Uydudan Tespit Mümkünmü... | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan Tespit Mümkünmü...

TEVFiK

Vip Üye

bu resim benim şu an bulunduğu yer etrex ile aldığım sizde göreceksiniki tam noktadır.şaşma yok.;).hadi ben olsam şaşırdım yaaaa:D:D elimdeki çihaz şaşırmıyor.
buda elimde olan.rakkamlar söylüyor

anaaa yamuk çıkmış resim

TEVFiK

Vip Üye
ben buradaki ağaçların neresinde ne şekilde durduğunu çok rahat bir şekilde bulabiliyorum gece gündüz çalıştığım zamanlar oldu beni gören kişiler olduğunda bu adam delimidir nedir demişlerdir.(ağla) ilk önce güneyden kuzeye gidiyorum sonrada kuzeyden gelip güneye doğru gidiyorum ve tam noktaaaa.

TEVFiK

Vip Üye
bu koordinatlar bazen 8 rakkamlı olduğu zaman ben onu ondalığa çevirip 7 rakkam olarak yapıyorum şayet 8 rakkamlı bir koordinat ile bakılmak istendiğinde o zaman yanılgı olabiliyor zaten elimizdeki alet 7 rakkamlı mesela gördüğünüz 8 rakkamlı
ne kadarda benzese çok dikkatli bakarsanız aradaki mesafe tam 2 metredir.

işte gerçek olan yer burasıdır.

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin
tevfik usta cihazının dahada hassas olmasını istiyorsan,ve cihazında varsa?? hddd'mm,mmm posizyonunu kullan..bunuda bi sıkıntısı var oda şudur,kordinattaki son rakamı yakalamak için dansöz olman lazım.:D
elindeki garmin 6 uyduyla kordinatını bulmuş,ama ne kadar çok uydu görse o kadar kordinatın hata oranı minumuma iner.
ondalık kordinat sistemi ise noktayı bulmada,işte şuralar deer gibi kabataslak yeri verir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ikizceli ustam bi yanlışlığa mahal vermemek için, şunuda hatırlatayım,bunun nasıl yapılacağını ve izlenecek yolları göstereceğim öğreteceğim anlamına gelmesin vede benden böyle bi umut beklenilmesin.
demek istediğim şuydu,sadece verilen yere bakacağım çıkan sonucu,yer sahibi dürüstçe burada alenen paylaşalım diye böyle bir teklifi sundum.vereceğim noktayı yok efendim verdiğin nokta ile bulduğum yer arsında 2-3 mt.sapma var diye kusur aramasın.sapan en değilim.earthin görüntüsünden dolayı ve arazideki yeri tam noktalayamadığından,kendince bir sapma söz konusu olur.
haa birde verilen arazide çokça ağacın bulunduğu yer olmasın,yaprakların kalabalığından arayan kişi çok sıkıntı çeker.
olurmu ustam. katkını esirgemiyorsun. birde senin hatan olmayan bir durumda,bir başkasının eksikliğini sana mal ettirirmiyim. zaten hassasiyetim onun içindir. özellikle kendim bakabileceğim bir yeri tercih etmem bundandır. böyle uygun bir teklif gelirse amenna . olmazsa bir iki haftaya memlekete gideceğim. kendi yerlerimde bir sürü mezar odaları mevcut.kordinat nasıl alınır bilmiyorum ama onuda aldırırız inşaallah. gönlünü rahat tut ustam.

TEVFiK

Vip Üye
Oldum gittim zaten :confused: sayın ustam adamlar bana bakıncada hep gülüyorlardı 2 geri 4 ileri bende bu adamlar bana nediye gülüyorlar diyordum sonradan biri bana söyleyince kafam çalışmaya başladı.:D
evet bende hddd'mm,mmm ile çalışıyorum evet 6 uydu ile çalıştı ama arazide tam 9-12 uydu ile çaılışıyor hava kapalı çok yağmur yağıyor bende size göstermek içinde acele ettim ve onun için 6 uydu ile yakalıdım.ama olsun yinede tam noktadayım ben.:rolleyes: benden kaçış olmaz olamazda ben son rakkamlarıda yakaladığım zaman hiç kıpraşmadan bir sıgara yakar beklerim hehehhee keyiften,keyiften.içerim o zaman numaralar atma yapıyormu diye beklerim

Son düzenleme:

