Müslümana Sormak | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Müslümana Sormak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

benzernick

Kullanıcı
cesur 58, Hakkatten ismin gibi cesursun,Allahın resulunu bu kadar ayetten sonra bir postacı konumuna düşürdün ya ,kelimeler kifayetsiz kaldı ,cesaretin cahaletinden olsa gerek,yoksa sölediğin şeyler dinle imanla itikatla yorumlanır şeyler değil,sizinde bellirtiğiniz gibi bu dediklerine karşı cevap olarak yazacağımız yüzlerce hadis var,ama sizin için ne fark eder ki zaten bunları kabul etmiyorsun,namazla ,zekatla,hac la zaten işin olmazki bunları neye göre yapıyosun diyeyim,sen bildiğin gibi yaşa arkadaşım,kimse kimsenin günahından sorumlu değil,sen yaptıklarınla bizde yaptıklarımızla allah cc hesap veririz,allah cc semidir, basardır.

TEVFiK

Vip Üye
cesur 58, Hakkatten ismin gibi cesursun,Allahın resulunu bu kadar ayetten sonra bir postacı konumuna düşürdün ya ,kelimeler kifayetsiz kaldı ,cesaretin cahaletinden olsa gerek,yoksa sölediğin şeyler dinle imanla itikatla yorumlanır şeyler değil,sizinde bellirtiğiniz gibi bu dediklerine karşı cevap olarak yazacağımız yüzlerce hadis var,ama sizin için ne fark eder ki zaten bunları kabul etmiyorsun,namazla ,zekatla,hac la zaten işin olmazki bunları neye göre yapıyosun diyeyim,sen bildiğin gibi yaşa arkadaşım,kimse kimsenin günahından sorumlu değil,sen yaptıklarınla bizde yaptıklarımızla allah cc hesap veririz,allah cc semidir, basardır.
Amin.İnşallah Saygılar

cesur58

Kullanıcı
evet bukadar ayetten sonra çıkardıgınız sonuç postacı ise sizede dicek birşey yok artık

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

selamunaleykum,
bir önceki yorumda bahsetmiştim,rencide edici vs.. yorumlar yapmayalım dşye, sanırım gözden kaçırdınız dıycem ama, gözden kaçırmadıgınızın farkındayım.
hz.peygamber s.a.v postacı olmadıgı gibi insanları kırıcı kovucu da değil, unutmayalımki bir kavmin helak olmasını istemeyip belki içlerinden iman edenler cıkar demiştir.
ne halin varsa gör demektense bahsettiğin hadisleri yayınlayıp bizleri aydınlatabilirsin.
burdan taraf oldugum anlaşılmasın.
cesur 58 arkadaşı tanımam etmem,lakin ne hadisi inkar etti nede ayetleri, kuranla çelişmeyen hadislere eyw diyor, yani kurana ışık tuttugu için eywallah dıyor. ayetlere muhalif hadisleri sizler kabul ediyormsunuz da bu arkadaşa bu tür bir yazı yazma gereği duydun.
ki.. bahsettiğin namaz zekat ve hac kuranda bunlar ıle ılgılı ayetler mevcut,nasıl yapılacagı ıle ılgılı.

kendi fikrimizin dışında bir fikir gelınce neden araştırmak yerine savaşmayı tercih ediyoruz. meshep ımamları bir görüş bildirdiğinde bu görüşe daha sahih bir görüşle gelen oldugunda kibirden uzak şekilde kabul edıyor veya delili varsa onu sunuyor. bizlere ne oluyor ey resullahın ümmeti.

ebu hanide rahmetullahı aleyh talebelerıne benden hıcbır yazıyı kaleme almayın,olurda ben Allahın hakkına kavusursam benden sonra benım söyledıgımden daha sahih bir delil gelirde ben bunun vebali altında zulum göreyim. öğrencisi imam muhammed'den.

benzernick

Kullanıcı
Resulun bizim hayatımızda bir örnekliği yoksa,onun yaşantısı bizi bağlamıyorsa ,söylediği hadisleri kabul etmiyorsan,resuldan geriye ,allah cc ayetlerini cebrail den alıp bize iletmek kalıyorsa ,sana göre bunun adı nedir.

