Müslümana Sormak | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Müslümana Sormak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

benzernick

Kullanıcı
cesur 58, biz ayrı frekansların adamıyız,ayrı kaynaklardan beslenmişiz,biz kuran, sünnet sahabe diyoruz ,sen kuran,bana yeter diyorsun,kendini o kadar mücdehit görüyorsan allah mübarek etsin,kimseyi zorla ehli sünnet yapacak değiliz,aynı şeyleri tekrarlamanın bir faydası yok,bu mesele kısır bir döngüye girdi,boşu boşuna vaktimizi harcamayalım,bu süreçte herkes birbirini gayet iyi tanımıştır,bu meseleler yeni meseleler değil,bugün bu meseleyi çözme kavuşturacak islamın gücüde yok .siz bunlara inanmasanız da kıssadan hisse mahyetinde bir olay anlatıcam ,hz ömer döneminden bir kıssa anlatırlar,adamın biri müteşabih ayetlere takmış herkesle bunun mücadelesini yapıyor insanların kafasını bulandırıyor,bu hz ömerin kulağına gidiyor, bu adamı çağırtıyor,diyor senin meselen ne o da meseleyi anlatıyor, onu o zamanın ilimde ileri gitmiş,ibni abbasa ,ibni ömere ,ibni mesuda gitmesini onlara sorununu anlatmasını söylüyor,belli bir zaman sonra adamı görüyor.diyor ne yaptın meseleni çözdünmü ,kafan düzeldimi adam diyorki yok kafam halen karışık diyor ,hz ömer bana sopamı getirin diyor,sopasını getiriyorlar,adamın kafasına ikitane vuruyor,ondan sonra soruyor,şimdi kafan nasıl diye ,vallahi emirl mümünin kafamda hiç bir karışıklık kalmadı diyor,ta baştan söyledikya islamın karakolu olsaydı herkes aklına geleni söylemezdi,bin düşünür bir konuşurdu.

cesur58

Kullanıcı
esselamünaleyku cesur58 sen hiç bir şey demedin, sen bu sitedekilerin beynini yıkadın, dolaylı yönden hadislerin uydurma olduğunu aklınca millete kanıtlamay ÇALIŞTIN, SORDUĞUM SORULARImın HİÇ BİRİNE cevap vermedin bozkurt arkadaşımıda destek alarak istediğin gibi kullandın sen ayetlerle cevap verdin bizde sana ayetle cevap verdik ama sen bunların hiç birini kaale almadın ille kuran diyerek insanların kurana karşı bir şey diyemiyeceğini bildiğin için zaafını kullandın ama sen kuran derken kran ayetleriri inkar ettin (Ey Muhammed) İnsanlara açıkla diye Kur’an’ı sana indirdik.” (Nahl -44
sen hadisler uydurma diyerek bu ayetide inkar ettin.Peygamber size ne verdiyse onu alın. Size neyi yasakladıysa ondan sakının ve Allah’tan korkun. Çünkü Allah’ın azabı şiddetlidir. [Haşr 7]

kiç kimse kurannın uyarıcılığını kuranın allahın kanunu olduğu inkar edemez
tartışamazda
ama sen bu işi harkulade yaptın -ama buna kuran yine cevap vermiş

Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler ve (inanma hususunda) Allah ile peygamberlerini birbirinden ayırmak isteyip “Bir kısmına iman ederiz ama bir kısmına inanmayız” diyenler ve bunlar (iman ile küfür) arasında bir yol tutmak isteyenler yok mu?” (Nisa-150)

Hadislerin delil olmasını inkâr edip, “Yalnız Kur’an delildir.” diyenler kesinlikle samimi değildir; çünkü Allahü teâlâ, “Yalnız bana tâbi olun, yalnız bana itaat edin.”buyurmuyor. “Resulüme de itaat edin.” buyuruyor. Eğer hadisler, yani dinimiz eksik olsaydı, Allahü teâlâ, “Dininizi tamamladım” buyurur muydu?
Peygamber size ne verdiyse onu alın.[Haşr 7]
sen açıkca hadisleri inkar ediyor ve insanlarada inkar etmiyormuş gibi davranıyorsum ben biliyorum ki sen mesheplerede karşı geliyorsundur
sana verilecek cevabım ypok sana yine ayetle cevap vereceğim

