Müslümana Sormak | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Müslümana Sormak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cesur ustam, peygamberimiz s.a.v suyu oturarak içiniz buyurmuştur, ve bunun faydasını 1400 yıl sonra çözüyor bilim insanı, oturarak bevl etmek prostatı önlüyor, ne bileyim namaza direk kıyam rüku ve secdeyemi gidiyorsun tekbir yokmu kıyamda rüku da ne okuyorsun okuduğun şeyleri nerden okuyorsun, hac da tavaf nasıl yapılır şeytan taşlanırmı ?
Benzeri konuların tamamı nasıl anlaşılır.
Senin namaz şeklin nasıl?
Günde kaç defa hangi şekli alarak namaz ibadetini yapıyorsun.
Bunları anlatki samimiyetini anlayak.
Selametle inşallah

Cep Telefonumdan Mobil Olarak İletildi. (Tapatalk ile )

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum CESUR58 sen son yazıyla ayetlere ters düştün
ALLAH CC şöyle buyurmuştur
Biz bu Kitabı, hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklayasın ve iman eden bir kavme de hidayet ve rahmet olsun diye sana indirdik.) [Nahl 64]
Peygamber size neyi verdiyse onu alın, size neyi yasakladıysa da ondan kaçının.) [Haşr 7]
(Kur’anı insanlara açıklayasın diye sana indirdik.) [Nahl 44]

cesur58

Kullanıcı
Resulun bizim hayatımızda bir örnekliği yoksa,onun yaşantısı bizi bağlamıyorsa ,söylediği hadisleri kabul etmiyorsan,resuldan geriye ,allah cc ayetlerini cebrail den alıp bize iletmek kalıyorsa ,sana göre bunun adı nedir.
Abi niye bukadar dar düşünüyosun hesaba islam düşmanlarını niye katmıyosun onlar boşmu durdular zannediyosun hala ellerini islamın üzerinden ćekmediler .peygamberimizin vefatından sonra peygamberimiz söylemiş gibi resulullah buyurdu diyerekten binlerce hadis uydurduklarını niye görmek istemiyosunuz .peygamberimiz bu tehlikeyi sezemediginimi düşünüyosun tabikide sezmiş ve kuran bize yeter demistir .

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleykum
bak cesur58 kardeşim,"Bütün ilimler, Kur'ân-ı Kerim'de mevcuttur; lâkin, insanların anlayışları onu idrâkten âcizdir.
bütün ilmî hakikatler, fennî incelikler, kevnî hal ve vaziyetler Kur'ân'da mevcuttur. Yine bunu gibi, daha pek çok ehline mahsus esrâr-ı sübhâniye'yi de sînesinde barındıran Kurân-ı Kerim, insanları hakka, doğruya ve sırât-ı müstakime dâvet etmiş ve hidâyet rehberi olmuştur
buna hiç kimse itiraz edemez.
İki hadis-i şerif meali de şöyledir:

(Bana Kur’anın misli kadar daha hüküm verildi.) [İ. Ahmed]

(Cebrail aleyhisselam, Kur’an ile beraber açıklaması olan sünneti de getirdi.) [Darimi] yani anlaşılıyorki açıklaması olan sünnetinde allah cc tarafından iletildiği anlaşılıyor

cesur58

Kullanıcı
Cesur ustam, peygamberimiz s.a.v suyu oturarak içiniz buyurmuştur, ve bunun faydasını 1400 yıl sonra çözüyor bilim insanı, oturarak bevl etmek prostatı önlüyor, ne bileyim namaza direk kıyam rüku ve secdeyemi gidiyorsun tekbir yokmu kıyamda rüku da ne okuyorsun okuduğun şeyleri nerden okuyorsun, hac da tavaf nasıl yapılır şeytan taşlanırmı ?
Benzeri konuların tamamı nasıl anlaşılır.
Senin namaz şeklin nasıl?
Günde kaç defa hangi şekli alarak namaz ibadetini yapıyorsun.
Bunları anlatki samimiyetini anlayak.
Selametle inşallah

BOzkurt ustam daha öncede söyledim hadis külliyatında kurana ters düsmeyen sözler vardır tabiki ama dinimizin kaynagı kurandır .namaz .zekat hac oruc bunların hepsi kuranda nasıl yapılacagı vardır .şu pratigi kabul etmek istemiyosunuz peygamberimiz 23 yıl icerisinde kuranı ysamıstır bizlerde kuranı yasarsak peygamberimizin izinden gitmis oluyoruz .

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Dinimizin kaynağı kurandır, elbette öncelik kurandır, ilk olarak okunması gereken kurandır.kurani Okuyup anladıktan sonra hadisleride anlamak güç olmaz.

cesur58

Kullanıcı
esselamünaleykum
bak cesur58 kardeşim,"Bütün ilimler, Kur'ân-ı Kerim'de mevcuttur; lâkin, insanların anlayışları onu idrâkten âcizdir.
bütün ilmî hakikatler, fennî incelikler, kevnî hal ve vaziyetler Kur'ân'da mevcuttur. Yine bunu gibi, daha pek çok ehline mahsus esrâr-ı sübhâniye'yi de sînesinde barındıran Kurân-ı Kerim, insanları hakka, doğruya ve sırât-ı müstakime dâvet etmiş ve hidâyet rehberi olmuştur
buna hiç kimse itiraz edemez.
İki hadis-i şerif meali de şöyledir:

(Bana Kur’anın misli kadar daha hüküm verildi.) [İ. Ahmed]