benzernick

Kullanıcı
üstad arkadaşı başından beri takip etmiyorsunuz her halde,hadisleri kabul etmiyor peygamber bunların yazılmasını yasakladı büyük halifeler bunlarla mücadele etti diyor,resulullahın kısa bir süre için ayetlerle karışmasın diye söylediği sözü delil getiriyor,arkasından bu iki dudağım arasıından yalan çıkmaz ,döylediklrimi yazın diyor, arkadaş bunlardan bahs etmiyor işine geleni alıyor işine gelmeyeni de yok sayıyor,sen adamın yoksaydığı bir şeyi nasıl delil göstericen, evet kuranda namazdan zekat tan hac dan söz ediyor bunları allah cc üzerimize farz kılıyor ama detaylara girimiyor nasıl yapılacağını peygamberden öğreniyoruz.yani hadisler yoluyla öğreniyoruz,vesselam.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Sen merak buyurma hattap kardeş, hadisi inkar eden adam hadisten delil getirmez degilmi !!!
Bide burdan bakalım, madem hadise itibar etmiyorsun neden hadisten delil getiriyorsun diye sorarlar adama.

Kafkaslı

Vip Üye
hatap kardeşim islamın şartı birdir allahın yap dediğini yapmak yama dediğinide yapmamaktır.insanları önce kurana yöneltmek bilgilendirmek lazım bilinçsiz iman olmaz

esselamünaleykum
yine bir konuyu kısır döngü haline getir diniz ya ne deyim.
konunun müdahili bilinçli olarak hattap yerine hatap yazmış onada bir şey demedim
islamın şartı birdir diyecek kadar olayı küçümsemiş. demek ki islamın şart altı derken yanlış söylenmiş ümmetin yüzde doksanı kuran okumasını bilmiyor nasıl kurana yöneltecek onu dememiş
yukardeki konuyu tartışma haline getiren biz deyiliz konuyu netleştirelim
konu şu benim açtığım konunun neresini beğenmemiş neresinde hadis uydurulmuş ayete uymuyormuş onu sordum cevap alamadın.demek istedigim hadis külliyatı çeliskilerle doludur diyecek kadar alimse cesur kardeşim ben onun ayağının altını öperim konuyu fazla uzatmak istemiyorum konu zaten uzayacağı kadar uzamış
siz uyarmaktan biz uyarılmaktan yorulmadınız ama emin olun yanlış kişileri uyardığınızı göz ardı etmeyin allah hepimizi itikadi dost doğru olanlardan eylesin inşallah

bozkurt kardeş islamın şartı 5 ken nasıl 1 oluyor diyede sorarlar adama

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Önceki yorumlarımda yazdım. Kimseyi uyaracak ilmi kendimde görmüyorum. Bu Sebeple uyarma hakkınida göremem. Doğru bilinenler yazılır.
Resûlullah s.a.v doğruyu şeytan da söylese alın buyurmuş. Doğruyu bulmak gayemiz olmalı. Doğruyu bulurken rencide edici üsluptan kaçınmak gerekir diyede not.düştüm.
Ayrıca son yorumum cesur58 arkadaşa , hadise itibar etmiyorsa hadisten delil getirmek saçma olur mahiyetinde idi.

cesur58

Kullanıcı
Önceki yorumlarımda yazdım. Kimseyi uyaracak ilmi kendimde görmüyorum. Bu Sebeple uyarma hakkınida göremem. Doğru bilinenler yazılır.
Resûlullah s.a.v doğruyu şeytan da söylese alın buyurmuş. Doğruyu bulmak gayemiz olmalı. Doğruyu bulurken rencide edici üsluptan kaçınmak gerekir diyede not.düştüm.
Ayrıca son yorumum cesur58 arkadaşa , hadise itibar etmiyorsa hadisten delil getirmek saçma olur mahiyetinde idi.
Bozkurt ustam ben hadislerden delil getirmiyorum hadislerin çeliskisini göz önüne koymak istedim .yoksa kuranın anlasılması için hadislere(rıvayetlere) gerek yoktur.saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...