.
Teşbih yapacak olursam hepsi nihayetinde balıktır. Biri kılıç, biri kaplan kopekbaligi, biri de büyük beyazdır. Ama hepsi balıktır öyle değil mi? Balığın nerede yaşadığını,nerede bulacağınızı biliyorsanız, hangisini tutmak istiyorsanız ona göre olta atarız. Sonuçta hepsi için tek bir olta,hepsi için de tek bir yem ile avlanabilme şansına sahibiz.
Önemli olan attığımız oltaya takılan balık hangisi olursa olsun, oltamizin, bu balığı rahatlıkla kıyıya çekebilecek kapasitesinin olmasını sağlamaktır. Ancak emin olun, kılıcı yakalamak ne ise büyük beyazı da yakalamak aynı eforu gerektirir.

Gözde büyütülen ve her seferinde ayri bir senaryo çiziyor denilen sarıkızın bence hiçbir suçu yok. 'İnsanlar, o kadar çok gözlerini sarikiza dikmişler ki yanina varıp sıkı sıkı sarılıp göğsüne bastırmak için burunlarinin ucundan feragat ediyorlar. Aynı, minerali eleyecegim, eleyecegim diye yogun mesai harcayanlar misali..
Koşar adım gidip sarılmak istiyor ama arasındaki engelleri tanimlayamiyor. Tanımı yapılmayan, teşhis edilmeyen problemi kim nasil çözecek?

Masalsı terimlerden somut terimler ile irdelemeye geçersem, okuduğum mesajlarda hafizamda kalan birkaç basit olguya vurgu yapmak istiyorum.

Abimiz, altin isareti olan yerde asla altin olmaz demiş, çok da doğru demiştir. İşaretten kasti da cubuklardan birinin dik, bir diğerinin paralel olmasını kastedmektedir.
Ancak abimiz elbette bunun bir tık ileri safhasını da biliyor.
Cubukculuk kişiye münhasırdir. Evet bu da kesinlikle doğrudur.
Ya bir gün biri cikipta size, anlatılan tüm işaretler aslında o metallerle bağlantılı ama o işaretlerin hiçbiri metal noktalama, gerçek has isaretleri değil deseydi?
Yaptiginiz tüm saha testlerinde, gömüp üstüne çıkıp aldiginiz isaret, ya da hiç gommeden topragin uzerine açıkta bıraktığınızda aldiginiz işaret dahil hicbiri noktalama/gerçek işareti değil denirse, onca yılın, noktalanan yerin, yapılan testin ne hükmü kalırdı? Bu, toprağın 2 cm derinine konan altın, gümüş, bakır hepsi için geçerli olsaydı?

Ölesiye koşup sarılmak istenen sarıkıza engel olan şeylerin en büyüğünün bu olduğunu düşünüyorum. Çünkü ceketin ilk düğmesi bastan yanlış ilikleniyor. Ve bir daha ne yapsanız nafile olmuyor. Çünkü büyük resim gözden kaçıyor.

Konu sahibine tekrar teşekkür ediyorum.
Rast gelsin..

AhdeVefa

Kullanıcı
Ya bir gün biri cikipta size, anlatılan tüm işaretler aslında o metallerle bağlantılı ama o işaretlerin hiçbiri metal noktalama, gerçek has isaretleri değil deseydi?
Varsa bir görüşünüz, bir öneriniz merakla bekliyorum. Diyecek kişi siz mi yoksa teori mi acaba teşekkürler.

Gariban Gezgin

Kullanıcı
Varsa bir görüşünüz, bir öneriniz merakla bekliyorum. Diyecek kişi siz mi yoksa teori mi acaba teşekkürler.
Bir öneri beklemek için önce söylenenin gerçekliği araştırılmalıdır. İdrak edilir ise bir çözüm aranır değil mi?
Aynı cümleye çıkıyoruz.
Koşup sarılmak için problemi teşhis edemiyoruz.

Tamam diyerek öneri beklemek pek doğru bir yaklaşım olmasa gerek.

AhdeVefa

Kullanıcı
Bir öneri beklemek için önce söylenenin gerçekliği araştırılmalıdır. İdrak edilir ise bir çözüm aranır değil mi?
Aynı cümleye çıkıyoruz.
Koşup sarılmak için problemi teşhis edemiyoruz.

Tamam diyerek öneri beklemek pek doğru bir yaklaşım olmasa gerek.
Yıllardır iyi kötü birşeyler araştırır dururum,sağolasın @Kader25 ustam belli bir yere getirdi bizleri.Ortaya birşeyler yazıp, git araştır demek ya sırrı kendinizde saklamak istiyorsunuz, ya da teoriden başka birşey değil. Hazıra konmak için değil biraz daha konuyu açarmısın demek istedim. Yinede teşekkür ederim.

Kader25

Admin
"...
Yaptiginiz tüm saha testlerinde, gömüp üstüne çıkıp aldiginiz isaret, ya da hiç gommeden topragin uzerine açıkta bıraktığınızda aldiginiz işaret dahil hicbiri noktalama/gerçek işareti değil denirse, onca yılın, noktalanan yerin, yapılan testin ne hükmü kalırdı? Bu, toprağın 2 cm derinine konan altın, gümüş, bakır hepsi için geçerli olsaydı?

......"

Guzel dusunceleriniz ve tesekkurunuz icin ben tesekkur ederim.

Guğum sapindan adam sözunden tutulur demis atalarimiz. Konuya hakimiyetiniz neticesinde guzel bir degerlendirme yapmişiniz.

Yukarida alintiladigim sozunuzun elbette bir degeri ve gercekligi mevcut. Meselenin gercekliğinin ne kadaridir iste bunu bilemiyorum. Zira tam manasiyla bu bilgi bende mevcut degil.

25 sene oldu. Hala asamadigimiz onlarca mesele var. Elbette bir seviyeye gelerek ben ustayim diyenlerin cogunun uzerinde bir seviyede oldugumuz tecrube ile gectigimiz de bir vaka olsa da durum dedigim gibi. Cozulmemis hala onlarca ciddi mesele duruyor.

Ara sira beyan ettigimiz gibi, milletin cebinden paralarini çalan çubuk saticilarindan dolayi bazi kritik bilgi kabul ettigimiz hususlari genele yazamiyoruz yazmiyoruz. Bu haldeyken dahi durum yukarida arzettigim gibi.

Biz bir hobi olarak basladik bu gunlere geldik. Define aklimizda bile yoktu son 4 sene oncesine kadar. Cubugun yetmedigini de anlayinca pagana yoneldik. Gorduk ve anladik ki define paganda ve eskiyada. Umutlandik ve niyetlendik insallah. Arzu ediyoruz ölmeden paganin 99 kilosunu alalim.😊
Insallah alacagiz, vakti henuz dolmamiş diye degerlendiriyorum.

Firsatiniz oldukca konulara dahil.olmaniz bizi sevindirir.
Hayirli Ramazanlar.