(Cebrail aleyhisselam, Kur’an ile beraber açıklaması olan sünneti de getirdi.) [Darimi] yani anlaşılıyorki açıklaması olan sünnetinde allah cc tarafından iletildiği anlaşılıyor
Abicim rabbim buyuruyorki siz bu kurandan sorgulanacaksiniz .peki ben bu kuranı idrak edemiceksem rabbim beni niye bu kitaptan sorguya ceksinki .uydurulmus hadis örnegine gelince peygamberimize hitaben şunu diyor eger bizim adımıza sen birseyler söyleyecek olursan seni sah damarından yakalayıp kesip atariz demiyormu.peki bu vahyi alan bi peygamberin vahi dışı olarak buda Allahtandır deme şansı varmıdır soruyorum size lütfen biraz daha derin düşunelim

Moderatör tarafında düzenlendi:

cesur58

Kullanıcı
Dinimizin kaynağı kurandır, elbette öncelik kurandır, ilk olarak okunması gereken kurandır.kurani Okuyup anladıktan sonra hadisleride anlamak güç olmaz.

İşte bozkurt ustam çok güzelbi noktaya temas ettiniz bizler malesef ilk okunacak kitabı kuranı okumadan birsürü kitap okudugumuz icin bilgi kirliligiyle beynimizi doldurduk en sona kuranı bıraktık ve uydurulmus seyleride kuranda göremeyince bu kuranı biz anlayamayız dedik halbuki tam tersi olmalıydı ilk kuranı okumalıydıkki uyduruk şeyleri görebileydik .şu sözü söyledigimizde gercekte ne anlama geliyo hic düşündükmü acaba .hadisler olmazsa kuran anlasılmaz.evet bu sözü savunan kişi diyorki Allahım kuranda eksiklik var herseyi yazmamısın unutmusun demek oluyor.halbuki rabbimiz nediyor ben dininizi tamamladım hicbirseyi eksik bırakmadım anlayasınız diye nice nice örnekler verdim aćıkladım ve rabbiniz unutucu degildir diyo iken bizler daha neyin peşindeyiz ne arıyoruz aklım almıyor .

Moderatör tarafında düzenlendi:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
cesur kardeşim, ben sana bir noktada hak verıyorum. evet önce kuran. bu konuda hem fikiriz. benım görüşümde bu yönde. sonuç olarak hadisler olmasaydı, tek kaynak kuran olacaktı.
sen şey demıssın, insanlara hadisler öncelıklı anlatıldıgı ıcın kuran ıkıncı planda kalmıs. tamam dıyelımkı öyle,
hadi hadisleri yok saydık,
senden ricam kuranı açıp namazın tarifini yaparmsın veya şöyle sorayım, kurandaki namaz kılınış ayetlerini okuduktan sonra namaz şeklini alatıp neler okuyup söylıyecegını anlatırmısın.
kuran eksık demıyorum, bundan Allaha sığınırım.
lakin birinin doğru

Kafkaslı

Vip Üye
esselamünaleyku cesur58 sen hiç bir şey demedin, sen bu sitedekilerin beynini yıkadın, dolaylı yönden hadislerin uydurma olduğunu aklınca millete kanıtlamay ÇALIŞTIN, SORDUĞUM SORULARImın HİÇ BİRİNE cevap vermedin bozkurt arkadaşımıda destek alarak istediğin gibi kullandın sen ayetlerle cevap verdin bizde sana ayetle cevap verdik ama sen bunların hiç birini kaale almadın ille kuran diyerek insanların kurana karşı bir şey diyemiyeceğini bildiğin için zaafını kullandın ama sen kuran derken kran ayetleriri inkar ettin (Ey Muhammed) İnsanlara açıkla diye Kur’an’ı sana indirdik.” (Nahl -44
sen hadisler uydurma diyerek bu ayetide inkar ettin.Peygamber size ne verdiyse onu alın. Size neyi yasakladıysa ondan sakının ve Allah’tan korkun. Çünkü Allah’ın azabı şiddetlidir. [Haşr 7]

kiç kimse kurannın uyarıcılığını kuranın allahın kanunu olduğu inkar edemez
tartışamazda
ama sen bu işi harkulade yaptın -ama buna kuran yine cevap vermiş

Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler ve (inanma hususunda) Allah ile peygamberlerini birbirinden ayırmak isteyip “Bir kısmına iman ederiz ama bir kısmına inanmayız” diyenler ve bunlar (iman ile küfür) arasında bir yol tutmak isteyenler yok mu?” (Nisa-150)

Hadislerin delil olmasını inkâr edip, “Yalnız Kur’an delildir.” diyenler kesinlikle samimi değildir; çünkü Allahü teâlâ, “Yalnız bana tâbi olun, yalnız bana itaat edin.”buyurmuyor. “Resulüme de itaat edin.” buyuruyor. Eğer hadisler, yani dinimiz eksik olsaydı, Allahü teâlâ, “Dininizi tamamladım” buyurur muydu?
Peygamber size ne verdiyse onu alın.[Haşr 7]
sen açıkca hadisleri inkar ediyor ve insanlarada inkar etmiyormuş gibi davranıyorsum ben biliyorum ki sen mesheplerede karşı geliyorsundur
sana verilecek cevabım ypok sana yine ayetle cevap vereceğim

Lekum dînukum ve liye dîn

ayrıca eğer bir kişiyi dinden saptırırsanız bunun hesabını vemessiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...