Lekum dînukum ve liye dîn

ayrıca eğer bir kişiyi dinden saptırırsanız bunun hesabını vemessiniz

(Ey Muhammed) İnsanlara açıkla diye Kur’an’ı sana indirdik.” (Nahl -44 (EY MUHAMMED İNSANLARA TEBLİĞ EDESİN DİYE BU KURANI SANA İNDİRDİK ) Peygamber size ne verdiyse onu alın.[Haşr 7] bu ayetin önünü ve arkasınıda okursanız göreceksinizki bir savaş sonrası kalan ganimet dagıtımında peygamberimiz kime nekadar verirse onu alın itiraz etmeyın diyor
Allaha ve alçisine itaat edin diyor .bu ayette elçiye vahyolunan Allahin sözüne itaati söylüyo .ama siz bu kelimeyede hemen ne diyorsunuz peygamberimiz postacımıydı .siz bizim ptt deki postacıyla karıştırıyosunuz galiba .dikkatini çekerim burda Allahın elçisinden bahsediyoruz Allahın .hep aynı dili konuşuyorsunuz.lütfen menfeatler dogrultusunda konuşmayalım.ben hadislerin içinde kurana uygun sözlerin oldugunu biliyorum ama bunu kesinlikle peygamberimiz söylemiştir diyemem dersem zan olur .çünkü peygamberimiz kuran dişi ayrıca bir ktap yazdırmamıştır .mezhep konusuna gelince .rabbimiz kesinlikle firkalara ayrılmamamızı sölüyor .ve bize isim olarak müslüman ismini söylüyo yani ben müslümanım herhangi bir guruba dahil degilim. rehberim sadece peygamberimizin hayatına tatbik ettiği kurandır.
bu arada bozkurt ustamı destekçi tuttugum felan yok benim yazdıklarımın bazılarına onunda oky vermesi sizi neden rahatsız etti onu anlamadım .burda size karşı bir cephe aldıgım felanda yok niyetim sadece dogruları ortaya koymak ben kesin dogruyum demiyorum diyemem niyetim insanları araştırmaya sorgulatmaya yöneltmek hepsi bu .çünkü birçok gurup siz kuranı anlayamazsınız onu ancak allah dostları anlar şeyhler veliler vesaire diyerek bizleri kurandan uzaklaştırıp kendilerine köle ettiler . şimdi kurana yönelen aklını kullanan sorgulaya bilen insan sayısı çogalaınca kendi mevkileri sarsılmaya başladı ellerinin altında köleler dagılmaya başlayınca benim gibi kuranı rehber edinenleri susturmaya çalışıyorlar veya ne diyorlar birde kuran müslümanliği diye bir sapıklık çıktı peygamberimizi yok sayıyorlar gibi saçma sapan kelimeler kullanmaya başladılar ama allahın izniyle bu millet sorgulamaya araştırmaya başladı .rabbim bir çok ayette bizlere siz hiçmi düşünmüyosunuz nekadar az düşünüyosunuz neden akletmiyosunuz diyerekten bizlerin sorgulamamız gerektigini söylüyo

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kafkaslı

Vip Üye
cesur 58 olayı saptırma sen peygamber efendimizi sav postacı durumuna düşürdün şimdide bir başkası diyormuş gibi savunmaya geçme ayrıca bizim hiç bir menfatimiz yok şimdide (Nahl -44 ayetimi kafana göremi yorumlamaya başladın senin ayetti tevsir edip yorumlayacak kadar ilmin varsa müştehitler sınıfındasın ozaman maşallah
edebi bozma iyisimi sana ayetlerle cevap verdim neden hiddetlendinki hayır ola

bende islama hizmet ediyorum diyerek ayrı baş çekenler kumdan kale yapan çocuklar gibidir cesur kardeşim

