Define Mekanı'na Özel Dedektör Kampanyası Hk | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Define Mekanı'na Özel Dedektör Kampanyası Hk

esrarengiz2828

Kullanıcı
Ustam benim kışaylarında zamanım çok hanidediğingibi dedektörle yatacaksın aynende öyleyaptım ama nafile benimdeğil dedektörün kapasitesi neyse okadar hacımurattan mersedesolmuyor ustam
Aranacak yeri bildimmi hacı murat zamanı geldimmi mersedes olur bilmem anlatabildim

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Sayın Abim siz haklısınız 1000 TL ye alınan makineden fazla birşey beklenmez. Benim vurgulamak istediğim arkadaşımızın bu ürün üzerinde yapılan yorumun karşılığında bir açıklama olursa iyi olur. Sonuçta dek taraflı bir açıklama olur bu da bizim mekanımıza uymaz. Herkesin söz hakkı olmalı diye düşünüyorum.
Eğer yazım bir yanlışa yol açtıysa kendi kalemimi ben kıramam sizler kırın gitsin.:oops:
MAVRAN kardeşim,bir olayın anlaşılması tek taraflı olmamalı.sizden alıntı olarak yazmam düşüncenize karşı değil. bilakis itham edilen kişinin görmesi ve cevabı benim içinde çok önemli. ama ben az çok tahmin edebiliyorum. eğer Bozkurt veya Aliveli arkadaşlarımız konuyu görünce bildirebilir bir açıklamaya vesile olurlar.bizde aydınlanmış oluruz. arkadaşımız adını soyadını yazsın ninki ile tanınamayabilir.
senin kalemini değilde yanıma geldiğinde kafanı kırarım hiç merak etme:D demekki abin seni muhatap almayı uygun görmüş ve düşüncelerini sana atfen yazmış.ama yorumun öğleden sonraya gelmiş normaldir:p

karadağ

Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle Herkese hayırlı olsun. Site yönetimine yaklaşımından dolayı teşekkür ederim. Burada bu şekilde bir uygulama yapılmasının nedeni insanlara beklentisine uygun, bütçesine uygun ürünler sunmaktır. Konuya şöyle bir göz attığımda dp2 ve dp3 alan arkadaşlardan yorumlar gelmiş. Özetleyecek olursak beklentinize uygun bir ürün almazsanız her daim sorun yaşarsınız. Örnek verecek olursak siz taktör alıp uzun yola gidebilir misiniz? Ya da taksi alıp tarla sürebilir misiniz? Tarla sürecek bir kişinin traktör de çok konforsuz demesi gibi olmuş yapılan yorumlar. Eğer derin arama dedektörü ihtiyacı var ise bazı şeylerden feragat edilmesi gerekmektedir. Mesela ne kadar derin istiyorsanız o kadar minerale duyarlılık artacaktır bunu bilmelisiniz. Yada ayrım kalitesi o kadar düşecektir bunu bilmelisiniz. Bunu bilmeden alacağını üründen memnun olma şansınız malesef bulunmamaktadır. Zaten ürünü deneyerek alma gerekliliği de burada ortaya çıkmaktadır. Ofisimize 3sPlus alacağım diye gelip Delta Pulse IB alarak giden yada tersi durumu yaşayan yada dedektör yerine görüntüleme sistemi alan birçok kişi olmuştur. Bunun sebebi de konuştukça beklentilere uygun olan ürünün aslında alınmak için gelinen ürün olmadığının anlaşılmasıdır. Mesela siz eğer arazide mineral algılaması olmadan gezmek istiyorsanız ve bize gelip Delta Pulse 2 yada Delta Pulse 3 alacağım derseniz biz size bu ürünlerin sizin istediğiniz şekilde olmadığını, istediğiniz şekilde mineral algılması olmaksızın gezme işlemi için DD başlıklı bir ürün yada ground balance özelliği olan bir ürün almanız gerektiğini söyler ve bu özelliklerde olan ürünlerden tavsiye ederiz. Ama siz geldiğinizde bütçenizin düşük olduğunu, derin bir dedektör istediğinizi ve kullanımda dikkat ederek mineral algılaması kısmını kendiniz halledebileceğiniz söylerseniz size Delta Pulse 2 yada Delta Pulse 3 modellerini verebiliriz. Delta Pulse 2 bizim ilk ürettiğimiz modeldir. Delta Pulse 3 de ikinci ürettiğimiz modeldir. Mesela şu anda Delta Pulse 3 üretimde bile değildir hatta 2 yıldır üretimde değildir. Şu anda üretimde olan modellerimiz Delta Pulse 3s, Delta Pulse 3s Plus, Delta Pulse 3s3D, Delta Pulse 3s3D Plus, Delta Pulse IB, Delta VLF veGradiometre dir. Bu modeller zamanla geliştirilerek ilerlemiştir ve pek tabi eski olan modllere göre çok daha fazla gelişmiş ürünlerdir. Örnek verecek olursan Delta Pulse 3s Plus da ground balance özelliği vardır. Ya da Delta Pulse IB DD başlıklı pulse bir dedektördür.