TEVFiK

Vip Üye
olurmu ustam. katkını esirgemiyorsun. birde senin hatan olmayan bir durumda,bir başkasının eksikliğini sana mal ettirirmiyim. zaten hassasiyetim onun içindir. özellikle kendim bakabileceğim bir yeri tercih etmem bundandır. böyle uygun bir teklif gelirse amenna . olmazsa bir iki haftaya memlekete gideceğim. kendi yerlerimde bir sürü mezar odaları mevcut.kordinat nasıl alınır bilmiyorum ama onuda aldırırız inşaallah. gönlünü rahat tut ustam.
sayın ustam ben geleyimmi ben koordinatçı bakarım haniiii yanlız geldiğim zaman 1 tane finduk yerim.olmayan dişlerimle.:D

xenon

Kullanıcı
S.a. Evet bende etrex 10 garmin ile tam koordinat' ve koordinatlı yeri alabiliyorum hatta oturduğu yerin bile koordinatı alıp uydu haritasından bile çıkarabiliyorum tam olarak şaşma yok,atma hiç yok..Saygılarımla
Bütün gps sivil kullanıma ait olan gps lerde sapma vardır hiç bir zaman tam noktanı vermez bunun nedeni savunmadır özel amaçlı gps ler vardır bu gps ler TSK TARAFINDAN özel yazılım yüklenerek kullanılır bu notum bilgi amaçlıdır

TEVFiK

Vip Üye
Bütün gps sivil kullanıma ait olan gps lerde sapma vardır hiç bir zaman tam noktanı vermez bunun nedeni savunmadır özel amaçlı gps ler vardır bu gps ler TSK TARAFINDAN özel yazılım yüklenerek kullanılır bu notum bilgi amaçlıdır
tamam sizin dediğiniz olabilir ama benim aldığım koordinatlarda asla bir sapma olmadı vede olmamıştır.
ben bakmadan önce böyle çok iyi bilen ve anlıyan bir arkadaşıma verdim ne yazıkki oda çok geriden yani tam hedeften 2 veya 3 metre kadar geriden aldı neden bence 8 rakkamlı olduğu için,ve tek yöndende gittiği için,ve benim gibi beklemediği için en azından tam rakkamları yakaldığı zaman birazcık dursa rakkamların yer değiştirdiğini görecek ama yapmadı ben ne yapıyorum 8 rrakkamı ondalığa çevirip 7 rakkamlı makinemi çalıştırıyor ve bekliyorum ben burada günlerce haftalarca bneim test için yapmış olduğum yeri tam olarak buluyorum hani kendi test yerim olmasada böyle kendimden emin olarakta konuşamam sayın ustam evet biliyorum bu elimdeki makinenin yukarılara benim nerede olduğumu söyleyen bir ispiyoncu kerata ondan başkada çekindiğim birşeyde yok

xenon

Kullanıcı
tamam sizin dediğiniz olabilir ama benim aldığım koordinatlarda asla bir sapma olmadı vede olmamıştır.
ben bakmadan önce böyle çok iyi bilen ve anlıyan bir arkadaşıma verdim ne yazıkki oda çok geriden yani tam hedeften 2 veya 3 metre kadar geriden aldı neden bence 8 rakkamlı olduğu için,ve tek yöndende gittiği için,ve benim gibi beklemediği için en azından tam rakkamları yakaldığı zaman birazcık dursa rakkamların yer değiştirdiğini görecek ama yapmadı ben ne yapıyorum 8 rrakkamı ondalığa çevirip 7 rakkamlı makinemi çalıştırıyor ve bekliyorum ben burada günlerce haftalarca bneim test için yapmış olduğum yeri tam olarak buluyorum hani kendi test yerim olmasada böyle kendimden emin olarakta konuşamam sayın ustam evet biliyorum bu elimdeki makinenin yukarılara benim nerede olduğumu söyleyen bir ispiyoncu kerata ondan başkada çekindiğim birşeyde yok
Google encarta dada sapma olduğu için sana öyle geliyor üstadım bu konuda şöyle bir bilgi vereyim 20 yıldır gps kullanıyorum not olarak gerek yurt içi gerekse yurtdışı 20 ye yakın ülkede işim gereği kullandım sağlamasını öyle yapalım encarta yı açın yıllara göre haritalara bakma seçeneği var yılları geri aldığınızda sapmayı göreceksiniz vs olmadı akşam ben pc başında olunca aynı koordinatların resmini alır burada paylaşırım. Gerekçesi elinde gps koordinatın yoksa bütün askeriye araçların atıl ve şavaşı kaybetmişsin anlamına gelir gps programını kapattığım için. Bunun önüne geçmek için bizde özel araçlar tanklar ve yazılımlar var malum konularım içinde vs... eve geçince biraz daha detaya girerim bazı konularda özelden girmek isterim malum ülkemizdeki ortamdan dolayı sağlıcakla