Son düzenleme:

benzernick

Kullanıcı
arkadaş sen nasıl birşey çıktın ya ,meseleyi niye çarpıtıp aynı şeyleri bize tekrarlatıyon,nekadar sığ düşünüyırsunuz postacı diyince ptt memurumu anlıyosun,haberci osmanlıda ulak yani haber getiren ,allah cc vahyisini cebrail as alıp bize haber veren, sana göre başka hiç bir özelliği yok, sen ,tam da bunu kast etmiyormusun,niye debelenip duruyorsun arkadaş,debelandikçede batıyorsun, hattap kardeş söylenecek en son sözü söylemiş bundan geriye konuşacak bir şey yok,uzatmayalım artık.

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
BİRBİRLERİNİZE adres vererek bir yere geliniz. yüz yüze devam ediniz. bizleri daha germeye hakkınız yok. uyarılara rağmen;
suçlamadan itham etmeden,insanları germeden başka faydası olmayan konuya artık devamı lüzumsuz görüyorum.
bu günden sonra ,kişileri itham eden bir yorum olduğunda ,bilhassa din konusunda görmek istemiyoruz. yazışmaları yeterli düzeyde bilgi içermeyen,bunu da seviyeli bir düzeyde yapılmayan konular kaldırılacak,müsebbinede gereken uygulama yapılacaktır.
ALLAH ismini uyarılarıma rağmen küçük harfle yazılmasını düzenlemekten yoruldum. sanki haşa arkadaşınızdan bahsediyor gibi küçük yazıyor,din konusuna gelince allame kesiliyorsunuz.çok yazık ,ne yapıyorsunuz. kendinize gelin bir düşünün
,ben ne yapıyorum. konuyuda baştan sona okuyun neler yazmışım. hatta diğer bazı konularınızıda . bir mülahaza yapınız. memnun olanınız varmı.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,
(Allah1 c.c)'ın selamını birkaç kez verdim ama, pek alanda olmadı,
neyse ikizceli ustam gerekli gördüğü şekilde konuyu kapatmış,konuya müdahil olanlarda kendilerine düşen yorumları yazmış.
cevap hakkım ne olacak diye bir husus da kalmamış.
bir tek bana düşmüş cevap hakkı.
cesur58 arkadaşa destek oldugumu yazmış hattab ustam, bu kötü zan dan dolayı elbet hesabını kendi içinde verecektir. hakkım helal olsun.
bu benım şahsımda buluan kıtaplık,

ibni hacer şehri hadis kitapları 15 cilt sahihi buhari
8 cilt sahihi müslim şerhi,
hadislerden haz etmıyor olsam kitaplıgımda yer vermezdim.
cesur58 adlı arkadaşa destek olmadım kendini ifade hakkı verdim, buda hz.ömer (r.a.) adaletinden gelir.
diğer forumlar gibi işinize gelmeyen adamları görüşünüze uygun olmayan adamları direk banla uzaklaştır yapmadım diye kimse bana gönül koymasın.bu forumda herkes görüşünü duruşunu belirtebilir.kimse kabul etmek zorunda değil.
islam güzel ahlak tır abiler.üzerine tartışıp durdugunuz Hz.muhammed s.a.v tebliğ görevini hangi şartlarda yaptı hangi zorluklarda yaptı bunu benden daha iyi bildiğiniz halde, bir vatandaşa sabır edemeyip bir kaç yönden baskı ile cevap vermeye çalıştınız, sordugunuz sorulara eyetler ile cevap vermesıne rağmen neden cevap vermıyorsun dıyede sorguda bulundunuz.

şimdi ben bir soru soruyorum, konu kilit oldugu için buradan yazamayacaksınız ama, kendi kendinize sorsanız da olur.
bir vatandaş ben direk kuran'a uyarım demekle azap görürmü ?
bir vatandaş ben hadisleri yok sayamam hadisler olmadan kuran'ı anlayamam dıyerek azap görürmü ?

bu iki soru arasındaki uçurum farkı anlayacak ilmede sahipsiniz.
bu yazdıklarım içinde hakaret aramayın rencide edici yorum aramayın.

(Allah1 c.c) ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...