Özetle, ya alacağınız ürünü bilerek almanız yada gelip ürünü test edip tepkisini görüp size uygun olduğuna karar verirseniz almanız gerekmektedir. Bu arada test için ürün alma zorunluluğu da yoktur. Biz herkesin isteğini karşılayabiliriz diye bir şey söyleyemeyiz. Eğer ki denediğinizde beklentileriniz karşılanıyor ise ürünü alırsınız. Karşılamıyor ise bir çayımızı içersiniz ve tanışmış oluruz.

Son olarak arkadaşlar soru sormak için çekinmeyin. İletişim bilgilerimiz mevcut. Her zaman arayabilirsiniz.

Saygılar

karadağ

Kullanıcı
Eğer istek olursa tüm modellerimiz için nasıl bir kullanıcı kitlesine hitap ettiği için bir makale yazabilirim. Bu sayede önceki mesajlarda görülen dedektörü bilmeden alıp sorun olduğunu sanan arkadaşlar gibi bir durum yaşanmamış olur.

Saygılar

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Eğer istek olursa tüm modellerimiz için nasıl bir kullanıcı kitlesine hitap ettiği için bir makale yazabilirim. Bu sayede önceki mesajlarda görülen dedektörü bilmeden alıp sorun olduğunu sanan arkadaşlar gibi bir durum yaşanmamış olur.

Saygılar
arkadaşımız zihnimizde oluşan gerçekleri kendi üslubuyla anlatmaya çalışmış. bizim tavsiyemizde yerinde test ederek kişinin kendine uygun olan modeli tercih etmesinden yanadır.bazıları kendine güvenir,işaret bilgisi ile noktaya gider derinliği fazla ister,kişi mineral ayırma özelliğinin yüksek olmasını tercih eder .bizim yönetim olarak inancımız firmamızın kesinlikle yanıltma yapmayacağıdır. almak isteyende lütfen bir zahmet ediversin ,firmanın beyanları ve tavsiyeleri doğrultusunda kararını versin.ucuz etin yahnisi bol olur misali olmasın. altın çeken çubuk diye 1000-2000 tl ye satış yapılıyorsa lütfen gerçekci düşünelim.firma zaten bizim üyelerimize bir miktar tenzilat yapıyor. daha ne olsun.
konuyu yazan kardeşim ben çok cihaz gördüm ama hiç bir detayını bilmem. elbette bir çok ustamız bu konunda bayağı beceriye sahip. bir konu açılarak özelliklerini arkadaşlarımızın öğrenmesi açısından paylaşılabilir.tecrübeli ustalarımızda konuya katılırlar. benim gibi yabancı olanlarda aydınlanmış olur. selametle inşaallah.

karadağ

Kullanıcı
Önce istek olursa diye yazmıştım ama bence detaylandırmakta fayda var. Arkadaşlar modelleri eskiden yeniye yazacağım.

Delta Pulse 2: Bu ürün analog bir pulse dedektördür. Bizim ilk ürettiğimiz modeldir. Şu anda hala satılıyor olması fiyat konusunda çok cazip olup, ayrım ve mineral tepkisine önem vermeyen kullanıcılar için çok iyi derinlikler elde edebilen bir ürün olmasındandır. Bu ürün kimlere hitap eder, bu ürün düşük bütçe ile derin arama dedektörü alacak, ayrıma önem vermeyen, mineral tepkisini sorun yapmayan yada operatörlük ile(bobini yerden yüksek tutma, bobin-toprak mesafesini sabit tutma gibi yöntemler ile) mineral etkisi aşabilecek tecrübeli kullanıcılar içindir.

Delta Pulse 3s: Bu ürün 4 sene önce tasarladığım ve hala satışta olan pulse bir dedektördür. Bu ürün tamamen dijitaldir ve istenirse 3D görüntüleme sistemi olarak da alınabilmektedir. Kime hitap eder, VLF dedektör parasına VLF dedektörden daha derin bir dedektör sahibi olmak isteyen, derinlik olarak 2 metreye kadar ihtiyacı olan, kullanım ve ayarlamada zorluk olmamasını isteyen, küçük objeler ile çok da işi olmayan kullanıcılara hitap eder. Mineral tepkisi çok az seviyededir. Metal ayrımı orta seviyededir.

Delta Pulse 3s3D: Delta Pulse 3s modelinin tablet aracılığı ile 3D görüntüleme yapabilen modelidir. Tablete bluetooth ile bağlanır. Hem dedektörüm olsun hem de görüntüleme yapabileyim diyen kullanıcılara hitap eder. Ayrıca istenirse gradiometre de bağlanabilir.

Delta Pulse 3s Plus: Bu ürün bu sene (2016) tasarlanmış olan pulse bir modeldir. Lorenze alternatiftir. Dijital bir dedektörden analog dedektör kadar mesafe elde edebilen ender ürünlerdendir. Algılama mesafesi lorenze çok yakındır. Ayrıca ground modu da bulunmaktadır(Bu modda mesafede düşüş yaşanabilmektedir). Derinlik ve kalite olarak en üst seviye derin arama ürünümüz bu modeldir. Kimlere hitap eder, derin arama için profesyonel kullanıcılara hitap eder. Kullanımı kolaydır fakat VLF den Pulseye geçenler mutlaka eğitim almalıdır. 6 adet çalışma modu vardır. Bu modlardan normal modda kullanımda mineral duyarlılığı vardır. Ground modunda minerla duyarlılığı yoktur. Olabildiğince derinden alsın, küp para, büyük metal v.b. şeyleri yüksek mesafeden bulayım, tek para ile pek de işim yok diyen ve ayrıma çok önem vermeyen kullanıcılara hitap eder. Metal ayrımı orta seviyededir.

Delta Pulse 3s3D Plus: Yukarıdaki 3s Plus modelini bluetooth ile tablete bağlanarak görüntüleme işlemi de yapabilen modelidir. Bu ürün hem dedektörüm olsun hem de görüntüleme yapabileyim diyenlere hitap eder. Ayrıca istenirse gradiometre de bağlanabilir.

Delta Pulse IB: Bu ürün bu sene (2016) tasarlanmış olan pulse bir tek para modeldir. Minelab gpx serisine alternatiftir. Tek para aramalarında VLF dedektörün çalışamayacağı kadar kötü ortamlarda çalışmak ve VLF dedektörün inemeyeceği mesafelere inmek için tasarlanmıştır. Derinlik ve kalite olarak en üst seviye tek para ürünümüz bu modeldir.27 lik tek başlıkla üretilemektedir. Çalışması, sesi, ayrmı GPX serisi ile aynıdır. VLF fiyatına GPX alternatifi isteyen kişilere hitap eder. Hiç mineral tepkisi yoktur.

Delta VLF: Bu ürün bu sene (2016) tasarlanmış olan VLF bir modeldir. Bu ürün daha önce hiç dedektör kullanmamış, dedektör kullanmayı bilmeyen, ayar yapmak istemeyen kişilere hitap eden bir modeldir. Fiyatı çok uygundur. Hiç bir ayarı yoktur. Aç-ara mantığı ile çalışır. Değerli olarak değerlendirdiği metallere sinyal verir değersiz olarak nitelendirdiği metallere sinyal vermez. Hiç mineral tepkisi yoktur.

Gradiometre: Bu ürün toprak altı yapı tesbiti için geliştirdiğim 3D yer altı görüntüleme yapabilen bir üründür. Bu ürün sadece mezar, oda tünel v.b. insan yapımı yapıları tesbit eder. Metal olarak değerli hiçbir metal tesbit etmez. Ürün bluetooth aracılığı ile tablete bağlanarak çalışır. Görütü alma ve yorumlama biraz tecrübe ister.

Saygılar

karadağ

Kullanıcı
arkadaşımız zihnimizde oluşan gerçekleri kendi üslubuyla anlatmaya çalışmış. bizim tavsiyemizde yerinde test ederek kişinin kendine uygun olan modeli tercih etmesinden yanadır.bazıları kendine güvenir,işaret bilgisi ile noktaya gider derinliği fazla ister,kişi mineral ayırma özelliğinin yüksek olmasını tercih eder .bizim yönetim olarak inancımız firmamızın kesinlikle yanıltma yapmayacağıdır. almak isteyende lütfen bir zahmet ediversin ,firmanın beyanları ve tavsiyeleri doğrultusunda kararını versin.ucuz etin yahnisi bol olur misali olmasın. altın çeken çubuk diye 1000-2000 tl ye satış yapılıyorsa lütfen gerçekci düşünelim.firma zaten bizim üyelerimize bir miktar tenzilat yapıyor. daha ne olsun.
konuyu yazan kardeşim ben çok cihaz gördüm ama hiç bir detayını bilmem. elbette bir çok ustamız bu konunda bayağı beceriye sahip. bir konu açılarak özelliklerini arkadaşlarımızın öğrenmesi açısından paylaşılabilir.tecrübeli ustalarımızda konuya katılırlar. benim gibi yabancı olanlarda aydınlanmış olur. selametle inşaallah.

Ürünü gelip test edip, bizimle gerekli istişarelerde bulunup alan arkadaşlara koşulsuz 1 ay geri iade garantisi veriyoruz. Çünkü kişini kendisine uygun ürünü seçtikten sonra hiç bir şekilde iade gerekliliği duymayacağını biliyoruz.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Delta Pulse yi bir heves ile aldım
Daha önce hiç cihaz merağım olmamasına rağmen
Ve cihazları çubukları nedense oldu bitti sevmedim
Hobi olarak gezer tozarım dedim ama
Bir kere 3S modelini yani
Dedektörünü hasbel kader kullandım
Neyse uzatmayayım
Arkadaşlar 3~4 kere çıktılar ve
Öve öve bitiremediler
Tabi denemeler esnasında takıldıkları yerde
@karadağ ustamı rahatsız ettiler
Cihaz alınırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini
@karadağ ustam bahsetmiş
Cihazların kullanma klavuzunda
Veya tanıtım videolarında yazıyor ya
İşte bu cihaza hakim olmanız gereken süre
15 saat 30 saat v.b. çalışmalısınız gibi
Bence Delta Pulse ye hakim olma süresi
En en az 50 saattir
Delta yı 3~4 gün araziye çıkarmak demek
Bizim arkadaşlar gibi illa beğeneceksin manasına gelmez
Haa deneyimin çoktur iyi kötü
Cihazın ne olduğunu anlarsın ama
3S 3D ve Manyetometre ye hakim olayım
Her sesten ne sonuç çıkar
Bu verdiği grafik neyi anlatıyor derseniz
Bence 50 saat lazım
Şu da var sadece benim sahip olduğum
Delta için demiyorum
Aynı seğmette tüm cihazlar için diyorum
Off kim 50 saat uğraşacak bak şu markanın kataloğunda
10saat yazıyor
İnanmayın
Delta kataloğunda hatırladığım kadarıyla 20 saat yazıyordu
Bir saatte de cihazı kullanma yeteneğin olur
20 saatte ama cihazına hakim olmak isteyenler
Bence diyorum bu benim görüşüm
50 saat geçirmesi lazım
O zaman ne kadar iyi bir cihaz aldığını
Biz amatör defineciler için
Ne kadar profesyonel bir cihaz olduğunu
Anlaya biliriz
Arkadaşlar yanlış anlamayın
Delta yı övmek için yazmıyorum
Ya da karadağ usta mekanda veya özelden ara sıra görüşürüz
Diye de yazmıyorum
Gerçekten araziye çıkanlar için çok güzel bir cihaz
@ÇALKAYA 28 ustama da tavsiye ettim
Gitti gördü plus modelini aldı
O sürekli arazide
Ben gördüklerimi düşüncelerimi yazdım
Ustamda deneyimlerini yazsın

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Ustalarımız vede cihazı üretip satan hüseyin ustamız gerekenleri söylemişşimdi buraya 100 bin defineci toplansa dedektör olarak %90 VLF Dedektörleri bilirler varsa yoksa makina dedikleri şey dedektördür pulseyi fazla bilmezler bü yüzden çok sayıda malı toprakta bırakıp giderler pulseler derindir ama ayrımı da vlf ye oranla zayıftır ama şu bir gerçektir definecilik akıl işidir diyelim adam malını yağtenekesine gömdü vlf ayrımda değersiz dedi yada görmedi bıraktın 50 kilo malı gittin çok yoğun çöplük alanı dışında alınan her metal sinyali önemlidir gelelim asıl meseleye defineyle uğraşanların büyük kısmı amatör vede maddi durumu zayıf kimseler 20 bin tl veripte lorenz pulse yada 12 bin tl veripte gpx 5000 vlf alamıyor bu durumda hem iş gören hemde ucuz vede kaliteli onların muadili olan cihaz arıyor bize lazım olan ucuz kaliteli iş gören bizi yolda bırakmayacak bir ürün buda Hüseyin ustayla elimizin altına gelmiş arar konuşursun gelip denersin test edersin kendi gözünle görürsün tecrübe edesin cihaz satmak için bir yığın yalan dolan anlatan bir satıcı değil gerçekleri diyen biriyle tanışırsın ama cihazı kimden alırsan al arazi tecrüben olacak kendini pişirecen akıllı olacan nekadar tecrübe okadar az boşa işlem yaprsın neye ihtiyacın varsa ona göre cihaz alacan